25.11.22 Analýza BTC/USD – nudné zakončení týdne, čeká se na měsíční close

4.2
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Kurz bitcoinu (BTC) se pořád drží nad supportem, který je kolem 16 000 USD. Trh je velmi klidný, bez jakékoliv znatelnější volatility. Objemy jsou též velmi malé. A jen se víceméně čeká. Ale na co se čeká? Blíží se konec měsíce listopadu. A s koncem měsíce se často stává, že dochází rychle k reakci. Jelikož měsíční close je logicky samo o sobě signálem. Proto jsem ve včerejším streamu vysvětloval, jak moc je podoba listopadové svíce důležitá. Podoba svíce je totiž dost špatná. A pokud kurz bitcoinu zůstane dřepět jenom na supportu, nijak se to nezlepší. Navíc kurzy akciových indexů pořád bojují s těmi důležitými rezistencemi. Zatím to na průraz úplně nevypadá.

Kurz bitcoinu (BTC) na supportu, čeká se na impuls

Takže kurz bitcoinu se vyvíjí již několik dnů bez větší volatility. V podstatě se kurz drží jenom v těsné blízkosti od supportu kolem 16 000 USD. Všimněte si, že reakce kurzu jsou opravdu slabé. Respektive ty odrazy od té hladiny nejsou nijak agresivní. Skoro se zdá, že by stačilo do toho jenom trochu šťouchnout. Objemy jsou průměr. Nesleduji proto v blízkosti podpory relevantnější kroky ze strany nakupujících. Ale to platí i pro prodávající.

Denní graf bitcoinu
Denní graf bitcoinu

Mimochodem, zhruba sedm dní, se kurz BTC vyvíjí úplně stejně jako akciové indexy. Je to víceméně jenom stranový pohyb. S tím zásadním rozdílem, že kurzy indexů jsou blízko rezistencí. Kdežto kurz bitcoinu se nachází na supportu. Proto je ta situace pro Bitcoin mnohem horší. Když totiž akciový trh selže při dalším postupu do vyšších kurzových úrovní, kurz bitcoinu to klidně semele. Není to jistota, ale je to dost možné.

Závěrem

Do konce měsíce zbývá ještě několik dnů. Z toho jsou ale dva dny sobota a neděle. A během sobot a nedělí se v drtivé většině případů nic neděje. Proto mají býci ještě šanci něco změnit během prvních tří dnů v následujícím týdnu. Když nic nezmění, ta měsíční svíce je pak přirozeně signálem pro pokračování ve výprodejích.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: