25.07.21 Technická analýza ETH/USD – Ethereum pod velkým tlakem?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Neděli se vždy věnujeme konkrétním altcoinům, kdy minule to byl Bitcoin Cash. Nyní se zaměříme na Ethereum (ETH), které jsme dlouho nechali bez jakéhokoliv komentáře. Na trhu se ovšem začíná cosi rýsovat a myslím si, že si to zaslouží pozornost každého investora do tohoto coinu.

Jak jste si jistě všimli, altcoiny díky BTC začali mírně ožívat. Některé se za posledních pár dní zhodnotily o více jak 30 %. Konkrétně Ethereum má k 30 % docela blízko. Je však potřeba kalkulovat s tím, že aktuální cenový růst má prozatím podobu dalšího z mnoha obyčejných retracementů, kterých bylo v poslední době již několik. Nenechejte se tedy nachytat do potenciální pasti, buďte obezřetní.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne vydám pravidelnou video analýzu. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1W TF ETH/USD

Ethereum, ETH

Prvně se podíváme na týdenní graf s logaritmickým měřítkem, kde Ethereum vypadá ještě docela dobře. I přesto, že došlo ke znehodnocení o více jak 61 %, mince v podstatě drží zavedený trend, který trvá rok a půl a tento týden kurz otestoval zakreslenou supportní diagonálu, která má počátek v březnu 2020.

I když tedy Ethereum výraznou měrou ztratilo, technicky vypadá na první pohled ještě dobře. Nicméně musím upozornit, že když bychom přepli na lineární graf, je pak každému jasné, že se trend výrazně nalomil. V každém případě trh nedávno definitivně ztratil první důležitý klouzavý průměr MA 20.

Řečený klouzavý průměr od té doby plní úlohu rezistence, což můžeme sledovat u týdenních svíček z přelomu června/července. Další důležitý klouzavý průměr je až MA 50, který se momentálně nachází nad S/R level 1 365 USD. Jistou zajímavostí je, že například Bitcoin již stihl svůj 50týdenní MA prolomit.

Sice se cena vrátila tento týden zpátky, ale na krátký čas k průlomu došlo. Zatímco Ethereum je od svého MA 50 dost daleko. Muselo by dojít k poklesu o více jak 35 %, aby došlo k otestování. Jinak z týdenního grafu lze dále poznat, že velmi silné úrovně jsou až od 629,29 USD.

Indikátory

Týdenní RSI pořád osciluje kolem 50 bodů, takže žádná změna. Na MACD negativní momentum částečně zesláblo, ale stále je dost silné.

Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

ETH, Ethereum

Denní graf je momentálně velmi důležitý, protože je zde rozpoznatelný jednoduchý pattern v podobě klesajícího trianglu. Uvedený útvar je samozřejmě medvědí povahy, kdy z těch nižších vrcholů můžeme snadno rozpoznat, že nakupujícím postupem času dochází síla. Naopak pro medvědy je snazší každý retracement zadupat rychleji do země.

Jestli Ethereum bude chtít zakreslený útvar respektovat, může z toho vzejí silný výprodej a panika. V případě, že v rámci útvaru docházelo týdny k redistribuci a tedy nabírání shortů, nelze předpokládat, že se těch shortů hned tak zbaví. Pokud kdokoliv nabírá shorty po několik týdnů, může tyto pozice držet celé měsíce.

Aby se výplachu zabránilo, Ethereum musí prorazit horní stěnu trianglu a překonat cenový vrchol z 7. července. Tím se tato hrozba do jisté míry zažehná. Co se týče objemů, pokračuje podprůměrný vývoj. Těch posledních několik dní jsme sice zaznamenali mírný vzestup, ale i tak je to dost málo.

Indikátory

Na RSI je patrná medvědí divergence, kterou jsem i zaznačil. Respektive se jedná o tzv. skrytou medvědí divergenci, která není tolik častá. Uvidíme, zda trh nenechá signál bez odezvy. MACD má po bullish crossu, ale těch signálů bylo v poslední době tolik, že je třeba je brát s rezervou. Kurz prostě musí prorazit z patternu.

Závěrem

Z vývoje předešlých týdnů lze konstatovat, že Ethereum je pod dost silným tlakem. Z grafu je zřejmé, že medvědi mají navrch a postupem času jsou silnější. Popsané logicky hned neznamená, že musí zvítězit. Největší bitva se totiž odehrává na Bitcoinu.

Pokud prorazí, prorazí i Ethereum. Pokud ovšem krypto trh zažije větší otřes, Ethereum to může pěkně schytat – je dobré s tímto rizikem kalkulovat. Je nutné sledovat signály a především brát v potaz objemy. Jakmile se začne něco velkého dít, z objemů to hned poznáme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: