24.08.22 [Přehled trhu +2,11 %] Ethereum Merge a Cup and Handle – co nového?

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Ethereum krátce kleslo na 1540 USD a vše nasvědčuje tomu, že tento pokles je součástí Cup and Hadle patternu. Pokles, který jsme zaznamenali před pár dny, je tedy poklesem plánovaným. Co bude následovat?

Celosvětová krypto tržní kapitalizace je 1,03 bilionů $, což představuje růst o 2,11 % za poslední den.

Celkový objem kryptoměnového trhu za posledních 24 hodin je 70,22 miliardy USD, což představuje pokles o 1,6 %. Celkový objem v DeFi je v současné době 5,13 miliardy USD, což je 7,3 % celkového 24hodinového objemu kryptotrhu.

Cena Bitcoinu je v současné době 21 370 USD dle KMC.

Dominance Bitcoinu je v současné době 39,8 %, což je pokles o 0,11 % během dne.

Nejlepší růst z top 100 kapitalizace včera zaznamenaly:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

Kurz Bitcoinu se pohybuje kolem 21 370 USD. V rámci trhu vidíme každý den maličké změny a posun kurzu vzhůru. Poslední dny ale zaznamenáváme pokles, což je znakem kumulujícího cyklu. Neroste přitom jen BTC a ETH (poslední 2 měsíce), ale i mnohé altcoiny, které se odrazily od letošního dna. V úterý vysoce vyrostl Chilliz o více než 11 %.

Ethereum – ETH/USD Technická analýza

Cesta Etherea vzhůru se zahájila odrazem na hodnotě 1 540 USD. V rámci grafu (podobně jako u BTC) vidíme známky silného postupného růstu směrem k nejbližšímu odporu u ETH na 2000 – 2189 USD. Ethereum krátce kleslo na 1540 USD, ale vše nasvědčuje tomu, že tento pokles je součástí Cup and Hadle patternu. Pokles, který jsme zaznamenali před pár dny, je tedy poklesem plánovaným. Co bude následovat? Postupně uvidíme růst ETH k hodnotám klíčového odporu na výše zmíněných 2000 USD. Blíží se také Ethereum 2.0 nebo ponovu přejmenovaný Ethereum Merge.

ethereum

Sloučení Etherea

V roce 2022 Ethereum přejmenovalo svůj přechod z proof-of-work na proof-of-stake z Etherea 2.0 na The Merge. Sloučení je naplánováno na 15. září 2022, přičemž sloučení testovací sítě bylo úspěšně dokončeno 11. srpna 2022.

The Merge implementuje několik zásadních změn do Etherea. Nejprve sloučí stávající síť PoW Ethereum s Beacon Chain, řetězcem PoS. Společně tyto dva řetězce vytvoří nové proof-of-stake Ethereum, které se bude skládat z konsensuální vrstvy a realizační vrstvy. Konsenzuální vrstva bude synchronizovat stav řetězce v celé síti, zatímco prováděcí vrstva zpracovává transakce a blokovou produkci.

Za druhé, sloučení výrazně snižuje vydávání ETH. Toto bylo nazváno „TRIPLE HALVING“ v souhlasu s halvingem bitcoinu, protože sloučení snižuje emise ETH o 90 %. Vzhledem k tomu, že již bylo vsazeno více než 14 milionů ETH, mohlo by se ETH po přechodu velmi dobře stát deflačním. Kromě toho se očekává, že stakeři podle současných projekcí vydělají mezi 8 % a 12 % p.a.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: