24.05.22 Technická analýza BTC/USD – Shrnutí situace trhu Bitcoinu, od IX..

4
(10)

Zprávy a souhrny

IX..https://ixtrading.live
Technický analytik, trader od roku 2000/01 Tvůrce a zakladatel projektu IXtrading - výuka institucionální TA, psychologie a disciplína, ochrana investic..

Další týden uplynul a nic moc se nezměnilo a v podstatě ani nic moc nevychází najevo. Minulý týden oslabil a aktuální počátek týdne také není příliš optimistický. Celkem slušně se naopak potvrzují informace z poslední video analýzy, že týden pomalu vyklesá k oblasti EMA200..

Daily graf

Dnes nebudeme honit hodinovku. Koukneme na daily a týden, ačkoliv ani tam nemám v podstatě co komentovat. Trh konsoliduje poslední propady a prostě si dává na čas. Stále na daily můžeme sledovat vývoj potenciální FLAG formace (dokud ji trh nepotvrdí, nejedná se o formaci jak jsem zmiňoval v jednom z teoretických videí..), ale o obratu z technického hlediska skutečně v tuhle chvíli nesvědčí vůbec nic..

Denní graf BTC/USD Bitstamp..

Na grafu vidíme velmi přísný stranový pohyb, konsolidaci a teoreticky lze mluvit o tvorbě FLAG formace. Ve své podstatě by to podtrhovalo situaci na týdenním grafu, který po technické stránce vybízí k vyklesání po EMA200, zkonsolidovat si LOW a teprve pak nějak uvažovat o odrazu. To po technické stránce..

Týdenní graf

Weekly graf BTC/USD Bitstamp..

Týdenní graf mi vnuknul opět další téma na další video z kategorie psychologie. Nejprve jsem chtěl vyvrátit opět mýtus, ale kategorie psychologie bude mnohem lepší. Čili máte se nač těšit.

Nic méně ani týden nám stále nesignalizuje vůbec nic. Během víkendu jsem si tak jako spekuloval, že by to mohlo v posledních hodinách před uzavřením vytáhnout nějakou iracionální pumpou nad ono pásmo 32k$, ale k ničemu takovému nakonec nedošlo. Předpokladem spekulace bylo, že by trh mohl mít snahu negovat původní průraz tohoto týdenního pásma..

I když faktem je, že týdenní svíce, tedy poslední dvě mají jakýsi zamítací knot a dávají tak nějak najevo, že se trhu níže nechce, stále je to jen v rámci mírnění úvodní akcelerace. To je právě ten důvod, proč situace více hraje na stranu toho, že trh postupně vyklesá k zmiňované týdenní EMA200. Ovšem žádný technický signál nebo předpoklad to nevysílá pro směr UP.

Závěrem

Protože to technicky skutečně svědčí pro další vyklesání, tak mám takový smíšený pocity z možné umělé manipulace trhu ze strany “whales”. Technika a nizká kapitalizace trhu nejsou zrovna věci, které jdou k sobě a dávají tak prostor pro cenové výkyvy.

Čili na toto pozor. Proto neustále opakuji, že pokud to jde, je třeba postupně akumulovat BTC, ale neprodávat jej nebo hůře otevírat SHORT pozice. Je to velmi vysoké riziko i přes to, že po technické stránce očekávám pokles ceny.

Post Scriptum

Takže, těšte se na video, předpokládám, že ho natočím zítra, protože se to na to moc těším a pokud Vám uniklo poslední video, které sice výkonově není nejvostřejší tužka v penále (fakt jsem zpomalenej no 😀 Ale když se člověk snaží mluvit spontánně, nebo tedy já, tak jako jo, je to semnou na delší loket.. 🙂 ), tak ho určitě shlédněte, dozvíte se v něm můj filozofický pohled na základní věci kolem Bitcoinu a jeho poselství..

Vznikla pro něj nová sekce kanálu, která povede k bourání obav a dáli Bůh, tak k adopci BTC jako svobodného nástroje..

Další analýza bude opět video, předpokládám že v pátek, pokud ovšem nepřijde nějaký výrazný pohyb, na který bych chtěl nebo měl reagovat. Pro tuto chvíli skutečně nemám víc co k trhu říci a více se dozvíte zítra ve videu.. 🙂

Držte se, nepanikařte a akumulujte pokud chcete a můžete. Má to svůj smysl.. 🙂


Článek není obchodním doporučením ani pobídkou k investicím. Jedná se pouze o technické zhodnocení trhu od IX..

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

47 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal
Hodnocení článku :
     

Vadi short, ikdyz ho mam otevreny na cene 120k za BTC? :))

Fantom

Tak mně zase připadá jako nechutné riziko zůstávat v trhu za současné situace nebo dokonce radit akumulovat, když velcí hráči distribuují – můj názor (i když “se nejedná o finanční radu”). Střednědobý/dlouhodobý trend je jednoznačně klesající. Nakupovat je dobré na swing ne na hodl. Když budou nováčci stále přikupovat a neprodávat tak na opravdu dobrých cenách už budou bez peněz … .

Gaspaccho

Jako vždy s Vámi souhlasím, toto je vyloženě perla :-))

“Proto neustále opakuji, že pokud to jde, je třeba postupně akumulovat BTC, ale neprodávat jej nebo hůře otevírat SHORT pozice. Je to velmi vysoké riziko i přes to, že po technické stránce očekávám pokles ceny.”

Fantom

Rozhodně nic stíhat nebudu 😀 Za jedoucím vlakem neběhám. Já chytám padající nože 😀

LHTS

Mate naprostou “pravdu”, staci se podivat na 100 nejvetsich bitcoinovych penezek – jaky je tam pohyb. Akumuluje se (ve smyslu min. strednedobeho trendu – treba k 58tis.), je to videt i z blockchainovych dat. P.S. Ty uvozovky jsou tam pro, aby si kazdy uvedomil jak je trh lehce manipulovatelny kvuli nizke likvidite.

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
Fantom

Uvidíme. Já jsem přesvědčen že se distribuuje a ještě hodně dlouho bude. Pokud někdo z velkých hráčů pod 30k nakoupil tak jen proto, aby to nad 30k prodal. Čekání na 30k mnozí označovali za “čekání na Godota”. Nyní se z 30k pomalu stává rezistence. V červnu už tam ani nedosáhneme knotem (možná přeci jen ano – ale jako další fake pump). Jdeme na 20k – můžeme vyhlásit nové čekání na Godota 🙂 Můžete se smát, ale trend je zřejmý. Už tu byly predikce: BTC už nikdy nepůjde pod 50k, 40k, 30k … . Na “Market cycle” ještě ani nejsme v pásmu “Denial” a to nás ještě potom čeká “Panic”.

Poslední editace 1 měsíc před přes Fantom
LHTS

To ale na vyroku, ze se akumuluje nic nemeni. Pro velke hrace nakoupit VE VELKEM v rozmezi 20-30tis. je fantasticka obchodni prilezitost.

Fantom

To je otázka. Až bude cena na 15k tak už to jako fantastická obchodní příležitost vypadat nebude.

Fantom

Omezené množství chápu. To ale nestačí. Pokud nebude poptávka, tak je omezené množství k ničemu a cena neporoste. Položte si otázku zda má BTC stále ještě co nabídnout v konkurenci ostatních coinů a zda neztrácí fundament. Na můj kruciální dotaz – zda BTC neumře pokud se s ním nebude pravidelně platit (ne jen ukládat na walletku a posílat na a z burzy) , ale bude se jen spořit nikdo z BTC maximalistů neodpověděl ve smyslu řešení. Jen něco ve smyslu že až ten problém nastane, tak se to bude řešit. Já už zvažuji otázku, zda je vůbec BTC ještě “investiční aktivum”.

Gaspaccho

Děkuji. Díky takovým jako jste vy nemusím chodit do práce a stačí si pár kliky na mobilu brát vaše peníze. A ještě k tomu nabadate ostatní. Hlavně neměňte názor!!!!

Gaspaccho

Vypadáte na svůj věk dobře, na 40+ bych vás podle videi netipoval. Jo a “živím”.

Fantom

Bitcoin je tu od roku 2009 a rozhodně ho nejde srovnávat s žádným jiným trhem. Pokud 22 let, tak asi nepamatujete praskutí dotcom bubble. Totéž totiž přijde na kryptotrhu. Jestli je to právě teď (já myslím že už ano) nebo to přijde někdy později nevím, ale jednou to přijít prostě musí. Budu si muset pustit to video, i když tedy jednoznačně preferuji psaný text … . Zatím musím jen napsat že nechápu jak můžete obecně radit/doporučovat (vím – nejedná se o finanční radu):
-nebát se a neprodávat, i když očekáváte krátkodobý pokles
-akumulovat a neprodávat
-a současně napsat že bitcoin není investiční aktivum???
a přitom radíte akumulovat??? neinvestiční (spekulativní?) aktivum?
Co je tedy podle Vás bitcoin, není-li investičním aktivem? Je-li čistě spekulativním aktivem tak půjde v dlouhodobém horizontu na nulu (?) a radíte lidem akumulovat?
Mně to naopak připadá že právě na těchto cenách akumulují nováčci nebo ti co nakupovali na průměru 45+ a nyní ředí. Pod dojmem dalšího růstu a velcí hráči jim rádi svůj balík na těchto cenách přenechávají. Časem budeme vyklesávat (bude to dlouho trvat, to retail spolehlivě otráví) a právě na cenách 15k budou právě ti co zrovna nyní výhodně nakupují s hrůzou prodávat – to je na Vaši řečnickou otázku “Kdo by na 15k prodával”. Tedy právě ten kdo dnes nakupuje-retail. Ale ceny mohou jít ještě mnohem níže. Cesta pod 10k rozhodně není vyloučena. A odpověd na klíčovou otázku jsem ani nečekal – to bych čekal možná od Roba, ale bohužel ani od něj jakožto technického odborníka na krypto jsem ji nedostal – je položena v diskusi ke článku z 18.5.2022 Generální ředitel FTX… Berte to prosím i ostatní jako výzvu. Pokud někdo dokáže rozptýlit mé obavy z dlohodobé budocnosti BTC – budu mu opravdu vděčen. Zatím to zdá se nikoho nezajímá a ani média se tomu nevěnují. Ale možná právě tenhle problém bude použit jako hlavní FUD až bude BTC někde kolem 6k a bude se mluvit o jeho smrti… .

Fantom

Není to majetek, není to měna”
Nakoupená nebo vytěžená mince (nebo její zlomek) bitcoinu – (bitCOIN) stažená na soukromou walletku JE MAJETEK (jen její majitel k ní má přístup prostřednicvím soukromých klíčů a může s ní nakládat) – něco majitele stála (kupní cena nebo náklady na vytěžení) a on od ní NĚCO očekává. Většinou že si to co do ní INVESTOVAL udrží nebo lépe že se zhodnotí – její hodnota/cena bude časem vyšší.
Ve videu uvádíte, že doufáte že se bitcoin časem může stát celosvětovou MĚNOU a že může nahradit fiat (ve videu prodej medu, cukrárna v Povážské Bystrici) – uskutečněná směna=BTC se v danou chvíli stává směnnou jednotkou-prostředkem směny=MĚNOU i když platnou jen pro tuto transakci mezi konkrétními 2 stranami.
Postupně akumulovat – to už můžete rovnou říci spořit – to je další forma INVESTICE.
O prasknutí bubliny mluvím ve smyslu kryptoměn jako celku a BTC je jeho součástí. Není v ekonomickém vzduchoprázdnu – až 99% coinů zahyne, tak to bude mít vliv i na BTC.

Pavel

No, z mého laického pohledu, když se fiat měny začínají dostávat do inflační spirály, mně vůbec nepřijde nelogická výzva k nákupu crypta. Je docela dobře možné, že se z toho fiat měny ani nevzpamatují a jedinou naší záchranou bude právě crypto. Takže tendence k jeho akumulování mi opravdu nepřijde od věci. Spíše mi připadá sebevražedné to neudělat.

TBX

Graficky sú to riadne bubliny aj S&P500, len by bola zaujímavá analýza, kebyže odpocitame od nej infláciu. Len za posledných cca 12 rokov, nám ECB a FED “natlačili 50% nových papierikov” a znížili kúpyschopnost obyvateľstva a zatiaľ dlhodobo platí kto sa poistil s BTC tak neprerobil, skôr naopak. Škoda, že som o BTC a krypte nevedel skôr, ale nevadí verím, že dlhodobo sa oplatí akumulovat aj po malých castiach, pre bežného smrteľníka.

TBX

Nič v zlom, ale nikto Vás nenutit nakupovať BTC ak tomu neveríte, tiež nekupujem veci ku ktorým nemám dôveru. Nechcite od analytika, aby za Vás prevzal riziko a povedal Vám kde máte nakupovať a za koľko, toto všetko je na Vás. Nič v zlom, ale ak máte strach, prípadne iné negatívne emócie a neviete čo kupujete, tak odporúčam odísť z tohto trhu odísť a venovať sa niečomu inému.

Fantom

Takhle to ale není – já obchoduji s kryptem už 5 let. Nehaním BTC je to “konstruktivní kritika” – konkrétně popsaný problém tohoto coinu a zatím nikdo nenastínil řešení. Hledám jen někoho, kdo dokáže rozptýlit mé obavy z DLOUHODOBÉ budoucnosti BTC. Krátkodobě to není problém, navíc se zdá že to vůbec nikoho nezajímá. Na dlouhodobé držení mám své favority mezi alty 🙂 Momentálně jsem mimo trh a čekám na vhodné okamžiky ke vstupu. Současná situace je podle mne ale vhodná spíše na swing než na hodl – můj názor nikomu ho nevnucuji.

Fantom

Tak jsem si pustil video na které je odkaz ve článku a odpověď jsem tam nenašel. Jen tedy, pokud to mělo být ono, rozdělení hodlerů na 2 kategorie – 1) ten který drží až do určité ceny a prodá za fiat a 2) ten který drží a případně, když je bitcoin cenově nahoře, nakupuje za něj zboží. OK. Možná si nerozumíme v pojmu “investiční aktivum” tak jej změním na pojem – “aktivum které má alespoň takovou hodnotu abych do něj chtěl vložit peníze”. Možná ještě jinak řečeno – aby trvale neklesalo na ceně a já o svoje peníze (investici, investiční aktivum) nepřišel.
Ve videu rovněž uvádíte, že někteří lidé uveřejňují články, ve kterých popisují – proč ne bitcoin .. . – tyto texty považujete za dětské texty (“autoři nepochopili srdce bitcoinu”). Hodláte ve vzdělávací sekci v následujících streamech vyvracet mýty o bitcoinu.
Mám zde jeden “dětský text”/mýtus – je to překopírovaný dotaz z diskuse z 18/08/2022 kde jsem odpověď nedostal, nechci zahlcovat diskuse, ale pro mne je to naprosto zásadní problém bitcoinu. Pokud se vám podaří navrhnout funkční řešení popsaného problému, budu velice šťastný neboť právě tohle je důvod proč vidím dlouhodobou budoucnost bitcoinu černě. Za případné řešení velice děkuji.
Dotaz:
Je zde ale jiný problém. Bitcoin by mohl být obětí svého vlastního úspěchu. Jedná se o to, že byl navržen jako platební síť, kdy má v dlouhém časovém horizontu poplatek z transakcí nahradit vytěžené bloky jakožto odměnu pro těžaře za udržování provozu blokchainu. Není to něco co by mohlo ohrozit BTC v několika následujících letech, ale ve vzdálenější budoucnosti po několika dalších halvingách už ano. Jde o to, že lidé budou raději bitcoin držet než jím platit – budou doufat v růst ceny s ohledem na jeho limitní množství. Problém je, že když téměř nikdo nebude bitcoinem platit (nebudou dostatečné odměny z transakčních poplatků pro těžaře) a každé 4 roky se odměna těžařům sníží na polovinu tak by se musela cena BTC stále cca zdvojnásobovat a to trh už dlouhodobě nebude akceptovat – tolik nových kupujících aby takhle vyhnali cenu nových vytěžených coinů už nebude. Stejně tak nejde předpokládat pokles ceny energie nebo růst efektivity těžařů v takové míře aby ve 4-letých cyklech bylo dosaženo takového snižování nákladů. Potom by hrozilo, že těžaři budou BTC opouštět, hasrate se snižovat stejně jako míra zabezpečení sítě. Již jsem několikrát na tento problém upozorňoval, ale zatím mi nikdo bohužel nebyl schopen ani načrtnout, jak by mohlo v budoucnu vypadat řešení.
Rád bych se na Vás jakožto na technicky fundovaného diskutéra s tímto dotazem obrátil. V minulosti zde již byl pokus o zvětšení bloku v BTC, ale víme jak to dopadlo – fork na BCH. BCH nedokázal BTC nahradit a u BTC problém zůstává. LN nebo obecně jiná vrstva si myslím nepomůže, protože poplatky v dostatečné míře pro těžaře nepřinese, navíc LN již není ani decentralizovaný. Byl bych velice rád kdyby někdo nastíníl možné budoucí řešení a tím rozptýlil mé obavy o dlouhodobou budoucnost BTC, ale zatím se to nikomu bohužel nepodařilo.

Jari

Zdar. Nikdo Bitcoinem ani pořádně platit nemusí a síť je přesto přetížená (asi přesuny na/z burz). Takže toto (“nikdo nebude platit…”) bych neřešil. Snižování hashrate je dle mého také bezpředmětné, protože vývoj v IT stále nezpomaluje (už nyní se vyvýjí 1,8nm technologie a současný procesory jsou 7nm…). Tím chci říct, že v současné době hashrate stále stoupá, asi podobně jak cena, a vy se bojíte aby měl kdo zajišťovat bezpečnost. Určitě to jsou legitimní otázky, ale myslím že je můžete vytáhnout znovu za 10let. Nyní bych řekl, že tu jsou spíš politické otázky. Fundament Bitcoinu jde přímo proti fungování státu, ale dokud BTC používá pár pošuků, tak je to jedno. Neumím si ale představit, že by se BTC nezakázolo při masivnějším používání.

Fantom

Díky za odpověď. Pokud je pravda, že:
“nikdo nebude platit” (=”nyní neplatí”-téměř nikdo) a “síť je přesto přetížená”. Tak je situace ještě horší, než jsem si myslel a BTC ani v budoucnu jako platební síť fungovat nemůže. Musel by se změnit.
Jsem rád že problém snižování hasrate je z technického hlediska v pohodě.
Není ale v pohodě z ekonomického hlediska – se snižováním odměn za vytěžený blok v důsledku halvingů těžaři z BTC odejdou a nebude dost výkonu na udržení sítě. Může fungovat blockchain BTC bez těžařů?
Souhlas že problém to může opravdu být až za těch 10let, přesto mě to zajímá, protože nevidím řešení.
Abych to zjednodušil – uplyne několik halvigů – situace za 20let. BTC je z větší části již vytěžen, odměna za další vytěžený blok je velice malá. Vetšina držitelů BTC je má na svých walletkách jako životní úspory od 0,1 do 10BTC a neplatí s nimi, hodlují. Nebudou těžit, ale mohou mít full node. To ale drtivá většina uživatelů nemá. Moje otázka tedy je: bude stačit přesvědčit většinu lidí aby si do PC stáhli full node BTC a bude síť bezpečná? Bez těžařů? Problém může být že už nyní a budoucnu asi ještě více lidi ani PC už nepoužívají a jedou BTC walletku na mobilu a používají full node 3stran.
Tohle já vidím do budoucna jako problém bitcoinu, možná opravdu až za 10-15 let. Může se zdát že to není problém, ale může to být také použito jako FUD v případě cenového krachu.
Jako politický problém BTC už ani nevidím. Vlády se ho přestaly bát. Není plně anonymní a Chainanalysis a ostatní dokážou sledovat vybrané peněženky a vlády dokážou zabránit toku z nich do reálné ekonomiky. Demokratické státy ho zakazovat nebudou, tohle hrozí Moneru a nyní možná i Litecoinu – MW.
Každopádně ještě jednou díky za odpověď 🙂

Pavel

I já jsem přesvědčen, že v budoucnu nahradí Bitcoin modernější altcoiny, už kvůli rychlosti atd. Ale prozatím (netuším kolik let, či desetiletí), než se ony modernější altcoiny osvědčí, toto výsadní právo bude mít nadále Bitcoin. Už proto, že je PoW, nikoli PoS. Celý svět se hrne do technologií PoS, ale může se to později ukázat jako tragický omyl. Proč myslíte, že velryby investují především do BTC?..

Fantom

Přiznám se že nevím zda velryby investují do BTC. Spíš mi připadá, že si máme myslet, že velryby investují do BTC a přitom je možné že velryby se BTC zbavují a nyní dokupuje retail, který se bude těchto nákupů v panice pod 15k zbavovat – viz můj předchozí příspěvek. Z mého pohledu je XMR lepší než BTC (a je to také PoW) ve všem kromě hashrate. Bude ale velmi pravděpodobně čelit vládním snahám o zákaz. Ale je fakt že tady by mohl být důvod, protože BTC na rozdíl od XMR žádná demokratická vláda zakazovat nebude, tak proto by mohly velké ryby investovat do BTC. Ale očekával bych jiné hladiny. Podle mne nyní nakupuje retail a velcí se BTC zbavují, možná proto aby nakoupili níže, mnohem níže.

Pavel

Jistě, to všechno je docela dobře možné, ale víš, jak to je, když se člověk na něco spolehne, stane se pravý opak. A pak jen smutně kouká, jak mu to utíká před frňákem. A pořád si říká, “ne ne, to se vrátí, to se zhoupne zpátky”, ale je to jen zbožné přání. A čím déle čeká, tím víc je rozladěn. Až se nakonec třeba nechá vybejkovat a přece jen naskočí. Ovšem to už byla zásadní chyba a pozná to okamžitě záhy, jen co tak učiní. Však to všichni moc dobře známe. ;~)

JirkaB

Toto jen dokazuje že nemáte zvladnutou analýzu k čemu v současnosti dochází u BTC, tedy jak se jednotlivé skupiny subjektů chovají. Proto ta Vaše milna představa o distribuci a myšlenek na prodej od těch co akumuluji/nakupují pravidelně drobnou částku měsíčně(to je skupina které je zcela jedno jestli BTC stojí v daný moment 30k nebo 10k, oni prostě jen nakupují v pravidelném intervalu a zajímá je horizont x let a né nějaká lokální korekce. Dlouhodobý trend je zatím stále jasný UP trend a není při současné adopci moc prostoru na změnu… Na to má BTC čas pár desítek let…

LHTS

Samozrejme, ze ma co nabidnout. Namatkou napr. “samozrejmost”, ze stale bezi (bez vypadku). Srovnejte napr. se Solanou, ktera mela uz treti? vypadek v delce az 8hod. (kapitalizace Solany je NYNI cca 17mld. dolaru a je to 9. nejvetsi coin, ale proof of stake…. )

Fantom

Tak samozřejmě 🙂 Ale zrovna srovnávat se SOL – tak do takového coinu bych nikdy nešel. Očekávám že dopadne jako LUNA (spíše jako EOS) , ale ať si to každý zhodnotí sám. Myslel jsem to tak,zda má co nabídnout ve smyslu užitečnosti nebo výjmečnosti co ostatní coiny nemají např. LTC má to co BTC a MW navíc. To v čem je absolutně nejsilnější je současná hashrate – na to žádný coin nemá. Z mého pohledu jsou ale na kryptotrhu lepší coiny. Rozhodně nechci BTC shazovat, byl první , díky němu existuje celé odvětví a stále je suverénně nejsilnější na trhu a určuje trend. Popsal jsem ale jeden konkrétní problém, pro mne v DLOUHODOBÉM horizontu naprosto zásadní a vůbec nikdo z celé komunity nemá ani nástin řešení? Přitom bych byl opravdu rád, kdyby někdo s nějakým možným budoucím řešením přišel. Například XMR právě nyní ukazuje možné řešení – coin minulý týden vytěžen, běží už jen “tail emission”. Fundament? Cena XMR extrémně vzrostla i za této nepříznívé situace na trhu. Zde na serveru jen zmínka o růstu ceny XMR, já jsem přidal komentář o možném růstu na základě fundamentu ke článku (bylo to denní shrnutí zpráv-extra zpráva) zde na serveru.

LHTS

XMR je momentalne pro fiat svet neprijatelny, prave kvuli absolutni anonymite. Urcite vite, ze je v rade zemi dokonce zakazany. Ta semianonymita na BTC je pro BTC v ramci “prechodu z tradicniho financniho systemu na novy” velkou vyhodu (zlodeji a velke transakce se nedaji utajit, bezne transakce zustavaji “anonymni” – bez kontaktu s KYC)

Fantom

Vím. V Asii je mnoha státech zakázáno s ním na burzách obchodovat, minimálně korejské burzy ho delistovaly. Já to považuji za důkaz, že se tam mocní lidé obávají že se stane hrozbou pro fiat a anonymní transakce jakožto nástroj zločinců jsou jen záminkou k zákazu. Bitcoin by mohl použít “tail emission” a zůstat pseudoprivátní, ale komunita na to téměř jistě nepřistoupí, protože by potom padl pilíř “scarcity” přesně stanoveného množství coinů. Kdyby ale na takovou změnu komunita BTC přistoupila, bylo by to z mého pohledu super – řešení onoho problému za cenu pouhé změny z předem stanoveného množství X na předem stanovené množství Y. 🙂

Poslední editace 1 měsíc před přes Fantom
Fantom

OK. Těším se na další videa.

JirkaB

Taky jsem byl kdysi nováček, zkusil jsem za x let dost variant obchodování, ale zatím neporažená u BTC je ta s postupnou akumulací a prodejem na nových cenových vrcholech. Jinými slovy u této strategie človek nemusí upisovat žadné ztráty dokud případně aktivum nezmizí úplně z trhu. Stačí si jen dobře spočítat své možnosti a pak může člověk dokupovat neomezeně. Nic složitého pro aspoň trochu uvažujícího člověka. Jednoznačně postupná akumulace je naprosto v pořádku.

kubik

Jak jsem psal minule,rozhodující je měsíční graf a ten zatím další pokles nesignalizuje,pořád je tam silný support na 28,4t a jak to přejede 32850(nebo jestli),což je nyní rezistence,tak bychom měli jít nahoru,na denním grafu je už nyní signál up

Fantom

Z mého pohledu jsou resistence na stále nižších hladinách. Očekávám že zanedlouho bude i těch 30k silnou rezistencí a range tak stále klesá. Možná přijde tak jenom krátkodobý průraz a potom zase hlubší pokles. Tohle může trvat docela dlouho.

kubik

Ono těch rezistencí nebo supportu na měsíčním grafu moc není,modře jsou supporty

Měsíční 25.5.2022.jpg
Fantom

No právě! Ten support na 28k podle mne nevydrží a asi ne napoprvé, ale po několika pokusech o průraz nakonec padne. Potom tam už nic není a cesta do hlubin je volná … . Berte s rezervou. 🙂

kubik

Já bych nynější období porovnal nejspíše s obdobím 2017-2021 co se týče podpory a rezistencí ale i je hodně podobný průběh grafů

DejvLord

Zdravím,

já třeba časem dospěl k tomu že jedu jen swing. Obchod v řádu max. několika dní. Stačí se jen řídit dle aktuálního range. Za den udělám pár %. I 1% mi stojí za námahu/obchod. A aktuální situace je z tohoto hlediska perfektní. Kdyby to takto jeho ještě měsíce tak bych se nezlobil. 🙂 Chce to ale mít aspoň pár set tisíc. aby to mělo smysl.
Za týden vydělám 30-50tis. dle vývoje/výběrů coinů/času tomu věnovanému/investované částce.
Ale taky více i méně. Aktuálně mě to živí. Už nějaký ten pátek.

Technickou analýzu umím jen primitvně když to porovnám s IX 🙂

Takže IX díky ti za tvou práci o kterou se takto nezištně podělíš s ostatními.
Vezmu si z ní to co je pro mne vhodné a rád si poslechnu tvůj názor. Beru tě jako kapacitu v této oblasti 😉 Pěkná práce a jen v tom pokračuj. Velká část těch které oslovíš jsou takoví že se nevyjadřují takže se o nich ani nedovíš.
Nejvíc se ozyvají ti co jsou spíše opačného názoru.
Vtipní jsou ti co jsi prohlídnou tvou TA trvající skoro 20min. a pak se ozvou sarkatisticky a vypíchnou jedno slovo nebo větu. 🙂

Hlavu nahoře, šátek přes hlavu a obličej a hurá do práce 😀
Je tu spousta těch co to ocení. I když nejsou slyšet 😉

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: