24.05.20 Technická analýza BTC/USD a TCAP: Vzácnost Bitcoinu roste! Zhodnocení týdne a Bitcoinu samotného

3
(6)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

V dnešní analýze se podíváme na graf Bitcoinu a jeho vyhlídky do následujícího týdne. Celkový trh kryptoměn má momentální hodnotu 258 mld. USD. Jak to vypadá se zhodnocením za rok 2020?

Vítejte, tradeři a traderky, u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD a TCAP.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: 24.05.20 [Přehled trhu+BTC] Víkendový přehled coinů z top 100 dle kapitalizace

[Total market cap/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: 37,52 %

Dnes jsme se dostali na hodnotu marketcapu 258 mld. USD (+6 mld. USD/24 hod.). V tomto týdnu zaznamenáváme low na hodnotě 252 mld. USD a high na 267 mld. USD. U Bitcoinu máme za stejné období low na 8 880 USD. Momentálně se pohybujeme na hodnotě 9 200 USD za jednu BTC minci. Dominance Bitcoinu klesá a nyní je na hodnotě 66,2 %. Na grafu níže vidíte týdenní pohyb celého trhu.

High jsme zaznamenali na 267 mld. USD, a tyto hodnoty jsou srovnatelné s hodnotami, které jsme tu měli před Bitcoin halvingem z 8. května, kdy jsme dosahovali 268 mld. USD.  High tohoto roku je na 306 mld. USD. Na grafu vidíme zaznačen i BTC halving a „mírný propad“ během několika dní k 219 mld. USD, což znamená propad o 48 mld. USD. Naštěstí býci pokračovali v bullish růstu a znovu jsme se v tomto týdnu přiblížili předešlému topu na 268 mld. USD. Ani v tomto týdnu se nepodařilo medvědem rozbít tento rostoucí trend celého trhu a měli bychom pokračovat v růstu až k 284-306 mld. USD, kde se nachází nejbližší odpor.

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: 33,1 %

Momentální hodnota Bitcoinu se pohybuje kolem 9 200 USD a nutně potřebujeme prolomit nejprve 9 450 USD odpor a následně psychologických 10 000 USD z důvodu, aby mohlo dojít k Fomo a následnému šílenství nad růstem Bitcoinu. Během posledních týdnů se již několikrát pokusili investoři tuto hodnotu překonat, ale podařilo se jim to jen jednou a viděli jsme před halvingem růst k 10 067 USD.

Momentální situace je příznivá hlavně pro ty, kteří dokupují pravidelně a mají tak ještě možnost koupit BTC pod 10 000 USD, než se již definitivně podíváme nad tuto kulatou hodnotu. Dřív, či později to musí přijít, halving na Bitcoinu znamená menší nabídku a větší poptávku. Tím, že těžaři netěží za 10 minut 12,5 BTC, ale 6,25 BTC, je počet nových mincí, které mohou investoři koupit menší, a vzácnost Bitcoinu tím roste. Mnozí čekali, že se tento ukazatel vzácnosti projeví hned v prvním týdnu, ale je třeba si uvědomit (a známe to i z minulosti), že ten největší růst přišel po halvingu v období do 1 roku a tedy tlak na růst ceny bude přibývat s postupujícím časem. V tomto případě je čas „kamarád“ a hraje ve prospěch hodnoty Bitcoinu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře