23.11.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P500 – Kryptotrh mírně roste, do kdy vydrží?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u středečního přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P500. První polovina týdne přinesla trhu mnoho překvapení. Bitcoin mírně roste a umazává ztrátu posledních 2 dní. Altcoiny reaguji pozitivně značným růstem. Bude to dočasná korekce propadů, nebo se formuje potenciální dno? Akciový index S&P500 roste v reakci na pozitivní zprávy z ekonomiky a klesající dolarový index.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Bitcoin aktuálně pokračuje v růstu z lokálního dna, kterého dosáhl v pondělí večer (15 490 USD). Dnes se pohybuje na hladině kolem 16 450 USD, kde narazil na rezistenci. Zelená se i pro altcoiny, které standardně využívají takovéto korekce propadů a posilují několikanásobně ve srovnání s Bitcoinem (s ohledem na jejich marketcap). Na denním a týdenním grafu se u mnohých formují konvergence indikátorů RSI a MACD. Bude to snaha zformovat potenciální dno? Nebo je tržní dno pořád v nedohlednu?

Jako tradičního reprezentanta altcoinů si vybírám Binance coin (BNB). Jak můžete na grafu vidět, aktuálně roste až po nejbližší rezistenci ve formě historického levelu a EMA 200 (exponenciální klouzavý průměr posledních 200 dní). Dle denního grafu se formuje snaha o konvergenci RSI a MACD, avšak cena je v komplikované stranové struktuře. S ohledem na overlaping (překrytí) několika posledních denních svíček předpokládám, že se neustále jedná o korekční strukturu a stále nás čeká další pokles. Statisticky je dle grafu další pokles nejpravděpodobnější varianta vývoje. Hlavní supportní zóna je o -50% níže!

U některých menších altcoinů však graf vypadá výrazně lépe. Mnohé už můžou mít nejhorší propady za sebou a dostávají se do akumulační fáze.

Bitcoin se snaží umazat ztráty, zastavil pod rezistencí

Růst Bitcoinu po čas posledních 2 dní je z dlouhodobého pohledu jen nepatrný (+ 6,5%). Dnes se pohybuje kolem hladiny 16 450 USD, kde našel rezistenci. O větším růstu bych uvažoval jenom v případě nákupního zájmu a dosažení 19 000 USD. Do té doby nadále uvažuji s pokračováním negativního vývoje. Konzervativnější je bílá varianta, přibližně do zóny 13 – 12 000 USD. Je však nutné být obezřetný jaký další problém se na kryptotrhu objeví.

Na čtyřhodinovém grafu jsou varianty vývoje přehlednější. Bitcoin poslední 2 dny zformoval konvergenci RSI a MACD. Tento malý růst Bitcoinu připisuji zavírání shortových pozic (braní zisků od traderů). Bitcoin na čtyřhodinovém grafu narazil na rezistenci ve formě EMA 55.

Dolarový index dále klesá a nechává prostor pro růst většiny aktiv

Dolarový index si po zveřejnění pozitivních zpráv na začátku týdne z americké ekonomiky nasměroval další vývoj dolů. Uvažuji tedy s variantou vývoje s dvojitým dnem nad supportem EMA 200 na denním grafu. Takový pohyb vytvoří silnou konvergenci indikátoru RSI. Následně bych očekával finální růst indexu nahoru a pokračování v hlavním růstovém trendu. Jedině v případě, že přijdou další pozitivní zprávy z US bych se obával o udržení růstového trendu. Poklesy dolarového indexu totiž znamenají růst většiny rizikových aktiv = akcie, kryptoměny, atd. Od pondělí dolarový index ztratil 1 bod a pohybuje se na úrovni 106,77 bodů.

Akciový index S&P 500 roste po pozitivních zprávách z US

Akciový index S&P 500 nám včera znovu vystoupal pod rezistenci EMA 200 na denním grafu až na 4 005 bodů. Dostrčili ho tam pozitivní zprávy a prohlášení členů Fedu. Do konce týdne můžeme očekávat další zajímavé zveřejnění dat (prodeje nových domů v US). Pokud bude index nadále růst, má před sebou rezistenční pásmo v zóně 4 060 až 4 160 bodů a zároveň downtrendovou linii. Na indikátoru RSI se ukazuje snaha udržet růstový trend a supportní klíčovou hladinu (58 bodů). Vypadá to, že ještě chvíli zůstaneme v neutrální zóně mezi rezistencí EMA 200 a suportem ve formě EMA 55.

Bude pokračovat pozitivní až spekulativní nálada na trzích ?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Stanislav

Když nepůjde krypto nahoru, tak půjde dolů. Z toho jsem fakt „vedle“.
Nyní nic neplatí. Tak si to přiznejme.

Reklama: