23.06.22 Technická analýza BTC/USD – Čekám, co vyšší Time frame. Od IX..

4.6
(13)

Zprávy a souhrny

IX..
IX..https://ixtrading.live
Technický analytik, trader od roku 2000/01 Tvůrce a zakladatel projektu IXtrading - výuka institucionální TA, psychologie a disciplína, ochrana investic..

Bitcoin po uzavření technické hladiny Hidden Gapu vstoupil ani ne do konsolidace, jako do menší korekce. Kdo sleduje mé info kanály ví, že odraz jsme rozpoznali již na hodinovém grafu. Tam se vytvořila lokální obratová formace a ta je v tuto chvíli již zobchodovaná.  Nyní čekám, co vytvoří vyšší TF..

Shrnutí měsíce

Je to v podstatě již měsíc od posledního článku a za tu dobu se toho odehrálo mnoho. Pokud ale sleduje mé další info kanály (FB, Twitter a YT..) nemohlo Vám cokoliv uniknout. Informoval jsem ve videích o technickém patternu Hidden Gap a ten se krásně a víceméně zcela přesně uzavřel. Předpokládám, že to způsobuje současnou situaci, kdy pozorujeme snahu trhu jít do korekce dosavadních poklesů..

Korekce ale se zatím nachází v procesu tvorby potenciální FLAG formace.

123 na H1..

Během víkendu jsem zveřejnil návrh na obratovou formaci 123 v lokálním měřítku. V jednom z posledních videí, jsem vysvětloval, proč se jedná zatím pouze o lokální situaci. Zjednodušeně – jedná se o hodinový graf. V následujících dnech se nám zobchodovala (ve videu jsem ukazoval a posléze na Twitteru doplňoval „ilustrační“ zobchodování této formace..). Potenciál tohoto vstupu byl lokálně od Neckline formace po retest EMA200, což nakonec vyšlo na pohyb cca 2600$..

Kdo by nepoužil StopLoss byl by stále v obchodu, (SL dle pravidel kolem 20200$, který by byl již v plusu zasažen – potenciál cca 1300$ pohyb..)

Graf H1 a zobchodovaná 123 formace..

Celkový potenciál obratu na H6

Celkový potenciál formace 123 končí ale až v oblasti okolo 26k $. To nám zobrazuje H6 graf.

Graf H6 Bitstamp – predikční potenciál formace H1 123..

Na obrázku vidíme potenciál korekce až po předchozí LOW hladinu předchozí konsolidace, kde by se +/- tato hladina měla potkat s rezistencí v podobě plovoucího EMA200. To tedy značí potenciální prostor pro růstovou korekci po technické stránce..

Dále vidíte, že připouštím prostor po hladinu 13880$. Abyste plně pochopili, proč uvažuju o hladině 13880$, doporučuji shlédnout video ze dne 13.06., kde současně vysvětluju vznik základní růstové tendence, což jsem Vám v minulosti slíbil. (Ve videu jsem vytvořil fail s HGapem, čili pokud i to budete chtít vysvětlit, v čem byl fail, tak musíte shlédnout i video následující – Zadělal jsem na fail… 🙂 

Také v obrázcích vidíte „červenou polopřímku“, která nám značí support hladinu daily HGapu – 19050$

Závěrem

V tuto chvíli je tedy platné predikce, nebo tedy využitelný technický prostor značený na H6 grafu. Záleží, zdali H6 využije celý potenciál prostoru UP po 26k$. Vidíme rezistence v podobě plovoucích EMA hladin, růstovou tendenci a daily hladinu cca 23,8k$, kde trh může kdykoliv selhat.

Dále nyní vyčkávám, co nám vytvoří daily graf.

Daily graf BTC/USD Bitstamp..

Na daily obrázku lze pozorovat, že skutečně daily hladina (červená 19050) S/R Hidden Gapu zabrala. Měla tam i podporu týdenní hladiny cca 18,9k$. Na daily je právě momentálně vidět, že trh tvoří potenciální FLAG formaci. Ačkoliv i zde by šlo MOŽNÁ pozorovat potenciál v tvorbě formace 123 (pouze tvarově), ta volatilita tomu neodpovídá. Proto zatím nelze o nějakém patternu na daily mluvit nelze a je nutné si počkat. Spíše to ale zatím vypadá právě na FLAG a nakonec i potvrzení dalšího poklesu.

Ale znáte to – ruku do ohně za to nyní fakt dát nelze..

Post Scriptum

Takže, pro celkový pochopení doporučuju zmíněné videjko v článku s odkazem ze dne 13.06. a i to druhé v podstatě a pokud chcete vědět ten fail. Pokud Vás zajímá ten potenciální vstup do LONG pozice, tak video s reakcí na hejt (odkaz také v článku naleznete..).

Jinak dále Vám radím nepanikařit, stále postupně akumulovat po levelech (po hladinách). DCA je stále nejlepší strategie. Jedná se o dlouhodobou strategii. Jak uvidíte ve videích, lze si hrát s lokálními trejdy, ale dlouhodobý nákup směřovat na All In na LOW je jedna nej hloupostí, co může obchodník vytvářet.

Nenechte se odradit škarohlídy, kteří predikují smrt BTC, dbejte varování, že krypto je Ponzi, ale mějte na paměti, že BTCX je unikátní a do definice Ponzi nespadá – BTC je P2P platební protokol – přenositel hodnoty.. Když mluvím o Ponzi, mluvím o ETH a ERC20 a projekty spojenými s nativními tokeny.. I to se dozvíte z mých videí.. 🙂

 


Článek není obchodním doporučením ani pobídkou k investicím. Jedná se pouze o technické zhodnocení trhu od IX..

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

31 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

„Když mluvím o Ponzi, mluvím o ETH a ERC20 a projekty spojenými s nativními tokeny.. I to se dozvíte z mých videí.. 🙂“

Mluvit o ETH (vcetne masivniho ekosystemu) jako o letadle je docela silna kava (po ranu uz ne, ale pred obedem 🙂 )

IMHO pan Jarolim hned vedle pise: „Analýza ETH/USD – Vypadá to pro ethereum nadějně“
tak si vyberte 🙂

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
Lhts

Napsat to takto jednou větou (bez vysvetlujiciho doplnění) mi nepřijde korektní vůči projektům které nejsou koncipovány od začátku jako Scams a které složitě získávají finanční prostředky. Nikdo dnes nemůže dopředu určit který projekt případně protokol bude nakonec úspěšnější. P.S. Píše BTC maximalista

Poslední editace 3 měsíců před přes Lhts
Lhts

Problém je ve slově letadlo nebo ponzi schéma které evokuje podvod. Jiná otázka pravdivá pro většinu měn je, že v čase vůči hodnotě BTC klesají. To je ale otázka jejich technické stránky protokolu (inflační měna – kvůli odměně overovatelu x deflacni aktivum BTC se (zatim) nevyresenou otázkou odměny pro tezare BTC po snížení odměny za vytěžení blízké nule.

LHTS

Kdyby byla otazka odmen pro minery vyresena, nekonal by se na toto tema specialni worshop na konferenci utxo.cz s nulovym zaverem. Logicky, pokud bude klesat odmena za blok k nule, „musi“ (resila se i otazka jak vysoky hashrate by stacil pro beznecnost site) tuto ztratu kompenzovat prijem z poplatku. Otazka je, jak vybalancovat trasakce na prvni (shoda je, ze nezvladne desitky tisic transakci / s) a druhe vrstve (LN platby). Jsou na to nejake teoreticke modely, ale pokud je nenasadite do praxe, nikdo dnes nevi, jestli to bude fungovat. Muj nazor je ten, ze tento problem nastane za relative dlouhou dobu a do te doby to vyresi trh. (Disktuovalo se, do jake miry je schopna komunita tezaru se shodnout na reseni. Muj nazor- pokud pujde do tuheho tak se shodnou). Do te doby by mel BTC fungovat jako kotva noveho financniho systemu.

Soudce Ti

Tyhle články těžce připomínají předpověď počasí ….

Soudce Ti

Jo,panáčku, lidem se nezavděčíš

Martin Burdik

A vydelavas obchovanim bitcoinu???

Martin Burdik

Ahoj IX jak mam si zaplatit to tve placene clenstvi!

Martin Burdik

Jak si vybiras sve cleny???

Martin Burdik

Takze me neprijmes k sobe do placene skupiny???

Martin Burdik

Vypl jsem komp a šel jsem do lesa a už jsem se vrátil tak jak jsi říkal tak přijmeš mě do tvé skupiny…..

Fantom

Nesmutni. Čti články a hlavně používej svou vlastní hlavu. 🙂

Martin Burdik

Ja používám svou vlastní hlavu fantome😅🤣😂P.S.Nezdá se ti fantome,že ten ix..je nějaký divný….

Fantom

Proč píšete články o tradingu, když netradujete? V článku popisujete různé hladiny, ale nakonec uvádíte že neprodáváte, jen průběžně dokupujete. Když jsme byli na 30k tak jste radil lidem aby se jen tak nezbavovali mincí za levno (ve zveřejněném videu). Kdyby to udělali mohli by nyní dokoupit levněji. Existují tedy podle vaší TA hladiny kdy je vhodné prodávat? Jste-li hodler a jen nakupujete je TA zbytečná. Stačí DCA nebo ještě lépe upravená DCA – při růstu ceny spořit mimo a pak při propadu nakoupit více.

Fantom

OK. Chápu. Ale i v rámci pozičního tradingu by nemuselo být na škodu realizovat zisk. Například konec loňského roku a ta extrémní cenová parabola k tomu přímo vybízela … .

Martin Burdik

Když s bitcoinem neobchoduješ,tak proč dělaš bitcoinového analytika???

Martin Burdik

Proč nad tuto otázkou vyhasly poslední naděje…..

DejvLord

😀 Mě by zajímalo jestli to děláš schválně nebo to myslíš vážně…
Upřímně doufám v to první a děsí mě ta druhá…

Martin Burdik

Nedělám to schválně,já se chci naučit obchodovat kryptoměny….

DejvLord

IX ale neučí jak obchodovat kryptoměny.
Učí TA z komplexního hlediska. Od technické stránky TA až po práci s obchodníkem samotným.(psychologie, disciplína atd.)
Když se tohle naučíš tak budeš schopný obchodovat všechno.
Jestli se to chceš skutečně naučit tak počítám že už máš ohledně TA nastudováno hodně. Na internetu je hodně materiálu.
A byl jsi už na jeho webu? Viděl si všechny jeho videa?

Gaspaccho

Tohle už by se dalo pojmout jako obchodní doporučení či pobídka k investicím 🙂
Jinak dále Vám radím nepanikařit, stále postupně akumulovat po levelech (po hladinách)

Reklama: