23.05.22 Analýza BTC/USD – Týdenní svíce je spíše pro odraz

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má po finálním týdenním close, což je pro nás nyní velmi důležité. Poslední svíce totiž zavřela v podstatě podobně jako ta předchozí. Kratší tělo, delší spodní knot. Čili my díky tomu víme, že během týdne byli iniciativnější nakupující. Ale k žádným velkým ziskům se nedopracovali. Pouze se povedlo kurz BTC udržet v blízkosti toho našeho pásma.

Ve čtvrtečním streamu a v nedělní video analýze jsem snad dostatečně vysvětlil, proč považuji to čerstvé price action spíše za krátkodobé zpevňování u spodní hranice původně supportního pásma. To ale neznamená, že kurz nemůže to pásmo prolomit.

Fear & Greed Index
Fear & Greed Index

Akcie se totiž na odraz tváří a dovolil bych si tvrdit, že nyní prodávají už jenom panikáři, kteří nakoupili na velmi vysokých cenách. Navíc dle F&G indexu jsme na vskutku nízkých úrovních poměrně dlouho. Čili tu jednoznačně jsou podmínky pro to, abychom se odrazili nahoru. Mimo jiné dolarový index je pořád v korekci, což signalizuje přetrvávající risk on.

YouTube video

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Poslední zavřená svíce je dle mého názoru spíše pro odraz. Bitcoin se totiž dokázal udržet u toho původně supportního pásma. Byl sice pokus cenu sundat níž, ale to bylo nakupujícími znegováno. Výsledkem je delší spodní knot a malé tělo svíce.

Nicméně je pravda, že máme nižší týdenní close. Ale není to až takový markantní rozdíl. Ideální by bylo, když by to týdenní close skončilo alespoň nad 31 500 USD. Což se ovšem nestalo, takže je pořád ve vzduchu ta nemalá pravděpodobnost pro pokles ceny.

BTC

Když bychom se podívali na nižší časové rámce, zjistíme, že bitcoin se opravdu snaží vytvořit rotaci směrem nahoru. Na vyšších časových rámcích to moc vidět nejde. Hlavně na denním grafu to vypadá jako obyčejná stranová korekce, která předchází další pád.

Altcoiny se ovšem probraly. Některé altcoiny smazaly vcelku podstatnou část z těch posledních ztrát. Ale pouze některé. Altcoinový index totiž víceméně stojí též na místě. Je ale dobrý signál, že nakupující na trhu jsou. Bitcoinu se zatím všichni ale bojí.

Závěrem

Bitcoin nám na základě týdenního grafu nabídl nové informace, se kterými musí každý naložit po svém. Mně osobně dává větší smysl pokračující pokles, i přes těch několik „býčích“ signálů. Ale nakonec má poslední slovo trh, takže uvidíme.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roland Spanik

Jardo děkuji za TA.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Že bych se konečně dočkal a jak vidno tleskaču ubylo….

Tomáš

Za mně nejbližšího půl roku okurkovka…
Ale finální výplach vypadá jinak, takže si myslím že spíš bear s konsolidací klidně na 42k

LHTS

Kdyz znate trend, tak budete v baliku ne? 🙂 Taky predpokladam jeste akumulaci nejaky cas (min do zacatku cervence)

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: