23.03.22 [Přehled trhu a BTC] Býkům se podařilo dostat zpět do hry

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Téměř všechny obchodní objemy bitcoinu se skládají z transakcí nad 100,000 USD. Institucionální zájem o bitcoiny neustále roste. Býkům se podařilo dostat zpět do hry. 

Celosvětová krypto tržní kapitalizace je 1,93 bilionů $, což představuje růst o 2,87 % za poslední den. Celkový objem kryptoměnového trhu za posledních 24 hodin je 99 miliardy USD, což představuje růst o 10,51 %. Celkový objem v DeFi je v současné době 12,67 miliardy USD, což je 12,7 % celkového 24hodinového objemu kryptotrhu.

Cena Bitcoinu je v současné době 41 996 USD dle KMC.

Dominance Bitcoinu je v současné době 41,96 %, což je růst o 0,22 % během dne.

Nejlepší růst z top 100 kapitalizace včera zaznamenaly:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

BTC/USD Technická analýza

Bitcoin (BTC) prolomil životně důležitou hranici 42 000 USD a snaží se nad ní zafixovat. Zvýšil se také nákupní objem obchodů, což znamená, že býci jsou připraveni držet krok nahoru. Pokud se denní svíčka zafixuje v oblasti 42 000 – 42 500 USD , lze během několika příštích týdnů očekávat další růst na úroveň odporu na 45 850 USD.

Bitcoin se v době psaní přehledu obchoduje za 42 750 USD.

Hlavním důvodem, proč je BTC stále pod 50 000 $

Strach a nejistota jsou dva klíčové hnací síly současného trhu. Kvůli nedostatku signálů a rizikovosti na krypto a finančních trzích velcí investoři nebo instituce nevlévají na trh žádnou likviditu, která je nezbytná pro výkyvy, jaké jsme viděli v únoru nahor.

Podle metrik bitcoinů na burzách obchodníci aktivně vybírají finanční prostředky z centralizovaných burz a drží je v soukromých peněženkách. Velká míra odlivu naznačuje, že likvidita na kryptotrhu pomalu klesá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: