23.03.22 Analýza BTC/USD – mění se tržní struktura?

3.2
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) více jak 24 hodin konsoliduje S/R level 42 000 USD, což nám logicky dává naději, že se brzy dočkáme nového pokusu o průlom horní strany sledovaného trianglu. Pokud bitcoin zpevní svou pozici na aktuální úrovni, vůbec bych nevylučoval možnost, že kurz doslova neulítne nahoru. Tržní dno se konstruuje poměrně dlouho (pokud to je tržní dno) a mimo jiné akciový trh už má svůj odraz za sebou. Přidá se i bitcoin?

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak jsem říkal, bitcoin konsoliduje na S/R levelu 42 000 USD. Nicméně si všimněte hned té druhé svíce nad hladinou, která má podobu Doji. Na podobná zamítnutí jsme zvyklí až v blízkosti horní hrany trojúhelníka, čili na 45 500 USD. Proč se vytvořila taková svíce v mnohem nižších úrovních? Máme to brát vážně? U té svíce jsou docela velké objemy, takže bych ji určitě neignoroval.

BTC

Jestli kurz nepůjde k horní hraně zakresleného patternu, máme tu „díru“ v myšlence, že se jedná o rostoucí variantu. Mnohokrát jsem vysvětloval, proč si myslím, že se jedná o rostoucí triangl, takže se k tomu nechci vracet.

Když ale vezmeme v potaz čerstvé price action, mnohem více se grafický útvar před námi podoba symetrické variantě. Respektive za předpokladu, že kurz ukončil svůj postup na sever. Když ty jednotlivé vrcholy pak spojíte, máme symetrický trojúhelník.

Původní myšlenka byla chybná? Možná. Zatím nemáme jistotu. Je potřeba chápat, že trh se neustále vyvíjí. Co platilo ještě včera, dnes už platit nemusí. S tím je nutné se zkrátka smířit.

Závěrem

Jestli bitcoin dokáže pokračovat v cenové expanzi alespoň k 45 500 USD, je evidentní, co máme před sebou za strukturu. Jestli však ze současné pozice dojde k otočce dolů, možná před sebou skutečně máme symetrickou variantu. A když je symetrická, logicky je pravděpodobnější, že přijde poslední „leg“ směrem dolů.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: