22.08.20 Technická analýza BTC/USD – Korekce je již tady?

4
bitcoin, halving
Zdroj: Pixabay.com

Ve středeční analýze na Bitcoin (BTC) jsem nijak neskrýval, že to moc pozitivně s trhem v dohledné době nevidím. Ta price action totiž nebyla vůbec příznivá a osobně jsem to považoval za jakýsi warmup před korekcí. Tu korekci jsem avizoval už na přelomu července/srpna, trh sice váhal, ale pořád to mělo momentum up.

Tudíž jsem si říkal, že by se Bitcoin mohl alespoň k 13 000 USD vyšplhat. Nicméně vzhledem k tomu, že se z průrazu 12 000 USD stal nakonec fakeout, tak je na místě počítat s „delším“ pročištěním trhu. Určitě ale nechceme žádný hluboký pád, který by znamenal pokles pod 10 500 USD – 9 800 USD. Pokles ceny níže by totiž mohlo zhatit jakékoliv naděje na bull run.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Při zpracování minulé analýzy byla cena zrovna u spodní hrany zakresleného rising wedge. Cena viditelně reagovala, takže tu snaha o obranu byla. Došlo i k sérii odrazů, ale momentum vždy brzy ztratilo sílu. Bylo na tom zkrátka znát, že Bitcoin balancuje na hraně a stačí velmi málo k tomu, aby spadl z toho pomyslného srázu.

A to se včera kolem poledne stalo. Napřed ten průraz spodní hrany nebyl jistý, ale s pokračujícím poklesem ceny bylo zřejmé, že k němu jasně došlo. Samotný sestup ceny začal také akcelerovat, ale na S/R levelu 11 438 USD proběhl slabý cenový odraz. Avšak nejsem toho názoru, že je tímto propad u konce.

Hladiny podpory pokles akorát zbrzdily a očekávám pokračování. Řekl bych, že negativní momentum nejvíce zesílí po proražení levelu 11 200 USD, čímž se urychlí cesta k 10 500 USD. Jak půjde kurz dolů, tak určitě doporučuji sledovat objemy obchodů. Ten prodejní tlak zatím není mohutný a pro sražení ceny je ho však nutno mít.

Indikátory

Jak jsem očekával, tak na RSI zafungovalo jako support hraničních 30 bodů, čímž se akorát potvrzuje, že je Bitcoin opravdu na hraně. V případě silného dropu musí hodnota indikátoru klesnout hlouběji do přeprodané části. To nám i potvrdí, že se nejedná jen o malinkatý pokles. Co se týče MACD, tak bullish cross nevyšel a hodnoty jsou tam, kde jsme byli naposledy v červnovém závěru korekce.

Závěr

V těchto chvílích to opravdu vypadá tak, že jdeme dolů. Bitcoin sice dokázal prorazit přes 12 000 USD, ale samotný průběh byl docela podivný. Respektive, byla to zřejmá manipulace s trhem. Nejhorší ovšem je, že to posléze ztratilo momentum a nakonec se cena vrátila zpátky – známka toho, že se něco pokazilo.

Když už jsem zmínil tu červnovou korekci, tak kalkuluji s něčím podobným. Trvalo to cca 3 týdny a celková ztráta nebyla velká. Pouze to trvalo relativně dlouho a až za další tři týdny Bitcoin začal svoje rally. Struktura korekce měla podobu klesajícího kanálu, což je ideál.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře