22.02.21 Technická analýza LTC/USD – Spinning top jako signál pro korekci?

4.9
(7)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • ECB žádá od EU právo veta ke stablecoinům • Powell: Digitální dolar je prioritou pro FED • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Kryptoměnový trh se po nedávné...

[Večerní souhrn článků] • Velryby částečně ovlivnily trh • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V rámci dnešní textové analýzy se poněkolikáté zaměříme na altcoin, konkrétně na Litecoin (LTC). Pokud však chcete vědět, co se děje na Bitcoinu, shlédněte včerejší video analýzu. Víceméně vše řečené ve včerejší analýze stále platí. V každém případě začínají altcoiny krapet stagnovat, což vzhledem k těm předešlým růstům není nic zvláštního. Otázkou ovšem je, zda se nejedná o předzvěst nějaké hlubší korekce.

Nebo se po stagnaci zase dočkáme agresivní expanze? Těžko říct, neboť alty by si už též zasloužily oddech. Ovšem pozitivní emoce na trhu pořád převládají, takže by mne jedna vlna nijak nahoru nepřekvapila. Pokud je na trhu stále přebytek likvidity, můžou kurzy ještě posílit. Pokud ovšem dostupná likvidita dochází, měli bychom se připravit na pročištění trhu.

Aktuální situace na 1W TF LTC/USD

Začal nám nový týden, tak je na místě si zevrubně rozebrat týdenní graf. Litecoin překonal roční pivotovou úroveň R2 a dokonce i S/R level 220 USD, což je bezesporu významný úspěch. Trh se tak dostal na cenové úrovně z února 2018. Takové malé cestování v čase. V každém případě se svíce z předešlého týdne zavřela jako Spinning top – trh váhá.

Úplně stejnou svíci nám trh vygeneroval na začátku ledna, po které následoval od vrcholu dump o cca 40 %. Je tedy racionální očekávat korekci i nyní? Ano, je, ale nesmírně zapomínat, že historický vývoj nám automaticky neimplikuje, že to nyní bude stejné. Třeba se vůbec nic nestane. A nebo dojde i k hlubší korekci, protože jsou k tomu určité důvody, které si ještě povíme.

Co se týče objemů obchodů z posledních tří týdnů, ty jsou velmi solidní a nemám vůbec výtek. U Litecoinu je poptávka rozhodně hmatatelná. Na druhou stranu už bull volume nebylo tolik excelentní jako v prosinci. Nákupní tlak krapet zeslábl, což by mohlo avizovat, že jsme dosáhli krátkodobého/střednědobého vrcholu. Ale na to je ještě brzy, musíme si počkat na signály.

Pokud bychom šli dolů, nejsilnější hladiny jsou v rozmezí 114,51 – 95 USD. Zde očekávám nejagresivnější obranu a myslím si, že je zcela vyloučeno, aby medvědi na první pokus řečené pásmo prorazili. Je zde totiž konfluence ze strany fibonacciho hladin, Volume profile a technických S/R úrovní. Leč propad od vrcholu až sem by znamenalo ztrátu 54 – 62 %. Pokud jste nakupovali kolem 200 USD, tak hluboký pokles bude po psychické stránce dost náročný.

Indikátory

Nyní se dostáváme k tomu, co jsem v textu výše trochu naznačil – na týdenním RSI je mohutná medvědí divergence, z čehož lze usuzovat, že případná reakce trhu na Točící káču (Spinning top) může být mnohem hroší než v lednu. Tehdy byly sice hodnoty RSi mnohem výš, ale bez divergence. Kromě toho je medvědí divergence i na histogramu MACD. Těch prodejních signálů je zde tedy celá řada.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Trh zrovna v těchto chvílích začal krapet dumpovat – ty Spinning topy jsou totiž snad na všech high cap altech. V každém případě se kurz vylil ze zakresleného kanálu a medvědi útočí na lokální S/R level 207,68 USD. Nějaká obrana tu je, uvidíme tedy, zda se jim povede odraz či pouze krátké zbrždění propadu. Pokles totiž začíná nabírat docela dynamiku, ale stále je šance, že medvědům do toho hodí vidle.

První urputnější obranu však očekávám v intervalu 193,62 – 179,44 USD. Jestli se kurz dostane sem, měla by proběhnout alespoň konsolidace, po které by se rozhodvalo o dalším vývoji. Leč vše záleží na dynamice, protože když začne panika, technické supporty nemusí vůbec nic zbrzdit. Nicméně máme zatím k panice daleko, tudíž není třeba mít strach a dělat nepromyšlená rozhodnutí založená na emocích. 

Indikátory

4H RSI je docela blízko od hraničních 30 bodů. Pokud dojde k průrazu uvedené hladiny, jedná se o potvrzení, že trh má větší sklon k panickým výprodejům. Naopak odraz nad touto úrovní je bullish. Jinak na RSI byla dvojnásobná medvědí divergence, která se nepochybně uplatnila. Avšak řečená divergence mohla spustit kaskádu uplatňování divergencí na vyšších časových rámcích – na potvrzení si musíme ale ještě počkat.

Závěrem

Pro mne osobně bude odpolední price action hrozně důležitý, protože když Amerika vstane do nového týdne, dost často nám to dá nápovědu, jak se trh bude v dohledné době vyvíjet. Jestli Američani začnou nový týden panickými výprodeji, je asi na místě počítat i s možností, že jdeme do korekce. Ale jak jsem říkal, zatím je ještě brzo a musíme si počkat na další signály. V těchto chvílích je cenový pokles pouze menší pročištění.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře