22.02.2020 Technická analýza BTC/USD: „Manipulace“ růstu v roce 2020 je fake! Růst na Bitcoinu potvrzují čísla, fakta, fundamenty, TA i Bakkt

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Tu a tam slyšíme, že všechno je to jen manipulace. V rámci tohoto týdne se podíváme na fakta, proč Bitcoin roste a proč je slovíčko „manipulace“ tak oblíbené u lidí, který neumí růst či pokles Bitcoinu vysvětlit.

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD. Včera jsme psali o LINK/USD. Určitě se nezapomeňte podívat, jak to vypadá na grafech.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: [Přehled trhu] 20.02. [BTC] +2,5%[ETH] +1%[XRP] +1,5%[LTC] +1,1% Trh se připravuje na pohyb!

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě +35,18 %

Bitcoin se momentálně pohybuje na 9 650 USD. Mnohý „nadšenci do crypta a odborníci“ píší o manipulaci Bitcoinu jako vysvětlení propadů nebo růstu na Bitcoinu. Pravda je však jiná, růst Bitcoinu byl před Halvingem nejen očekávaný, ale stejně tak i podnícen aktuálními děním ve světě.

Celková oblast kolem 10 000 USD se investorům dobývá dost těžko. Dominance Bitcoinu výrazně poklesla na současných 62,1 % a od nového roku prakticky klesá. To dává příležitost altcoinům, jako je Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a dalším, na masivní růst. Vše ale bude záviset tak či tak na Bitcoinu. Pokud bude pár dní Bitcoin padat, stáhne to dolů výrazným způsobem i altcoiny, jako to vidíme v tyto dny. Pojďme se podívat na 2 největší zprávy o BTC za tento týden. V rámci 6 dní tu máme hned 2 argumenty pro to, že manipulace je jen vysvětlení neznalých, kteří nemají jiné vysvětlení pro růst, nebo propad Bitcoinu. Přitom se dá skoro vše vyčíst z fundamentů nebo přímo z technické analýzy.

Obchodování s BTC na Bakktu roste, potvrzují to čísla.

Denní objemy obchodovaných Bitcoin futures na platformě Bakkt od poloviny ledna neustále rostou. Je snad toto důkazem, že současný růst ceny Bitcoinu nemusí být jen pokusem o manipulaci ze strany velryb? Rozhodně ano, mnozí neznalci analýz či fundamentů ale budou manipulaci používat jako odůvodnění růstu a pádů. Přitom pod každým pohybem můžeme najít konkrétní zprávy či TA patterny. Když se cena Bitcoinu vyšplhala z 8 000 USD na 10 500 USD, denní objem na Bakktu se postupně zvýšil z 10 milionů na 24 milionů dolarů, což je argument, že poptávka po Bitcoinu roste nejen u retailu, ale i akreditovaných investorů a institucí. S touto informací přišel server cryptoslate.com.

I na tomto případě vidíme, že růst Bitcoinu před Halvingem je z rozumného důvodu a vysvětlením není „manipulace“, ale fakta.

Bitcoinové opce dosáhly 100 mil. USD denního objemu obchodování

Podíváme se na další fakta, že manipulace na Bitcoinu je v tomto čase jen slůvko neznalých lidí, kteří se snaží vysvětlit něco, čemu nerozumějí. Obchodování s bitcoinovými opcemi se ukazuje jako nový a atraktivní obchodní nástroj. Platforma Deribit výrazně dominuje v objemech obchodů s Bitcoiny, které se pohybovaly kolem 100 milionů až 150 milionů dolarů za měsíc leden. Předchozí měsíc to bylo cca 50 milionů USD.

Halving ještě není zohledněn v ceně Bitcoinu, tvrdí šéf Binance

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že fundament blížícího se halvingu ještě není započítán do ceny Bitcoinu. Šéf jedné z největších krypto burz současnosti uvedl, že cenu Bitcoinu bude pozitivně ovlivňovat zejména nižší inflace, protože nových BTC bude do oběhu přibývat méně. A pak tu je také předpoklad, že poptávka bude převyšovat stávající nabídku. Do halvingu zůstává něco přes 77 dní. Spousta lidí ve světě kryptoměn ví, že toto není o manipulaci, ale o příležitosti na trhu. Jak reagují větší investoři? Růst Bitcoin se predikoval již koncem minulého roku a nemuseli jste být ani odborníkem na kryptoměny, abyste si dokázali spočítat 1 + 1.

Doufám, že alespoň na tak malém příkladu, jak jsme si dnes popsali, jsme zbourali mýtus o manipulaci ceny Bitcoinu. Za každým růstem či poklesem se dají najít patřičné informace, ať už technického nebo informačního charakteru. Manipulace zde možná byla v předchozích letech a možná bude i v budoucnost, ale momentální růst na Bitcoinu se nejen že čekal, ale jak vidíme, mnozí investoři si na něj vsadili a výsledkem je znovu Bitcoin za 10 000 USD.

Děkujeme, že jste si i dnes našli čas na analýzu. Těšíme se na Vaši přízeň během celého roku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře