21.10.2022 Tržní přehled pro Bitcoin a S&P500 – Trh konsoliduje, klíčové budou reportované výsledky příštího týdne

5
(2)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pátečního přehledu trhu. Podíváme se na nejvíce volatilní altcoiny a aktuální situaci na akciovém a kryptoměnovém trhu.

Nejvíce volatilní kryptoměny za posledních 24 hodin:

Na úvod se podíváme na přehled kryptoměn, které měly za posledních 24 hodin nejvýraznější změny cen. Bitcoin se dnes (znovu) propadl a neúspěšně bojuje o hladinu 19 000 USD. Pozitivní nálada posledních dní se vytrácí, pokles Bitcoinu se na trhu negativně reflektuje pro většinu kryptoměn. Jako odezvu na výběr zisků ze strany traderů a krátkodobých investorů zažívá mnoho altcoinů již dvoucifernou procentuální ztrátu z úrovní, které dosáhly v korekčním růstu posledních dní.

Vliv dolarového Indexu na trhy se znovu projevuje v plné síle

Dolarový index dnes znovu roste. Prozatím na úroveň 113,5 bodu a pokouší se na třetí pokus překonat rezistenční linii rostoucího kanálu (plná žlutá čára na 1 Denním grafu níže). Bude tentokrát úspěšný?

Pokud dál poroste do večerního zavření trhu, bude silným impulsem pro pokles indexu S&P500. Ten by mohl uzavřít svíčku pod rezistencí. Zároveň vysílá varovný signál pro kryptoměnový trh.

Index S&P500 – Ani pozitivní kvartální výsledky amerických firem možná nebudou stačit pro změnu trendu

Index S&P500 včera uzavřel na úrovni 3665,8 bodu. Na denním grafu níže můžete vidět, jak nám v dalším růstu brání rezistence v pásmu 3700-3900 bodů. Zároveň se tam nachází klouzavý průměr ve formě EMA 55. Pokud nám dnes dolarový index dál poroste, očekávám spíše další pokles indexu S&P500. Ten by mohl týdenní svíčku uzavřít jako silné zamítnutí pod rezistencí. Příští týden bude podle všeho klíčový. Reportovat budou všechny společnosti skupiny FAANG, energetiky a pojišťovnictví. Pokud budou výsledky velmi dobré, zřejmě se trh bude nějakou dobu tahat do strany (zelená varianta). V případě horších / zlých výsledků očekávám propad dolů (červená varianta).

Bitcoin zápasí o support na úrovni 19 000 USD

Aktuálně se Bitcoin propadl pod cenovou hladinu 19 000 USD, čím od včerejška ztrácí přibližně -2 %. Tento vývoj je zatím reakcí na mírně klesající index S&P500. Pokud ještě dnes vydrží stabilní, víkend bych očekával znovu pohyb do strany. Příští týden bude zřejmě korelovat podle pohybu indexu S&P500. Většina kryptoměnového trhu násobí pohyb Bitcoinu v obou směrech. Proto můžeme vidět výraznější záporné pohyby u altcoinů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img