20.01.23 Analýza IOTA/USD – Trojité dno?

5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Kurz Iota se v předešlých mnoha dnech zhodnotil o slušné částky a mně osobně se i graf tohoto altcoinu líbí. Dle mého názoru je totiž pěkně čitelný. Kurz Iota z dlouhodobého hlediska otestoval již potřetí blízké úrovně, kde předtím nastal velký odraz, což si hned ukážeme.

Kurz iota vytvořil trojité dno

Prvně se podíváme na dlouhodobější graf, kde máme před sebou tři velké kurzové odrazy. Samozřejmě ty tři odrazy nejsou na zcela identických cenách. Ačkoliv první a třetí je prakticky na stejné ceně. Druhý odraz je ještě mnohem níže na 0,0776 USD. V relativních číslech je to rozdíl skoro 50 %. Když ale přimhouříme obě oči, technicky to můžeme označit za trojité dno. Prostě se kurz Iota již ocitnul na cenových úrovní, kde byla poptávka silná.

Kurz iota se během září 2021 až května 2022 hluboce propadl. Z více jak 2 USD na S/R level 0,24 USD. Podotýkám, že vrchol roku 2021 je na ceně 2,64 USD. Takže po S/R level 0,24 USD činí ztráta od high roku 2021 cca 90 %. A po aktuální low nějakých 94 %.

A teď si uvědomte, že historické maximum má kurz iota na 5,8 USD. Tím chci říct, že jsme na opravdu nízkých cenách. Zároveň ale víme, že z těchto velmi nízkých cen docházelo historicky k odrazům. Které poté znamenaly zhodnocení v tisících procentech. Je to ale samozřejmě do jisté míry gambl. Osobně ani nevím, jestli je ten projekt živý. Pamatuji si akorát, že v roce 2018 bylo kolem Iota velké haló.

Takže kurz Iota má lokální low a zároveň low minulého roku na S/R levelu 0,16 USD. Poté kurz expandoval až do začátku nynějšího týdne. A během toho času se zhodnotil o cca 42 %. Došlo i k úspěšnému průlomu S/R levelu 0,2 USD. Kurz iota ještě poté postupoval na sever, ale evidentně ztrácelo pozitivní setrvačnost. Nakonec se kurz stáhl zpátky po těch 0,2 USD, kde nyní dochází ke konsolidaci.

A pokud bude konsolidace úspěšná ve prospěch býků, čeká nás otestování S/R levelu 0,24 USD. Uvedená úroveň bude nejspíš nemalým oříškem, protože hrála několik měsíců roli spolehlivého supportu. Zas na druhou stranu, na Bitcoinu býci prolomili těch 19 000 USD bez větších problémů. Navzdory tomu, že to byl předtím spolehlivý support.

Závěrem

Kurz iota dosáhl úrovní, kde dříve došlo dvakrát k finálním odrazům, po kterých se tento altcoin zhodnotil o tisíce procent. Proto se může při pohledu na graf zdát, že to je jasný nákup. Nicméně je třeba brát na vědomí, že u těchto altcoinů je budoucnost dosti nejistá. Jak už jsem řekl výše, tento projekt nějak nesleduji. Avšak graf vypadá nyní příznivě. To ale neznamená, že pokles nemůže pokračovat. Jedna pumpa automaticky neimplikuje nový bull trend.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Péiks

U IOTA jsem fajně vychytal to prosincové dno. Ono se u IOTA připravují velké věci, tak uvidíme. Projekty IoT a web3 mám rád. Cena IOTA se začíná nyní probouzet, DATA se už probudily:)

Moderní investor
Hodnocení článku :
     

Projekt IOTA je stále živý a developeři neusnuli na vavřínech.
Ve výběrovém řízení evropské komise pro nová blockchainová řešení evropské infrastruktury blockchainových služeb (PCP) se tento projekt dostal až do poslední fáze 2B společně s Chromaway AB a Billon Sp. Z O. O.

@moderniinvestordavid

Reklama: