19.09.19 Technická analýza akcií Deutsche Bank – Největší banka v Německu na pokraji bankrotu

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Trezor varuje uživatele před zneužitím své identity na Google Play • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Většina altcoinů napodobila minulý týden výkon...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Situace okolo Deutsche Bank je posledních pár let jeden velký černý mrak. Takže jsem se rozhodl si ji zde na serveru přidat do svého repertoáru. Poslední zprávy z veřejného prostoru uvádí, že se tahle největší banka v Německu bude zbavovat desítek tisíc svých zaměstnanců. Upřímně, divím se, že k tomu nedošlo už dávno. Deutsche Bank má už dlouhodobě problémy. Má problémy od té doby, co začala krize v roce 2008 a od té doby se z této situace nevzpamatovala. All time high mají akcie této finanční instituce na 92 EUR/akcie.

Pak následoval těžký držkopád, který trvá v podstatě dodnes. Minimum je od té doby na ceně 5.77 EUR/akcie a aktuální kurz je 7.374 EUR/akcie. Ani nemusíte ještě vidět graf a už z toho mrazí po zádech, neboť za posledních dvanáct let ztratila Deutsche Bank na hodnotě neuvěřitelných 94 %! Obecně se uvádí, že jakmile spadnou akcie jakékoliv společnosti o více jak 60 %, tak má těžký problém a v podstatě čelí krachu. V našem případě je tedy Deutsche Bank skoro mrtvá.

Aktuální situace na 1W TF akcií Deutsche Bank

analýza deutsche bank weekly

Weekly graf

Jak jste si jistě všimli, tak před sebou vidíte výjimečně weekly graf namísto grafu s denním časovým rámcem. Je to právě z toho důvodu, aby byla situace na tomto trhu přehlednější a šlo více vidět, jak moc v háji Deutsche Bank je. Bez debat je před námi těžký downtrend bez konce a kdybych zvolil ještě větší time frame, tak by to byl hotový Mordor. V první polovině roku 2016 je pokračovací triangl, který vylitím kurzu jenom potvrdil, že bear trend pokračuje. První naděje ale svitla na začátku podzimu téhož roku, neboť se vytvořila reversal svíčka hammer.

Bylo to právě na S/R levelu 9 EUR/akcie a díky tomu, že se svíce další týden potvrdila jako platný signál, tak do konce roku cena akcií rostla. Nicméně, tento postup se na hladině 17.5 EUR/akcie zastavil. Lze sice poznat, že tu byla nějaká snaha o opakovaný průraz, ale to prostě nestačilo a na začátku roku 2018 cena zase začala strmě padat. Od první poloviny téhož roku klesal kurz v rámci zakresleného downtrendového kanálu, který dovedl pokles ceny až k hranici 5.868 EUR/akcie.

Klesající triangl

Ještě předtím si všimněte označeného klesajícího trojúhelníku, který byl v době zformování jak ostře sledované vlaky. V podstatě tento bearish pattern předznamenával, že na trhu v blízké době nedojde k nějaké pozitivní změně, která by směr kurzu na delší dobu změnila. Jak bylo očekáváno, tak došlo k průrazu skrz spodní hranu trianglu, což vyvolalo další silné oslabení, které trvalo několik týdnů. Až na již zmiňované úrovni 5.868 EUR/akcie došlo k oslabení medvědů. V této hranici podpory máme i dosavadní dno tohoto trhu.

Jakmile proběhl odraz od téhle hladiny, tak se odstartoval růst, který trval celý měsíc. Bohužel, trvalo to jen do chvíle, kdy se kurz dotkl horní hrany trianglu a pak následovalo opětovné oslabení. Oslabení, které dovedlo cenu zpátky do úrovně 5.868 EUR/akcie. I tentokrát proběhl odraz up a cesta na sever se prozatím drží. Považuji za malou naději fakt, že kurz překonal horní hranu klesajícího kanálu. Spolu s tím došlo k průrazům rezistencí na 6.482 EUR/akcie a 7 EUR/akcie.

Indikátory

Na RSI indikátoru je vidět uplatněná bullish divergence a v podstatě se zdá, že se momentálně trh snaží o nějaký ten postup up. Je pravda, že by si to korekci nahoru už zasloužilo. Na MACD je momentum pozitivní a zdá se, že se nechystá jen tak oslabit. Býčí divergence zde byla taky a je již uplatněná.

Závěr

Na fakultě nám dost často jeden náš profesor opakoval, že Deutsche Bank je jedna velká tragédie. A až to jednou praskne, tak to bude obrovský problém. Kdyby tahle banka padla, tak to s sebou stáhne celý finanční sektor v Evropské Unii. Když si ale vzpomeneme na události roku 2008, tak víme, že tohle hrozilo velkému množství bank. Skončilo to tak, že do nich národní státy napumpovaly ohromné objemy finančních injekcí, díky kterým se vše zachránilo. Jenomže, to se nedá dělat pořád dokola. Deutsche Bank je teď v situaci, že kdyby přišla zítra krize, tak je to pro ni konec. Je zkrátka stále na hraně bankrotu.

Co číst dále?

18.09.19 Technická analýza akcií společnosti Apple – Býci atakují hladinu ATH, bude bull run?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře