18.08.22 [Přehled trhu] Bitcoin a Ethereum: Bude pokračovat růst?

3
(3)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Je Ethereum (ETH) i Bitcoin (BTC) připraveno na masivní exponenciální posun své ceny směrem nahoru? Poslední dny kurzy mírně klesly a ETH i BTC zaznamenaly několik procentních poklesů. Stále jsou ale obě coiny v bull tempu a tvoří i zajímavé bullish kanály. Které hodnoty tedy investoři sledují nejvíce?

Celosvětová krypto tržní kapitalizace je 1,14 bilionů $, což představuje růst o 0,22% za poslední den.

Celkový objem kryptoměnového trhu za posledních 24 hodin je 67 miliardy USD, což představuje pokles o 1,4 %. Celkový objem v DeFi je v současné době 5,33 miliardy USD, což je 7,83 % celkového 24hodinového objemu kryptotrhu.

Cena Bitcoinu je v současné době 23 813 USD dle KMC.

Dominance Bitcoinu je v současné době 39,93 %, což je pokles o 0,22 % během dne.

Nejlepší růst z top 100 kapitalizace včera zaznamenaly:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

Kurz Bitcoinu se pohybuje kolem 23 800 USD a Ethereum u 1 900 USD. V rámci trhu vidíme každý den maličké změny a posun kurzu vzhůru což je znakem probíhajícího bull runu. Neroste přitom jen BTC a ETH, ale i mnohé altcoiny, které se odrazily do letošního dna. Ve středu vysoce vyrostl EOS přes 25%. Dobré a daří také Tezosu +8% a Quant +5,6%. Neklamné znaky bull run vidíme také na grafu ETH a BTC, které vytvářejí bullish kanály – trendové patterny.

Bitcoin – BTC/USD Technická analýza

Cesta Bitcoinu se zahájila odrazem na hodnotě 17 200 USD. V rámci grafu podobně jako u ETH vidíme známky silného postupného růstu směrem k nejbližšímu odporu na 29 700 USD. Stejně jako u ETH i tady by měl platit patter Cup and Handle.

Bitcoin se momentálně pohybuje ale u menšího bullish kanálu, kde odpor tvoří 25 090 USD. V rámci podpory vidíme support line kanálu na 21 700 USD. Předpokladme, že ještě v tomto týdnu bude Bitcoin opět bojovat o kurz na hodnotách 24 500 – 25 000 USD. Jinými slovy Bitcoin se i nadále bude v tomto týdnu pohybovat v nastolené bullish strategii.

Ethereum – ETH/USD Technická analýza

Ethereum zdá se míří k 2 189 USD jako k bodu nejbližšího odporu v rámci patternu Kulatého dna který může pokračovat jako Cup and Handle. Ethereum předvádí několikatýdenní růst, když se odrazil od dosavadního dna na hodnotě 879 USD. V rámci grafu sledujeme mírně 2 denní zaváhání, ale ve středu už kurz pomalu roste. Nejbližší dny by už měl Ethereum atakovat hodnoty 2 000 USD.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro

Ti to moc nevychazi … tomuhle rikas bullish? 😂

Fantom

Týden stará zpráva, obě coiny jsou v bull tempu 😀

Libor

nevím, vypadá to, jako by někdo napsal analýzu a pár dní ji zapomněl poslat na web a dnes, aniž se podíval na grafy ji poslal, ono to nevypadá, že btc bude ještě tento týden atakovat 24500

Jacob

U zpráv pana Kopila mám pravidelně pocit že vychází o 2-3 dny později 😀

Lukas22

Analyza neaktualna. A ked autor pise o niakom projekte alebo tokene tak su v clanku dost casto nepravdive informacie. Proste bulvar.

anivarK

Falešný guru Jára to takto chce a tudíž mlč !!! Na tomto webu se lze pouze klanět a přijímat vše bez vyjímky jako fakt

Ladislav

Stále mám stejnou představu.
https://www.tradingview.com/x/lec1NbLw

spot_img