18.08.21 Technická analýza BTC/USD – cena klesá, objemy začínají stoupat

4.5
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Jak jsme si včera řekli, Bitcoin (BTC) zase nedokázal vydržet nad 47 000 USD, což nebylo ani náhodou dobré znamení. A aby toho nebylo málo, během úterního odpoledne se cena již napotřetí dostala nad uvedenou hladinou. Tentokrát zde ale setrvala pouhých pár minut. Trh jednoznačně neměl sílu na další postup a kurz proto zarotoval směrem dolů.

Pořád je ovšem situace taková, že nelze jednoznačně konstatovat, že prodejci přebírají vedení. Zatím ten pokles není kdovíjak silný a snaha o obranu je tu rozhodně znát. Nicméně posledních pár dní bylo pro Bitcoin nepříznivých, s čímž je třeba počítat.

Dlouhé pozice na BTC

Nějakou dobu jsem nezmínil vývoj dlouhých pozic na Bitfinexu, které od 22. července nepřekvapivě klesají. Popsané není samozřejmě dobré a varoval jsem předtím. Značí to, že s rostoucí cenou byla tendence se svých dlouhých pozic prostě zbavovat. I když byl tedy Bitcoin bullish, očekávání očividně nebylo příznivé.

Jednak byla spousta longařů v pasti a raději se svých ztrátových pozic zbavili a jednak ti, co nakoupili kolem 30 000 USD, asi neměli příliš motivace své BTC příliš dlouho držet. Jedná se samozřejmě o jeden faktor, ale já bych si mu dovolil přiradit spíše větší váhu. Po pravdě, pokud longy s rostoucí cenou klesají, dochází k distribuci.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Co se týče včerejší podoby close, úterní svíce je takřka identická jako ta pondělní. Trh otevřel, cena rostla a na pár okamžiků se dostala zase nad 47 000 USD. Ale pak nastalo rychlé zamítnutí a od té chvíle cena klesala dolů. Vývoj se tedy prostě jen zopakoval. S tím rozdílem, že úterní svíce má na první pohled větší objemy než pondělní.

BTC

Což pro nás znamená, že pokles ceny je doprovázen expanzí v objemech. Tudíž je pohyb dolů potvrzený. Ale pořád přetrvává problém s tím, že jsou v celkovém kontextu nízké. Nyní jsem ale toho názoru, že vyšších objemů se stejně asi dočkáme až na konci letních prázdnin. Bude tedy velmi podstatné, jakým směrem cena půjde, až se objemy na trh vrátí.

Jinak zatím jsme ještě neotestovali ani 42 000 USD. Bitcoin v těchto chvílích sice mírně stoupá, ale jak jste si mohli všimnout, dopolední hodiny bývají růstové, zatímco během odpoledne se to otáčí. Pro nás je každopádně otestování 42 000 USD důležité, protože potřebujeme znát výsledek testu. Z následné reakce by se mohlo ukázat, že se jedná pouze o průměrnou korekci.

Indikátory

Co se týká těch divergencí na RSI a MACD, ty se asi začínají uplatňovat. Ale odezva trhu je na zmíněné signály vcelku střídmá. Na MACD mimochodem došlo k bearish crossu. Tím se potvrdila i ta divergence, která je na histogramu. Uvidíme tedy, co z toho vzejde.

Závěrem

Zatím se určitě vyplatí čekat na otestování 42 000 USD. Jakmile se zde cena dostane a prodejní tlak téměř vymizí, vzroste pravděpodobnost, že jsme byli v pouhé korekci jako začátkem srpna. Samozřejmě by to chtělo od supportu i slušný odrat, který by byl doprovázen objemy. Objemy jsou zkrátka naprostý základ, který musíme sledovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peter Urbanek
Hodnocení článku :
     

Zrozumitelny clanok. Uz dlhsiu sledujem Vase clanky a YT videa, osobne sa mi pacia – nie su take hyper bullish ako inde👍
Dakujem😉

Tomáš

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Velryba

Jsou naopak hyper bearish 😀

Poslední editace 2 let před přes Velryba
Tomáš

Zatím se určitě vyplatí čekat na otestování 42 000 USD.

Tak test 13.000, 15.000, 17.500, 20.000 USD ….Etc nepřišel budeme tedy čekat na 42.000USD a pokud ne otestujeme 47.000 USD a Vám říkam, že ten propad z 80.000 USD na 77.500 USD do konce roku uvidíme a i tam bych nákup zvážil, protože retest 72.000 USD bude za dveřma.

PS. neberte to jako nějaký hejt TA ta s cenou nemá co dělat, spíš pohled z druhé strany

spot_img