18.08.21 [Přehled trhu a BTC+ETH] Bitcoin a Ethereum před výrazným odporem – Přichází odmítnutí 50 000 USD?!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin přes víkend propadl, odrazit se v pondělí nedokázal a ani v úterý večer se mu to moc nedaří. Co brání Bitcoinu v dalším růstu? Kam mají investoři prostor a kam naopak nemohou?

Celosvětová kryptoměnová tržní kapitalizace je 1,97 bilionu $, což je pokles o 3,01 % za poslední den.

Celkový objem kryptotrhu za posledních 24 hodin činí 120,42 miliardy USD, což představuje 3,60% nárůst. Celkový objem v DeFi je v současné době 15,89 miliardy USD, což je 13,20 % celkového 24hodinového objemu kryptotrhu.

Cena Bitcoinu je v současné době 45 857,83 USD.

Dominance Bitcoinu je v současné době 43,69 %, což je pokles o 0,09 % během dne.

Nejlepší růst z top 100 kapitalizace včera zaznamenaly:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

BTC/USD Technická analýza

Dnes vidíme Bitcoin těsně nad 45 000 USD. Po víkendu se v pondělí a zatím ani v úterý nedokáže kurz odrazit směrem k hodnotám začínajícího pásma odporu na 48 000-51 000 USD. Menší oslabení Bitcoinu je zatím v rozptylu bullish trend line. Momentální support line sahá k hodnotám 44 780 USD. Právě pod touto hodnotou mají long investoři své SL pozice. Pokud by se stalo, že se support line trendu prolomí, pravděpodobně se dostaví propad k hodnotám nejbližší podpory a nižších lows na 43 789 USD. Následně na grafu můžete vidět všechny další důležité support úrovně.

ETH/USD Technická analýza

Ethereum v úvodu úterního obchodování kleslo vůči dolaru o 4,5 %. Kurz ETH měny oproti dolaru si pohoršil na 3180 USD / EUR z úrovně 3341 USD / EUR. Na grafu vidíme silnou linii bullish trendu support line, která přichází po prolomení bearish Pennant trendu, který nedospěl k třetímu cyklu úniku ukončení patternu. Po prolomení vlajky (bearish kanálu) přichází odraz a prolomení resistance line na 2098 USD a růst k momentálním high na 3341 USD. U trendových patternů aplikujeme momentálně pravidlo o udržení support line. To investorům říká, že SL si nastavují pod linii support line při možném prolomení a změny trendu z bullish na bearish. Stejně tak platí pravidlo, že pokud nebude support line prolomena, investoři se drží svého longu, který neprodávají.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: