17.01.23 Analýza LTC/USD – Kurzová rally k trojciferným číslům?

4.8
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Litecoin se za necelý měsíc zhodnotil o téměř 50 %. Vzhledem k čerstvé korekci došlo k menšímu umazání těchto ztrát. Tím pádem Litecoin ve výkonnosti překonal většinu těch největších altcoinů na trhu. Tenhle altcoin má ideální podmínky pro růst, protože Bitcoin je silný a blíží se halving. Ono půlení se odhaduje zhruba na srpen, což není zas až tak dlouhá doba. Když si tedy trhy udrží svou dosavadní sílu, litecoin kurz má šanci se vrátit na trojciferná čísla.

Litecoin kurz má po 50% rally

Prvně se podíváme na týdenní graf, kde můžeme přehledně pozorovat dlouhodobější kurzový průběh. Litecoin kurz má low na zhruba 40 USD z června minulého roku. Od té doby se trh k této úrovni vyloženě těsně nepřiblížil. Nelze ale samozřejmě vyloučit, že se na těch 40 USD nepodíváme. Možná i níž. Není to samozřejmě jistota, ale pokud k tomu dojde, jsou to již dost zajímavé kurzy.

V každém případě si všimněte, že několik týdnů v kuse jsou slušnější objemy. Alespoň ve srovnání s minulým rokem, který byl pro Litecoin v tomto ohledu tristní. To lze určitě brát jako pozitivní signál. Značí to mnohem větší zájem ze strany spekulantů a investorů. Připomínám, že se tržní vývoj otočil v blízkosti point of control na volume profile. Uvedené úrovně fungují pro kurz jako magnet a zároveň prak, kde trh zase může nabrat kladnou setrvačnost. Proto i očekáváme (nevíme to jistě), že Bitcoin své point of control časem otestuje.

Dle týdenního rámce můžeme konstatovat, že nejsilnější rezistence se nachází zhruba kolem 108 USD. Jelikož v blízkosti řečeného pásma máme vůbec nejvíce obratů kurzu.

Co se týká denního grafu, lokální low je na S/R pásmu okolo 61 USD. Kde je mimoto high volume node volume profile a oba klouzavé průměry. Odraz byl rychlý a následná kurzová expanze velmi stabilní. Litecoin kurz bez nějakých velkých problémů překonal S/R pásmo 80 USD, kde dříve docházelo k obratům. Kurz pod pásmem pár dní konsolidoval. A pak přišel přesvědčivý průlom.

Postup se zastavil až v blízkosti S/R levelu 94 USD. Jestli ale Litecoin nad aktuálním supportem zkonsoliduje, můžeme se brzy dočkat nového pokusu o průlom. Celý krypto trh nyní vypadá silně. Takže se asi minimálně toho pokusu dočkáme. Kromě toho, ani akciovému trhu se dolů moc nechce.

Závěrem

Litecoin se vrátil na úrovně, kde se naposledy nacházel na jaře předešlého roku. Tím pádem se povedlo umazat nemálo ztrát. Prostě ten poslední největší dump je téměř celý smazaný. Ale ty největší překážky Litecoin teprve čekají.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img