16.5.23 Analýza ETH/USD – Technický signál k růstu

2.8
(13)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum je na tom v těchto chvílích dobře, protože se trhu povedlo zastavit klesající momentum, které trvalo pár týdnů. Alespoň prozatím. Nicméně kurz etherea se v těchto chvílích právě nachází nad silným supportem. A kurz zde reagoval velmi slibně. Určitě jej lze proto brát za technický signál k růstu. Co ale potom? Rýsuje se v grafu ještě něco jiného?

Další signál pro příchod recese

V minulém týdnu byla zveřejněna producentská inflace (PPI), která potvrzuje to, co jsme si mohli myslet už před měsícem. To jest, že hospodářská recese je ve Spojených státech neodvratná. Respektive, je to jeden z mnoha signálů. V meziročním podání činila dubnová producentská inflace 2,3 %. Zatímco v březnu to bylo 2,7 %. A ještě v únoru míra dosahovala 4,8 %. Z grafu dále vyplývá, že za posledního půl roku došlo k rapidnímu poklesu cen. Co to konkrétněji znamená?

Producentská inflace je pro spotřebitelskou inflaci předcházejícím ukazatelem. Prvně se musí přirozeně vše propsat do cen výrobců. A s jistým zpožděním se jejich růst nákladů propíše do spotřebitelských cen. Pokud řečené bereme jako fakt, brzy bychom měli sledovat rychlejší pokles růstu cenové hladiny měřený skrze CPI nebo PCE. A tento rychlý pokles implikuje hospodářskou recesi. Jelikož je to signál pro dramatický útlum ekonomiky.

Ethereum může nabírá kladné momentum

Ethereum před několika dny otestovalo velmi silný support, který se nachází kolem 1 750 USD. Reakce byla ze strany býků pohotová. Kupci pásmo hned vykoupili, když došlo ke kurzovému otestování. Což je dobrý technický signál k opětovnému kurzovému růstu. Zároveň se po otestování kurz etherea zřetelně snaží nabrat růstové momentum. A ještě k tomu se celá ta klesající struktura zdá být korekční. Protože vypadá jako víceméně jako klesající klín.

A i kdybychom si tam ten pattern nenakreslili, stejně ta struktura na první pohled vypadá jako korekční. My si ty grafické útvary kreslíme do grafu, protože jde o takovou berličku. I bez patternu vidíme, že trh drží rostoucí trend. Některé ty denní poklesy byly masivní. Ale celkově ta struktura není taková tragédie.

V těchto chvílích je třeba sledovat tři věci. První je, aby kurz etherea nepropálil aktuální support. Tím se výrazně ta rostoucí struktura nalomí. Neznamená to automaticky definitivní konec růstu. Ale určitě by se tím situace dost pokazila. Dále je třeba sledovat reakci kurzu v blízkosti horní hranice klesajícího klínu. A poté je důležité samotné otestování rezistence kolem 2 000 USD.

Závěrem

Ethereum vypadá na první pohled velmi dobře. Máme před sebou rostoucí trend, který trvá už minimálně od konce minulého roku. Není to nic kdovíjak dynamického, ale pořád to není málo. Je ale vhodné myslet na ty okolnosti, které pořád řešíme. Každý musí investovat své peníze s rozvahou. Je nutné své investice chránit. A to uděláte nejlépe tím, když u toho budete sami za sebe přemýšlet.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img