16.05.22 Technická analýza BTC/USD – Zatím v rámci korekce, od IX..

4.3
(12)

Zprávy a souhrny

IX..https://ixtrading.live
Technický analytik, trader od roku 2000/01 Tvůrce a zakladatel projektu IXtrading - výuka institucionální TA, psychologie a disciplína, ochrana investic..

Trh od posledního nalezení dna, kdy na trhu převládala mírná panika v důsledku projektu Terra, koriguje dosavadní poklesy. V tuto chvíli nic nenasvědčuje odrazu a proto kdykoliv může dojít k selhání ceny. V posledním videu analýzy jsem sice říkal, že se na predikci neodvažuju, nic méně jsem do toho nakonec i tak šel. Alespoň na lokální úrovni.

Aktuální situace na H1

Graf H1 BTC/USD Bitstamp..

Tento obrázek jste mohli, tedy navrženou predikci vidět již na IXtrading FB stránce. Opět se jedná o navržený technický prostor v rámci H1 vývoje v následujících dnech. V tuto chvíli jsme po prvním selhání při plovoucích EMA a SMA200, ale trh bojuje o daily hladinu cca 29800$.

Stále je tu prostor při překonání EMA200 zkusit retestovat 32k $ pásmo. Týdnu se bohužel nepodařilo vrátit se nad toto pásmo a tím nám vznikl průraz. Šedě značená predikce ale nechává prostor pro negaci toho průrazu a zároveň možnost měsíc vrátit nad hladinu 35k $.

Problém ale je celkově globální situace a velmi nepříjemná korelace s indexem S&P500. Proto se více přikláním, že trh půjde ještě minimálně otestovat LOW a využije ten prostor po cca 24k $.

Daily graf

Denní graf BTC/USD Bitstamp..

Graf daily nám nyní nenabízí víceméně nic. Prostor pro další růst a tím pokračovat v korekci má po měsícní EMA30. Ovšem i to závisí na tom, jak se ke korekci postaví S&P500. Dolar si nyní dává menší oddych a mírně koriguje při lokálním HIGH. Má ale stále prostor pro růst, což může S&P ještě srazit dolu.

I na daily BTC se ale v podstatě ukazuje, že dlouhodobě zamýšlenej prostor pro pokles stále má a to k retestu základní růstové tendence z roku 2018. Morning Star, o které jsem mluvil v posledním videu analýzy se nakonec nevytvořila. Ke konci dne trh vyklesal.

To ovšem nechává právě prostor pro zkonsolidování té “jehly” na nepřesné DOJI ze dne 12.05. do pásma 25 – 26k $.

Závěrem

Týden zretestoval a prozatím udržel EMA200. Nic méně samotná týdenní svíce přesto že má dlouhý knot také nic nenaznačuje. Objemy dlouhodobě klesají a poslední měsíce jsou co se objemů týče velmi žalostný.

Jediná pozitivní věc je, že se stále akumuluje a drží. Do Kwon (Terra) již také nemají BTC, které by mohli vyházet jen tak do světa. Ty naopak trh ochotně zkoupil a poslal na walletky.

Jedinou překážku k růstu BTC vidím skutečně jen v té korelaci s indexem S&P. Čím více dolar bude posilovat o to větší pokles tomuto indexu hrozí. Faktem je, že akciový trh již potřeboval schladit a zatím, co cpaly akcie do lidí se US jestřábi připravovali na posilující dolar.

Největším paradoxem je, že zatímco se světu nedaří zkrotit stále narůstající inflaci, trh ignoruje potenciál BTC a krypta. Předpokládám ale, že je to způsobeno stále nízkou kapitalizací trhu a nedostatečná, globální důvěra v krypto. Ta volatilita je prostě stále šílená a neposkytuje absolutně žádnou záruku stability. Panuje všude krutá nejistota.

Post Scriptum

Příští analýzu očekávejte opět formou videa na kanále IXtrading během tohoto týdne. Musím říct, že už se mi více zamlouvá to natáčet, mluvit a ukazovat, než psát a řešit screeny obrázků. Také vyšlo nové video pro nováčky, na co si dávat poozor při investicích do farem na DEX burzách. Jěště se tímto tématem budu v budoucnu zabývat, ale to hlavní zaznělo.

Také se můžete těšit na další díl z psychologie, kde tedy budu mluvit o závislosti na obchodování. Narovinu gambling, co způsobuje, jak se mu účinně bránit a co dělat, když už jsme v tom.

Také se blížím do bodu, kdy začnu řešit přímo LIVE streamy.

Dnes více informací dát nemohu vzhledem k tomu, že trhy jsou ve stavu v jakém jsou. Stále pro Vás trh sleduju, hledám možnosti, které by se mohli vytvořit a čekám na nějaký relevantní signál, který nám naznačí nějakou změnu. Proto sledujte co kde můžete, protože nikdy nevím, kdy to přijde a kde to zveřejním.. 😀

Držte se a nepanikařte. Akumulujte výhradně BTC, plus sem tam drobky větších coinů či projektů, Luně se obloukem vyhněte i když mnohé láká spekulace.. a ahoj.. 🙂

 


Článek není obchodním doporučením ani pobídkou k investicím. Jedná se pouze o technické zhodnocení trhu od IX..

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

16 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
JirkaB
Hodnocení článku :
     

Jasný a čistý pohled, bez toho aniž bych cítil z autara zaujatost pro jeden konkrétní směr bull/bear. Prostě čistě a jasně technika na rozdíl od některých rádoby TA expertů co jsou prostě perma bear nebo naopak perma bull. Za mě jednoznačně palec hore.

Jožo Koumes
Hodnocení článku :
     

Mám takový svůj názor. Technická analýza je podle mne funkční jen v případě, že většina obchodníků na daném instrumentu technické analýze věří a řídí se podle ní. Zvlášť to platí v krypto, stále ještě mladém trhu. Jakmile přijde silný fundament a nebo jich přijde více najednou navíc třeba podporující stejný směr trhu, je technická analýza víte kde.

Jožo Koumes

Díky, kouknu.

LHTS

TA je vzdy EXPOST. Naznacene budouci krivky jsou primarne “umenim” odhadem autora.

LHTS
Hodnocení článku :
     

“Objemy dlouhodobě klesají a poslední měsíce jsou co se objemů týče velmi žalostný.”
Tak nevim, na Binance byly objemy pri knotu pod 30tis. az 10x vetsi (1D volume nez v beznych dnech) na 4H timeframe pak az 20x! P.S. z tech objemu je preci “citit” chut nakupovat.

jinak
SOUHLAS!

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
JirkaB

Ano souhlas, i týdenní objem byl 4. nejvyšší za poslední 2 roky, ten hlad po nákupu byl a bude obrovský pokud budeme ještě víc klesat. A to jen podporuje co říkám už dlouho, nelze si představovat že se půjdeme usadit s cenou k hodnotám minulého halvingu, by se každý měsíc museli házet do trhu vysoké stovky tisíc BTC, aby tam udrželi cenu…

LHTS

Nekteri z kryptomagazin.cz touzi nakoupit za 10K i pod. Ted me nenapada, co by se muselo stat? (Naslednym predpovedim neverim: pouziti vice taktickych jadernych zbrani Ruskem?, jaderna “nehoda” v Zaporozske elektrarne? “Nahodna” raketa na nektere evropske mesto? = zatazeni zapadu do valky)
IMHO, co jsem si vsiml. Trh Vam da prakticky VZDY jeste moznost jedne opravy.
Na Binance, na trhu BTC/EURO byla cena 22.800,- coz byl podle mne nejlepsi nakup pri tomto dumpu. Clovek se porad uci. Budu nastavovat prikaz kolem teto hodnoty, spise nad (at se nakoupi 🙂 )

JirkaB

Já nemám až takový problém s propadem ceny na nějakou krátkou dobu k 20k nebo i pod 20k a když nastane chyba na nějaké konkrétní burze tak i klidně pod 10k, mě jde spíše o hodnoty, kde se dokáže cena delší dobu držet a to na 95% nejsou ceny pod 20k. To jedině opravdu v případě nějaké opět neočekávané situaci ve světě…

Lhts

Pro “nemate problem” pod 20k prijdete o potencionalni zisk. Snažím se maximálně číst, vidět trh tedy i absolutní tržní dno.

JirkaB

Já jsem dlouhodobý investor, takže maximálně podle konkrétní hladiny volím velikost dokupu. Absolutní dno, tedy pokud počítáte i knot, nelze určit a nedokáže to nikdo na světě, protože vždy může někdo vzít nečekaně třeba 100k BTC a hodit za market na nějaké burze. Mnohem spíš se tedy dá odhadovad cena pod kterou se dlouhodobě BTC neudrží, protože to už vyžaduje určité pravidelné náklady a třeba i velké divadlo kolem, aby přiměli prodávat i slabší investory a podpořili tak svůj záměr na srážení ceny. Oproti jen krátkodobému srážení ceny, kam si sahne cena byť třeba jen díky nějaké chybě, miss klicku, někoho kdo měl prostě třeba zrovna smůlu, viz třeba cena $8200 za 1 BTC z října 2021 jen kvůli právě chybě na burze binance.us… Osobně jsem měl velké nákupy na hladině 37k, 33k a 27k. 2x takové nákupy mám pak nachystané/zadané na hladiny 24k, 21k5 a 19k7. Navíc od okamžiku kdy se cena dostala pod 38k, jedu pravidelný nákup každý den místo tradičního 1x týdně bez ohledu na cenu. Ale jak říkám pod 20k mi vychází zatím opravdu jen pravděpodobnost na nějaký knot, ale klidně si připravím další velkou objednávku na hladinu 14k a i níž, když se situace radikálně změní a na trhu bude vznikat šance na takové ceny, ale zatím za mě klidně dno už může být za námi… Přijde mi to dost podobné když v 2018 lidi po dosažení ceny 3k čekali, že se půjde na 1k a podobně a už tehdy jsem v diskusích říkal, že se BTC nevrátí na ceny z předešlého halvingu. Za mě se BTC bude možná vracet k cenám předchozího halvingu aspoň kousek na dotek možná v příštím halvingu na nějakou cenu současného halvingu tedy třeba na cenu 60k až 50k, ale spíš ani to ne a návrat bude až za 2 halvingy a třeba na nějaký vrchol příštího halvingu, tady vycházím čistě z dat a tedy i toho, že adopce poroste dál současným tempem. Delší bearmarket pak start nejdříve za 12 let, ale to jsem teď opravdu hodně věštil :-)))

LHTS

Jsem take dlouhodoby investor a take pravidelne dokupuji (tezim 🙂 ), ale delam i “intraday”, protoze me bavi chytat lokalni dna / vrcholy. V soucasne dobe takto obchoduji par BNB/ETH (tyto dva coiny “casto” jdou proti sobe a vytvari se tak pekna volatilita). Navic se vam prumeruje drzeni BNB na funding penezecne a ziskavate vetsi cash back. Ty hladiny jsem mel podobne, posledni nakup za 26.790. Zajimam se dlouhodobe o politiku (nejsem politik) ale umim si predstavit jake tance musi probihat v Americe kolem schvaleni prvniho spotoveho ETF. (az se stane, mnoho manazeru hedgeovych fondu bude mit volne roce – maji hruzu z toho kdo drzi privatni klice k BTC penezenkam 🙂 )

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
JirkaB

Ano ETF bude jednoznačně katalyzátor pro UP v delším horizontu, opravdu hodně silný UP, ale stejně jako u zlata může být těsně po schválení napřed pokles a pak start.

Lhts

Diky ( za intraday predikci) na to jsem úplně zapomněl. Jdou často proti “obecne” náladě.

LHTS

ok, dekuji

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: