16.04.21 Technická analýza BTC/USD – Otestování 67 000 USD zatím v nedohlednu

6
bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Zdá se, že od čtvrteční analýzy na Bitcoin (BTC) trh zase zachvátila krátká slabost. I když je těch 67 000 USD velmi blízko, tak se zdá, že trh není zatím vůbec schopen řečenou cenovou úroveň otestovat, což osobně vnímám dost negativně. Konec obchodního týdne pomalu končí a začíná víkend.

A přes víkend nebylo zvykem, aby na trhu docházelo k rozhodným pohybům. Samozřejmě možnost velkého pohybu je vždy, ale za těch cca osm měsíců k tomu přes víkendy moc nedocházelo. Pokud tedy těch 67 000 USD neotestujeme ještě dnes, budeme si asi muset počkat na příští týden.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Dolarový index asi 48 hodin neklesá, ale ani neroste. Máme tu jakousi konsolidaci, ze které není zatím vůbec jasné, co přinese. Pokud každopádně dolarový index nepumpne, týdenní close bude pod 92 body, což je pro americký dolar medvědí signál. Nicméně je stále v kurzu leading diagonal a myslím si, že se během následujících dvou týdnů dozvíme, zda je pattern validní.

Každopádně ten dvoutýdenní pokles je dozajista způsoben převažujícím inflačními tlaky, což nyní víme s jistotou. Inflace v USA zapeakovala na relativně vysoké hodnotě, k čemuž se ale podrobněji vyjádřím až v zítřejší analýze na zlato. Každopádně pro Bitcoin je samozřejmě dobré, když je inflace vyšší. Možná je to i hlavní důvod, proč BTC navzdory všem těm sell signálům nešel dolů.

Aktuální situace na 1D TF BTC

V předešlých analýzách jsem zdůrazňoval, že je potřeba nalomit tu divergenci mezi cenou a vývojem objemů. A zdá se, že za těch více jak 48 hodin ta klesající tendence pořád trvá. Řečená divergence je tedy pořád aktuální a musíme s ní počítat. Bohužel vzhledem k velikosti patternu se může Bitcoin takhle plácat do konce dubna. Možná se dokonce dočkáme průrazu až v první polovině května. Asi se holt načekáme, ale zas na druhou stranu altcoiny mohou díky této situaci dále postupovat nahoru.

Aktuální situace na 4H TF BTC

BTC

Co se týče 4H grafu, kurz při odrazu od S/R levelu 61 452 USD rychle selhal a zase k úrovni vrátil. Skutečně jsem doufal, že se už dnes kolem poledne dočkáme otestování 67 000 USD, ale bohužel. Zase Bitcoin konsoliduje kolem původní ATH hladiny a hrozí, že otestujeme psychologických 60 000 USD. Abych pravdu řekl, trh nyní začíná zase kopírovat price action z předešlých několika týdnů.

Až nápadně čerstvý průběh připomíná polovinu března, kdy jsme překonali únorové all time high, ale nakonec došlo k selhání a návratu ceny zpátky po ATH hranici. Možná se toho stejného dočkáme i tentokrát. Tudíž si na otestování horní stěny rostoucího klínu vážně asi počkáme minimálně do příštího týdne.

Ovšem existuje i možnost, že medvědi začnou být netrpěliví a zkusí svoje štěstí už nyní. Leč prodejní tlak není zatím nějak markantní, takže bych si dovolil tvrdit, že pokud jsme blízko vrcholu, nedojde k výplachu už teď. Ale kdo ví, do budoucnosti nevidíme, takže musíme sledovat všechny relevantní signály, které jsou dostupné.

Indikátory

Hodnoty RSI zase klesly do spodní poloviny hodnot, ale vzhledem k předchozímu vývoji, očekávám, že brzy uvidíme snahu o obrat setrvačnosti. I dle MACD není negativní momentum příliš silné, což nahrává brzkému zvratu na 60 000 USD.

Závěrem

Z velmi krátkého hlediska s největší pravděpodobností atakujeme 60 000 USD. Vlastně jsme v těchto chvílích již velmi blízko. Úplně ale neočekávám, že by mělo dojít k breakdownu. Ale jakási šance na otestování 58 189 USD tu jistě je. V každém případě si na otestování horní stěny rostoucího klínu (67 000 USD) minimálně několik dní počkáme. Osobně bych preferoval, ať to máme za sebou dříve, ale co naděláme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře