[ANALÝZA] Altcoiny s velkým potenciálem + Jak to vypadá s Bitcoinem? Pojede ještě výš?

0
(0)

Altcoiny doslova krvácejí (proti BTC). Tomu naopak stále roste dominance a aktuálně se nachází na úrovni 59 %. Na začátek se stručně podíváme na BTC z pohledu intraday a zmíníme též ADA a BNB.

BTC/USD

U BTC můžeme sledovat ukázkový FOMO efekt z překonání klíčové rezistence na grafu. Problémem je, že během tohoto efektu nedokážeme určit, jak dlouho bude trvat a cena (vzhledem k bullish fundamentům a událostem) může růst ještě více. Přesto bych byl nyní opatrnější. Začal bych bearish divergencí na 4H grafu jako prvním negativním signálem. Přesto to neznamená, že trh růst se nyní zastaví a půjde dolů. Právě naopak, divergence se může ještě prohloubit a cena poputuje do vyznačeného pásma, kde vidím potenciál pro korekci. Samozřejmě jedná se pouze o můj subjektivní pohled.

Když se podíváme na graf, můžeme vidět, že trh BTC skutečně překonává jednu rezistenci za druhou (měsíční bod obratu – červená, týdenní bod obratu – oranžová). Další pro mě nepříliš přijatelnou situací je exponencionála na grafu. Trendline jsou tak velmi strmé, zejména první červená, že jí nedávám velkou životnost. Mnohem lepší je druhá červená trendline, která je mírnější, ale přesto stále strmá. Zde se však nachází mnoho silných supportů, a proto právě při tomto bodě může nastat silný tlak z nákupní strany. Aktuálně bych BTC určitě nelongoval, ale ani neshortoval, i když to velice láká. Při FOMO je to nebezpečné.


Nyní se v krátkosti můžeme podívat na pár altcoinů, ale pokud bude dominance BTC stoupat tak moc nedoporučuji je obchodovat. Pokud však máte zvolenou strategii průměrování nákladů, tak to nemusí být špatná příležitost. Je pravda, že většina altcoinů je skutečně na silných přeprodaných úrovních.

ADA/BTC

Opačnou situaci můžeme vidět na ADA. Silný bear trend, ale tuto analýzu jsem již před nějakým časem postoval na Trading11, přičemž trh zatím dodržuje označené úrovně. Rozdíl však je, že cena padla do očekávaného oranžového pásma, které znázorňuje skutečně silný support. Graf to potvrzuje. Silnou rezistencí je stále klesající trendline, zeleně vyznačené pásmo a další rezistence na grafu. Rovněž si můžeme všimnout narůstajících objemů. V každém případě, pokud by trh prorazil tuto trendline. nejednalo by se o bull trend, ale zatím pouze o korekci v downtrendu. To je třeba si uvědomit. Přesto by trh mohl udělat velmi pěkná procenta.

BNB/BTC

BNB jsme rozebírali také na T11, kde se potvrdilo proražení Descending Triangle (klesající trojúhelník). Korekci tu tak máme. Silnou rezistencí bude šedá zóna, kterou trh včerejší svíčkou silně odmítl, a proto jsem spíše nakloněn poklesu. Samozřejmě máme tu i bullish argumenty. Například že se cena odráží od EMA 200, která se nachází v červeném pásmu č.1. Pokud by jej trh prorazil, tak očekávám pád do úrovně druhého červeného pásma, kde se nachází vrchol BNB z minulosti.

Přeloženo ze slovenského originálu, analýzu a přehled altcoinů pro vás připravil Patrik M.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
radek machata

Pěkný článek. S bitcoinem to vypadá zjímavě. Pokud si někdo budete chtít vytvořit peněženku ( hlavně někdo z nováčků) vyhněte se webu ..
[Komentár bol editovaný administrátorom z dôvodu porušenia pravidiel – v prípade vznesenia obvinení je potrebné dodať aj dôkazy, a to priamo do komentára]

spot_img