13.02.21 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Opravdu až na Měsíc?

4.7
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V rámci dnešní analýzy se pro změnu zaměříme na dva altcoiny – Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Na první jsme měli analýzu před týdnem a u druhého si už ani nevzpomínám. Dost řešíme Bitcoin, protože to je pro nás asi nyní to nejhlavnější. Altcoiny každopádně ve svých rally pokračují a využívají nečinnosti, která na Bitcoinu panuje už od začátku ledna.

Současná price action na altcoinech je jako přes kopírák z přelomu 2017/2018, tedy z doby, kdy Bitcoin to měl už spočítáné (to my tehdy ještě nevěděli) a naopak alty dělaly naprosto šílená čísla, což se děje i nyní. Leč s tím zásadním rozdílem, že tentokrát Bitcoin pokořil čerstvě all time high, takže máme nemalou šanci, že párty ještě neskončila.

Avízo k zítřejší video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací. Jak mám zvykem, vše si zevrubně rozebereme.

Vysoká inflace za dveřmi?

V každém případě je všudypřítomný greed a začala zase stoupat sledovanost té „junk“ krypto produkce na Youtube. Aby si i zvýšili sledovanost, postují svoje zisky, které někdy čítají i miliony dolarů. Pokud to nějak nezfalšovali (což není problém), znamená to, že youtubeři, co jsou schopni nakreslit akorát pár čar do grafu, svým gamblením vydělali obrovské množství peněz.

Což je dílem centrálních plánovačů z Fedu. A takových lidí je spousta, představte si, co se stane, až ty peníze vyberou, díky čemuž se dostanou i na trh s nemovitostmi, zbožím a službami. Vše poroste do nebes, a pokud jste taktéž z trhu nevybrali miliony, máte smůlu. Najednou totiž zjistíte, že reálné zhodnocení vašeho kapitálu je velmi malé.

Aktuální situace na 1W TF ETH/USD

Ethereum nám i tento týden pokračuje v růstu, což se vzhledem k situaci očekávalo. Dokud Bitcoin nepadá (vlastně nic nedělá), je o Ethereum nemalý zájem. Mimo to retail předpokládá, že Ethereum pojede jako přes kopírák stejným stylem jako Bitcoin v prosinci. Jako kdo ví, ale asi bych byl dost opatrný, neboť ta vertikála je už teď dost solidní. A jestli by cena měla i v tomto stylu i nadále růst, tak je z toho mrakodrap.

V každém případě je aktuální cena dost blízko u ročního pivotu R4 a psychologické hladiny 2 000 USD. Tudíž tu máme jakousi konfluenci, že by právě v zaznačené oblasti kurz mohl zareagovat. Lidově řečeno, jedná se o rezistenci. Na R4 a psychologické hladině bude určitě motivace odprodávat. Ti, co nakupovali pod 1 000 USD, budou mít bezesporu dostatečný důvod alespoň část odprodat.

Tudíž alespoň zbrždění expanze lze zde očekávat. Naopak případný průraz může odstartovat ještě silnější FOMO. Na 2xxx Ethereum ještě nikdy nebylo, takže pozornost veřejnosti zase o něco stoupne. Což přiláká nový retail ke vstupu a cena zase o něco povyroste. Když bych to měl velmi zjednodušit, definitivním průrazem 2 000 USD se vývoj na ETH může i v praktické rovině přiblížit vývoji, který jsme v prosinci zažili na BTC. Ale to případné riziko bude obrovské.

Indikátory

Na týdenním RSI je dvojnásobná medvědí divergence, což bez debat není radno ignorovat. Kromě toho je indikátor na 90 bodech, takže jsme stále ve velmi vysokých hodnotách. Měsíční RSI dokonce přesahuje 86 bodů. No, zkrátka je trh dost hot.

Aktuální situace na 1W TF LTC/USD

Litecoin má ještě kus cesty ke svému all time high a ani není samozřejmě žádná jistota, že se coin na svá maxima vůbec podívá. Leč našlápnuto má vcelku hezky a myslím si, že pokud se nic nepokazí, určitá šance tu skutečně je. Když by se totiž aktuální týdenní svíce zavřela přesně v této podobě, asi to lze brát jako signál k další expanzi.

Svíce má i nadprůměrné objemy, nicméně jsou docela neúměrné vůči velikosti zmiňované svíce. Zas na druhou stranu není týden ukončený a třeba se dočkáme k jeho konci nějakého dynamičtějšího vývoje. My ovšem víme, že víkendy bývají slabší, takže je lepší mnoho neočekávat.

Nejbližší významná rezistence Litecoin čeká na 220 USD, kde je roční pivot R2. Tudíž je zde zase tolik skloňovaná konfluence. Tudíž je asi rozumné kalkulovat s tím, že čím více se cena přiblíží, tak s tím poroste i prodejní tlak. Zas na druhou stranu by průraz jistě způsobil větší agresivitu nakupujících, kteří by této události chtěli využít ku prospěchu svému.

Indikátory

Na týdenním RSI je svou velikostí obdobná divergence jako na trhu s Bitcoinem. Je tedy dost velká a k jejímu zneplatnění je proto třeba mohutné síly. Trh však není přepálený jako třeba Ethereum. Respektive je, ale ne tolik, neboť indikátor ukazuje necelých 78 bodů, což je mnohem méně než na předešlém grafu.

Závěrem

Tento víkend je pro trh zase klíčový v tom, že je nutností, aby Bitcoin zůstal stabilní. Nebo alespoň, aby jeho cena nepadla pod 42 000 USD. Když by došlo k breakdownu, trh by musel seznat, že breakout na nové all time high bylo pouze falešné a altcoiny by šly samozřejmě do pekel jako první. Mimořádná obezřetnost se určitě vyplatí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: