13.01.21 [Přehled trhu a analýza LINK a ETH] Cup and Handle pattern, Ethereum nad 1000 USD

5
(2)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Jak se po propadu trhu vzpamatoval Chainlink a Ethereum? Podíváme se na nejbližší hodnoty podpor a odporu. Cap and Handle na patternu LINK a také trendové kanály, jako je pochopit? Vysvětlíme v dnešním přehledu trhu.

Včera jsme se dostali na hodnotu marketcapu 945 mld. USD. V tomto týdnu zaznamenáváme low na hodnotě 837 mld. USD a high na 1 116 mld. USD. U Bitcoinu máme za stejné období low na 30 200 USD a naopak high BTC vidíme na 39 000 USD. Momentálně se pohybujeme na hodnotě 37 600 USD za jednu BTC minci. Dominance Bitcoinu je na hodnotě 68,5 %.

Vybrané mince z top kapitalizace za včerejšek:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

Jak správně zakreslit trendové patterny? Na LINKu vidíme hned několik trendových kanálů. Aplikuje se zde hned několik pravidel:

  • Nejprve se zakreslují support a resistance line hodnoty. Pokud linie tvoří vzor, platí pravidlo: “trend is your friend” tedy investoři se budou určitou dobu pohybovat ve směru trendu a trejdovat od support line k resistance line.
  • Nic netrvá věčně, každý trend se jednou zlomí. Zde aplikujeme pravidlo trendu v našem případě bullihs kanál v 1. cyklu. Cyklus se zlomí a vytvoří bearish kanál. V 2. cyklu vidíme bearish kanál, který vystřídal předchozí bullish kanál.
  • Pro bearish kanál v 2. cyklu platí, že jakmile investoři prolomí resistance line bearish kanálu, vyvolá se FOMO. To přišlo od hodnot 9,3 USD. Na 9,3 USD došlo k prolomení resistance line a prolomení bearish kanálu. Dost často se stává, že se vytvoří velká pumpa, která po čase vytvoří vzor Cup and handle pattern. V našem případě krátký bullish kanál, který se pak přetavil do Cup and handle patternu a růstem na 17,7 USD se ukončilo “ouško” patternu.
  • Už v 1. pravidlu “trend is your friend” jsme si řekli, že se můžeme držet bullish kanálu ve kterém momentálně jsme. Investoři znovu zřejmě poklesnou k support line bullish kanálu a budou chtít udržet podporu a zůstat v trendu.

Při pohledu do budoucna je první úroveň odporu na 18 USD. Poté následuje 19,28 USD. Na druhé straně je první úroveň podpory 14,30 USD, na které jsme se dnes odrazili. Investoři zažili velký propad poté co Bitcoin crashl o 10 000 USD z ATH na 41 000 k 31 000 USD. Knotem na 1D. svíčce i k 30 200 USD. Altcoiny následovaly Bitcoin. LINK tak klesl na support line kanálu.

ETH/USD

Letošní high na 1 320 USD zřejmě dlouho neuvidíme. Momentálně budou investoři bránit podporu na 1000 USD. Důležité bude, aby investoři vytvořili konsolidaci nad 1000 USD a ne pod, protože se neukončí naděje na další pokračování růstu. Propadu se nevyhnulo ani Ethereum po pádu Bitcoinu, ale už podle grafu vidíme, že jsme vymazali jen 1 týden zpětně. Myslet si, že budeme neustále jen růst bez větší korekce, je utopie. Pokud bychom neudrželi podporu na 1000 USD, kurz ETH / USD by se mohl propadnout k 750 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img