11.07.21 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – co nám říkají měsíční grafy?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Jak máme v neděli ve zvyku, zase se zaměříme na Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Tentokrát se kromě denního grafu podíváme i na měsíční, neboť je nutné si čas od času připomenout i ten makro pohled. Jinak faktem je, že situace se dle denního grafu od minulé analýzy vůbec nelepší. Především na základě jednoho důležitého faktoru se podmínky spíše zhoršují a skoro se zdá, že hrozí naprosté zamrznutí cenové progrese.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne vydám pravidelnou video analýzu. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1M TF ETH/USD

ETH, Ethereum

Co se týče měsíčního grafu, Ethereum v květnu naprosto dominovalo, co se týče volatility, která byla na obě strany vážně hutná. Nicméně obdobná volatilita značí, že se i něco rozbilo. Ze svíce je totiž zřejmé, že volatilita byla velmi silná i na jižní stranu. Tudíž již nebyla taková jistota, že se půjde nahoru, trh řečené zaregistroval a od té doby je situace v tomto ohledu jenom horší.

Červnová svíce je spíše neutrální, protože se povedlo umazat asi 50 % ztrát. Tudíž to neměli medvědi až tolik snadné a setkali se s odporem. Každopádně volatilita byla mnohem slabší než v květnu. Jaká bude tedy červencová svíce? Zatím je volatilita slabá, objemy jsou vyloženě mizivé.

V každém případě je obecný pohled na graf zřejmý – v květnu se na ETH cosi rozbilo a pokračování v uptrendu je minimálně vážně dosti nejisté. Uvidíme, jakou podobu bude mít nakonec červnové close.

Indikátory

RSI vůbec nekleslo pod 70 bodů, což je tudíž objektivně bullish. Na ETH jsou dobré podmínky pro situaci, kdy by se Bitcoin odhodlal pro silný retracement nad 50 000 USD. Ethereum by dost možná těžilo ze své předešlé síly a možná bychom i ATH otestovali. Na měsíčním MACD pozitivní momentum zesláblo, ale od bearish crossu je vážně daleko.

Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

ETH

Jak je z denního grafu vidno, Ethereum je pořád nad S/R levelem 1 965 USD a nikam zvlášť se trh neposunul. Z price action je znát, že s volatilitou je to čím dál horší a hlavně objemy pořád a pořád klesají. Klesají vyloženě do nicoty. Znamená to tedy, že se blíží návrát dynamiky? V obecné rovině lze konstatovat, že minimální volatilita a objemy mohou avizovat brzký příchod rozhodného pohybu.

Představte si to zase jako tu pružinu, kterou se někdo snaží stlačovat a stlačovat, ale v jedné chvíli mu dojdou síly a musí ji pustit. Ovšem během letních prázdnin má ta pomyslná pružina (trh) mnohem menší silový odpor. Proto tržní podmínky s nízkou volatilitou a bizarně nízkými objemy může vydržet i několik týdnů.

Indikátory

Denní RSI se dostalo nejvýše na cca 53 bodů, což není nic moc. Momentum je po celý červenec dost nijaké. Na MACD se dva týdy drží pozitivní momentum, ale výrazně zesláblo a schyluje se k bearish crossu.

Aktuální situace na 1M TF LTC/USD

LTC

Pro Litecoin vypadá měsíční graf o dost hůře, protože po překonání ATH z konce roku 2017 cenový růst vůbec nepokračoval. Nakonec došlo k masivnímu dropu o více 70 % a samotná podoba květnové svíce je nesmírně medvědí. Červnová svíce je zase spíše neutrální, protože polovinu ztrát se podařilo opětovně umazat.

I objemy výrazně klesly, což by mohlo naznačovat, že trh dosáhl střednědobého dna. Každopádně kurz aktuálně konsoliduje v blízkosti high z roku 2019, což je zrovna jeden z nejsilnějších supportů. Je proto velmi podstatné, kde červencové close skončí, protože neutrální podoba s minimálními objemy mohou tržní účastníci brát jako signál, že Litecoin na nějakou dobu našel dno.

Indikátory

Litecoin neměl tak příhodné podmínky, takže je aktuálně dost hluboko pod 70 body – cca 54 bodů. Zatímco na MACD se pomalu, ale jistě schyluje k bearish crossu.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

LTC

Litecoin též nemá žádný posun, neboť se kurz pořád zdržuje v rozmezí 144,51 – 125,52 USD. Volatilita tudíž klesla na naprosté minimum, což platí i pro objemy. Všimněte si, že jsou skutečně extrémně nízké a pořád mají tendenci klesat. Buď se tedy dočkáme velmi brzy rozuzlení, nebo nás vážně čeká hodně dlouhá okurková sezóna.

Indikátory

Denní RSI vzrostlo na 46,13 bodů, takže prostě žádný posun. Furt platí, že hodnoty indikátoru se zdržují v dolní polovině hodnot. Na MACD se pozitivní momentum drží, ale je hrozně slabé.

ETH a LTC závěrem

Na závěr již nemám moc, co říct. Ethereum a Litecoin jsou ve stejné pasti jako Bitcoin a nejspíš se výrazněji vůbec nepohnou, dokud právě Bitcoin neprorazí klíčovou hladinu. Zas mi nepřijde jako moc pravděpodobné, že aktuální stav zůstane přes celé léto. Minimálně jeden větší pohyb by se za řečené období měl uskutečnit.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: