11.06.22 Analýza: Bitcoin, SPX, DXY – Inflace dala impuls, BTC směřuje ke květnovému low

4.4
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (btc) a vůbec celý finanční trh dostal v pátek velmi negativní impuls díky nově zveřejněné inflaci za měsíc květen. Překvapivé je, že ta vyvolaná dynamika pokračuje na krypto trhu i během víkendu. Což je jistá odchylka od normálu, protože krypto aktiva jsou poslední rok během víkendů víceméně bez pohybu. Znamená to tedy, že bitcoin velmi brzy otestuje květnové low? A co to znamená pro altcoiny? Více se dozvíte v samotné video analýze.

YouTube video

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

39 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
DejvLord
Hodnocení článku :
     

Zase pěkná analýza JJ 🙂

Poslední dobou jsou všechny ty reakce na zprávy tohoto typu dosti přehnané.
Počítal jsem že si to teda udrží svou paniku. Už na začátku týdne jsem v jedné z diskuzí psal že to bude dobrá záminka podívat se k tomu low.
Já mám postupně nastavené příkazy k 27tis.
A kdybych měl štěstí a byl online tak v té chvíli kdy se to zlomí a půjde to nahoru tak bych rychle ty btc + volný cash přehodil do pár vybraných altů. (a po vytažení samozřejmě prodat)
Třeba ten ether dostává hodně na prdel. SOL to samé. A i když třeba SOL a jeho pozadí se mi moc nelíbí tak je fakt že má velký potenciál. Díky tomu počtu vývojářů(schopných vývojářů) co se jim podařilo do SOL natáhnout. Jak tlačí NFT a DeFi.
Ether netřeba ani rozepisovat 🙂
Navíc je beru kvůli NFT 😀 I když i tam je v poslední době celkem fuška udělat dobrý kšeft.

DejvLord

Vidím že můj příspěvek se nikomu nelíbí 😀
Každopádně všechny příkazy do 27k se vyplnily a teďka můžeme jít nahoru 😀
I když jsem doufal že alty dostanou víc za uši.

Gaspaccho

Neměla by vysoká inflace (znehodnocení dolarů) mít za následek spíše zvýšení ceny BTC/krypta vůči dolaru/fiatu? Vždyť přece digitální zlato, že? Nebo že by ne?

Magister peditum

Fyzické zlato jako pojistka proti inflaci zdá se taky moc nefunguje…

Jarin

Kde ty vsechny prachy tedy jsou, kdyz nikde neni videt rust, ami na tom zlate.

AjRep

přesunují se do dluhopisů

LHTS

To preci musite posuzovat s urcitym casovym odstupem. Momentalni hratky s cenou jednou skonci. Odhaduji, ze v lete nebude okurkova sezona na cryptu.

Roland Spanik

Půjdeme nahoru?

Bart

Je to o tom, že krypto není pojistka proti inflaci. Proti inflaci fungují stabilní komodity, nikoli něco, co mění hodnotu v řádech desítek procent. Je to jen pohádka pro naivní holdery, aby měli proč hodlit. Reálně se btc chová jako každé spekulativní aktivum. Tedy v těžké době nastává odliv, v době růstu taky roste. Nikde není garance, že znovu naroste a překoná minule ATH.

Zlato nereaguje skokové, svůj růst už udělalo. Není doba, kdy lidi nutné musí ukládat do zlata. On takový úrok 4% je lepší než zlato. Sice ani jedno neprekona inflaci, ale poměr rizika a zisku je zde zcela jasný. Běžný investor nehledá ochranu proti inflaci ale aktuálně mejvynosnejsi komodity. Do těch da peníze na dobu, kdy to dává smysl. A mezitím něco jiného slovní a on to přesune tam. Teď vše pada, tak je lepší mít peníze a úrok.

Roland Spanik

Díky Bárta 🤔

Gaspaccho

Děkuji za přínosný příspěvek do diskuze. Prostě pořád bojuju s tím pojmem dig. zlato, přijde mi to jako kravina. Jo a mimochodem, já jako druhý největší medvěd tady (po Fantomovi) jsem šel dnes pong do několika kryptomen. Tak uvidíme.

Libor

BTC ako digitálne zlato je kravina na 100 %, a LTC ako digitálne striebro je ešte väčšia kravina, 500 %. LTC “digitálne striebro” vzniklo predsa ako klon z open source Bitcoinu. Teda takého “zlatá” a “striebrá” si môže technicky a identicky vyrobiť hocikto a v hocijakom množstve, len pod iným názvom, lebo je to open source. Stačí už len dobrý marketing a budovanie komunity v bubline. A navyše Bitcoin čoby “zlato” bol forkovaný. A teda vznikli paralelné zlatá Bitcoin Cach, Bitcoin Gold, Bitcoin SV / Satoshi vision / ? Je to jasný fejk komoditného zlata…

LHTS

Prosim Vas, uz jsem Vam to radil. Nez tu zacnete prezentovat svoje znalosti, doporucuji spise jen cist a vzdelavat se. LTC se tezi, ma jadro BTC a vetsina protokolu je open source. Mnoho investoru bere BTC jako “digitalni zlato” (s mnohem vetsim vynosem nez fyzicke). Jinak by preci nekupovali ty statisice BTC. Chteji je drzet a cekat az se v budoucnu zhodnoti – porazi inflaci i index (diky deflacnimu charakteru BTC maji velmi slusnou sanci). P.S. LTC si muzete “vyrobit” i vy, staci si koupit prislusny ASIC stroj.

Poslední editace 14 dní před přes LHTS
Jan

Ty bereš hodně dobrý matroš. Btc je nejvýnosnější aktivum dekády a ty tady bliješ takový kidy. To se mi snad jen zdá. Přeji to věčnou chudobu.

Fantom

Jediný bitcoinový fejk komoditního zlata je Bitcoin Gold 🙂

Jan

To si jako děláte srandu nebo tomu vůbec nerozumíte? Btc je historicky absolutně nejlepší ochrana proti inflaci. To je přece jasně prokázané. Kde vůbec žijete?

Bart

Takze mi umíte garantovat, že když tě nakoupím a budu chtít třeba na konci roku kapitalizovat, tak ze budu mít zisk pokrývající inflaci? A co ti, co nakoupili za 50tis USD. Taky budou mít na konci roku pokrytou inflaci?

Takhle já totiž chápu ochranu proti inflaci v praxi. Ne jakože teď nakoupím a ono to třeba jednoho krásného dne vyjde 🙂 a nebo taky ne.

Jinak souhlasím, že krypto byla investice století. Ale každá sranda jednou konci. 2x to udělalo.obrovsky skok, myslíte, že to vyjde ještě jednou? Že se najde dost dalších lidí, co to znovu zaplatí?

Lhts

Co chcete prosím vás v téhle době garantovat 😀 teď jsem mluvil s kamarádem který mi sdělil že se mluví o krachu Deutsche bank doporučil bych všem středatelum z Deutsche bank aby část svýho kapitálu přesunula na crypto Nejlépe do BTC

Bart

Tomu se říká hoax, víte? 😀

Fantom

O krachu DB se mluví již několik let. Dokonce to zmínil i Jarda v jedné ze svých starších videoanalýz. Pokud chcete nějakou garanci a nechcete investovat do fyzických aktiv – (nemovitosti mohou být také v bublině, ale např. pozemky by něměly být špatnou investicí, pokud tedy nemáte smůlu na nějakou nečekanou změnu situace v lokalitě), tak bych nyní doporučil státní protiinflační dluhopisy ČR. I ten hloupý spořící účet 4% není tak špatný. Inflaci sice neporazí, ale nese alespoň něco a je garantovaný. Bitcoin opravdu není zajištění proti inflaci. Psal jsem to už vloni – když aktivum ROSTE o stovky % tak je JISTÉ že v budoucnu nemůže být uchovatelem hodnoty. Zlato, ač ho sám nemusím a investovat do něj nebudu, uchovatelem hodnoty ZATÍM je (už stovky let). Nyní totiž nijak na ceně neklesá a už má totiž za sebou, i když ho možná ještě další růst čeká. Hlavně ale na ceně extrémně nepadá – NIKDY – proto se mu říká uchovatel hodnoty. Bitcoin jednou MOŽNÁ uchovatelem hodnoty bude a nejlépe se to pozná, až bude akciový trh silně růst a BTC jen málo a naopak při propadu akciového trhu BTC bude stabilní či mírně posilovat (jako zlato právě teď). Tedy až bude záporná korelace s akciovým trhem. To zatím není. Tohle není kritika krypta jako takového. Naopak začínáme se blížit k době kdy bude velmi vhodná investice do krypta – ne jakožto uchovatele hodnoty, ale stále jako spekulativního aktiva. Za sebe mám radost z posledního cenového vývoje, protože konečně pomalu začíná být vhodná situace pro větší nákupy 😀

Petr 3

Ani zlato se jako uchovatel hodnoty zatím neosvědčuje – sice neklesá, ale při inflaci by mělo stoupat alespoň o inflaci a to se už dost dlouho neděje. Tahle situace je asi hodně netypická a víc trhů se nechová podle očekávání, čas ukáže.

Fantom

Ono záleží na úhlu pohledu. Já bych řekl, že se osvědčuje protože neklesá. A ono rostlo už před časem a možná ještě poroste a třeba inflaci dožene. Princip uchovatele hodnoty by měl být ten, že po investici do zlata se nemusíte bát že budete 50% nominálně dole, jako jste nyní u krypta a některých akcií. Ale jak jsem psal už dřive – za mne zlato ne. Konečně se blížíme do situace, kdy bude vhodné riskovat, dost se na to těším 😀

rytchey

garantovat vam muzu jedinou vec,driv nebo pozdeji fiat “zdechne”, a bude se hledat nahrada, co nakonec vyhraje nevime nikdo. ja vsadil na BTC a zlato a verte mi, ze mam velice klidny spanek. V mem pripade JE! BTC hedge proti inflaci, ve vasem to tak byt nemusi, ono hledat “ochranu” pred inflaci v dobe kdyz uz leti vzhuru je tak nejak pozde

Bart

Hahaha. Naopak bych rekl, že koupit BTC za 10tis může být dobrý nápad. Ale nechápu, jak chrání proto inflaci ty, co nakoupili za 30 nebo 50tis. Ti to koupili v době, kdy žádná inflace nebyla…

Jako sorry, ale vaše uvažování naprosto nemá logiku. A argument, že fiat skončí. Nejspíš pak uz nebude ani civilizace jak ji známe a tak nebude na čem BTC ukázat, že ho fakt máte.

rytchey

psal jsem,ze v MÉM pripade je BTC inflacni hedge, ve vasem to tak ocividne neni. Ak tomu fiatu neni otazka jestli, ale kdy. Mimochodem, uz jste nekdy zkusil vyuzit BTC k jinym ucelum, nez jenom ke spekulaci na cenu? ja s BTC platim najem a castecne i pronajem auta ke vsestranne spokojenosti zucastnenych, akorat ty drogy musim kupovat za eura

Bart

Jo platil jsem s btc pornostranky :). Žádnou výhodu proti fiat jsem ale nezaznamenal. Zajímalo by mě, kolik lidí s tím realne platí nebi platili. Zřejmě jsem výjimka a vy dokonce anomálie.

A ano, v mém případě to tak není, já nikdy nekupoval BTC proto, aby mi pomohl proti inflaci. Chtěl jsem na tom vydělat balík. No nevyšlo to, poučil jsem se. Ale diky diverzifikaci to neva, neco jsem vydelal na kryptu, neco v nemovitostech, neco v akciich. Zlato holduju, verim, ze bude mit nejakou cenu vzdy. A tak nemám s inflaci problém. Kdybych na rady místních expertů holdoval nebo dokonce nakupoval za 40-50tis, tak bych měl aktuálně zatatou sekeru pěkně hluboko.

Clovek nesmi byt nenazrany. A hlavne neverit pohadkam jako je ta vase
🙂 🙂

Bart

A jasně, fiat někdy zanikne spolu s moderní civilizaci. Kdy to bude, zda zítra nebo za pár tisíc let nevíme. Ale je taky skoro jistě, že nastane doba bez internetu a moderních vydobytku. Na co vám pak bude BTC je mi nadále záhadou 😉.

Že by peníze skončili v moderní společnosti je vyloučené. Jedno bez druhého nejde. Konec peněz rovná se konec naší doby a obráceně. Peníze tu byly už ve starověku a nejspíš by přežily i velké společenské otřesy. Ale BTC vázaný na moderní techniku a energetické zdroje? Půjde do kytek hned při prvním větším problémů světa.

Jan

Přesně to, co říkáte se děje pokaždé, když krypto klesá. Lidi jako vy jsou pokakaní až za ušima. Obrovský skok udělal BTC už asi 4x, ne 2x, jak píšete. A není důvod, aby těch skoků neudělal daleko více. A pokud chcete na konci roku zaručený zisk, který pokryje inflaci, tak fakt žijete v jiném vesmíru.

Bart.

nj, ale jednou to už prostě nepřije, už to nenaroste, to je celý smysl té hry. A proto ano, můžeme to ještě jednou, dvakrát risknout. Ale je jasné, že nakonec to skončí dole ke smůle všem dlouhodobým holderům. A holder, který jen drží a stejně to neprodá an když je to nahoře ani když je to dole tak nakonec logicky vydělat nemůže, protže zisky mezitim zkapitalizují jiní. Já vím, že pohádka o nové měně světa říká něco jiného, ale je to prostě jen pohádka :).

Já nečekám, že mi něco pokryje inflaci. Proto nechápu, jak to někdo může tvrdit o BTC, který propadl o desítky procent za pár měsíců, když samotná inflace je 15% Takhle se přece ochrana proti inflaci nechová a chovat ani nemůže. Kdo nakoupil nebo držel BTC přes jeho ATH, tak má nyní 2/3 ztrátu. Kdyby držel fiat, tak má ztrátu jen 15% a nyní si mohl koupit mnohem víc BTC za své peníze i přes tu inflaci. Proboha, co na tom je k nepochopení?

Fantom

Máte naprostou pravdu. Jen hodleři to chápat nechtějí. Kdo by si chtěl přiznat ztrátu? Mnozí se raději opájejí nadějí, to že může být falešná nechtějí slyšet. Ohledně krypta jako odvětví aktiv jsem ale optimista – některé coiny přežijí a poskytnou obrovské zhodnocení. Budou to ty, co budou umět nabídnout něco konkrétního – zatím tam jen vidím platební coiny a smartplatformy. 99,9% coinů ale půjde na nulu.

Bart.

já bych rád viděl krypto jako alternativní měnu a ne hračku pro spekulace. Pak to má smysl. Ale pokud něco nabízí zhodnocení, není to měna. Ano s fiatem se taky spekuluje, ale je to spíš taková hra trhů a pohyby jsou malé. Ale na co je koin, jehož cena lítá o tolik procent. S tím se pak prostě nedá platit.

A každá spekulace nakonec zabije sama sebe, pokud na to není určená. Ať už je to krypto nebo cibulky tulipánů v Amsterodamu 🙂

rytchey

no a co anomalie s nakupkou pod 8 k??? taky jsou ve ztrate ?

rytchey

prece vsichni nenakupuji na ATH a nedrzi BTC pul roku

Bart.

Já ale neříkám, že všichni prodělají. Jeto klasický spekulativní trh. Na pár vydělávajících se složí hodně dalších, kterří prodělávají. Hold je taková veselá strategie, která to podporuje. Normálně by lidi spekulovali (tzn nakupovali a prodívalo) a cena by byla o hodně níž. Ale protože byla vymyšlená pohádka o holdu, tak se nesmyslně drží a proto ja cena takto vysoko. Ale jednoho dne se prodat bude muset, vlastně každý. Každý prodej tlačí cenu malinko dolů. Takže ti co prodaj později budou prodávat za míň a míň. Další ATH už nemusí přijít a nebo ještě přijde, ale jejich počet nebude nekonečný. A velcí ani prodávat nemohou, protože pokud by se rozhodli kapitalizovat zisky, tak to výrazně srazí cenu. No je to zajímavá situace :).

Ano je to fenomén, pár lidí pohádkově zbohatlo, část si přivydělalo, ale je to historie a ta se jak známo neopakuje. Pokud někdo čeká, že se stane to co ve 2017-18, tak je blázen. Navíc to byl z velké části burzovní podvod, který by dneska už neprošel.

A ti co nakupovali pod 8k? Ti pokud neprodali za 40-60tis tak nyní budou prodávat s malým ziskem a nebo ještě počkají, až to spadne pod 10 a budou třeba ve ztrátě už taky. Každopádně už dost ztratili tím, že svůj prodej neuskutečnili. Pak budou muset zae čekat až to znova naroste a přitom už to mohli otočit. Ano je to risk, ale bez risku se nic nevydělá, tak to prostě chodí 🙂

LHTS

Odpoved hledejte v me odpovedi kolik kapitalu uz mam investovano a kolik jeste v zaloze.

I i

Podporou fikce v podobě krypromen k*rvite ekonomii a pomáhat s roztáčet inflační spirálu. BTC není digitální zlato, jen spekulujete a pomáhate zvyšovat závislost na elektrické energii, která díky větší poptávce bude zdražovat. Je mi z bezohlednej lidí jako jste vy na blití.

DejvLord

😀 Tak to nemá chybu. Nato jak se vám krypto hnusí tak si vyhledáváte o něm články a ještě tam píšete do diskuzí 😀
Příště si to aspoň nastudujte ať nejste za vola. Já se taky nevyjadřuji k tématům která nemám nastudované.
Vše co píšete je uplně mimo.
Asi jako když Fiala mluví o tom že za inflaci může Babiš.
Stejně mimo bez znalostí jak to reálně funguje. Ale stále opakované v naději že ti neznalí a jednodušší tomu uvěří…

LHTS

Bezohledni lide jsou na vychod oda nas pane. Prestante trollit a neco ci o tezbe BTC prectete. Nebudete pak tady trousit takova “moudra”.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Kde jsou ti tleskači 100k 🤣🤣🤣🤣 a ti co se smáli nákupům na 20k 🤣🤣🤣

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: