11.06.19 Technická analýza LTC/USD – FOMO způsobené blížícím se halvingem, cena je pod resistancí!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ledger je údajně zranitelný vůči dvěma novým útokům • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...
Profilový obrázek
Rene C.
Pokud se Vám moje analýza líbí, tak mě můžete kontaktovat prostřednictvím Twitteru. Můžete se také přidat do mé soukromé skupiny na telegramu a využít tak pravidelné, každodenní update Bitcoinu a altcoinů. Vstup do mé soukromé skupiny je zpoplatněný 25 XRP/ měsíčně, za tento poplatek dostanete skoro 90 analýz za měsíc.

Tak konec týdne na Bitcoinu se nesl v duchu negativní nálady. Bitcoin zavíral v úrovni 7633 $. Čekal jsem, že BTC trochu zabojuje a bude zavírat nad 8200 $, ale bohužel asi začíná střednědobá korekce. Rozhodující bude tento týden, pokud by současná weekly dokázala vrátit cenu nad klíčovou úroveň 8200 $, tak by to ještě nemuselo dopadnout celé negativně. Byla by zde jistá šance, že se BTC vrátí k růstu a otestuje úroveň 9600 $.

Pokud však začne padat pod úroveň 7500 $ a cena pod touto úrovní začne konsolidovat, tak máme 85% šanci, že cena půjde k 7000-6800 $.


Litecoin to už je jiný příběh, tady musíme kalkulovat s halvingem, který se rychle blíží. Pravděpodobně díky halvingu se právě do LTC přelije hodně hotovosti z Bitcoinu, pokud BTC začne padat.

Střednědobý trend …………………..UPtrend
Dlouhodobý trend ……………………UPtrend

K halvingu by mělo dojít vytěžením bloku 1980 000, přibližně to vychází na začátek srpna. Poslední halving proběhl 15. srpna 2015 a halvingu tenkrát předcházela měsíční konsolidace na hodnotách 1,35-1,50 $. Poté nastal rychlý růst ceny, který trval jeden a půl měsíce. Cena se pak zastavila na ceně 9 $, což znamená, že tehdy cena vzrostla o +500 %. Bohužel současná cena nalezla dno v úrovni 22 $ a žádná konsolidace se zatím nekoná. Nicméně to neznamená, že celý červenec nemůžeme konsolidovat. Pokud by konsolidace nastala v úrovni 130-150 $ a současný růst by nebyl součástí halvingu, tak by nás čekala asi slušná pumpa.

Jistá podobnost tady je, předchozí konsolidace proběhla kolem úrovně 1,35-1,50 $, co kdyby současná konsolidace proběhla v úrovni 130-150 $? Mohl by pak trh udělat při halvingu také +500 % ? No upřímně, zcela vyloučit to sice nelze, ale přiznám se, že to je trochu nepravděpodobné, protože by to znamenalo vytvořit nové a rekordní ATH. Každopádně já počítám s růstem k 270-300 $, kdyby to bylo k 900 $, tak bych se fakt vůbec nezlobil.

Ale zase zpět na zem, od současného low v úrovni 22 $ už trh udělal +480 %. Zatím se Litecoin obchoduje za cenu 129 $ a současná weekly je rozhodně dobře nastartovaná. Předpokládám, že cena ještě otestuje úroveň 150-165 $ a pak se může vytvořit korekce.

Korekce by pak mohla cenu oslabit k úrovni 125-115 $. Kdyby proběhla korekce dnes na současné ceně, tak by pravděpodobně LTC oslabil až k úrovni 100 $. Každopádně korekce i konsolidace budou pozitivním signálem. Jsme v dobře etablovaném UPtrendu, a proto každý pokles by se měl využít k nákupu a pak držet na hodl. Ve střehu musíme být již teď, protože na daily se začíná vytvářet RSI divergence, kterou může zakončit právě resistance 150-160 $. Pokud jde o RSI divergence, tak připomínám, že jsou často spouštěčem korekcí.

Takže, měla by nás zajímat resistance v úrovni 150-160 $ a v případě korekce je potřeba pohlídat úrovně 125-115 $.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře