11.04.20 Technická analýza BNB/USD – Binance coin si drží svůj měsíční uptrend

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Na burzovní coin BNB jste se se mnou nepodívali už docela dlouho, tak to dnes napravíme. Binance coin je především zajímavý tím, že je to oproti jiným altcoinům daleko silnější a předvádí kvalitní price action. A to i vzhledem k střednědobému downtrendu. Každopádně, i přesto, že se Bitcoin včera vylil, tak na altech se zdá, že nedošlo k úplnému překlopení situace. Nejlépe to jde právě vidět na BNB, tak se pojďme na trh konečně podívat.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

bnb analýza

Binance coin se zhodnotilo od low z 13. března o neuvěřitelných 142 %, kdy velmi malá čáíst z toho byla včera umazána. V tomto BNB oproti jiným top altcoinům prostě exceluje. Dokonce i objemy obchodů nejsou tak zoufalé. Nicméně, to nejdůležitejší je, že si mince dál drží svůj měsíční uptrend, což se potvrdilo odrazem od zakreslné trendovky. Abych byl přesný, tak doraz není ještě úplně definitivní, ale vypadá to docela nadějně. Pokud se Bitcoin nějak markantně nepropadne, tak je tu opravdu vysoká šance, že se BNB udrží v růstové trajektorii.

Aktuální lokální high je u S/R úrovně 15 USD. Zrovna pásmo 15 – 16,23 USD lze z historického price action považovat za dost tvrdý oříšek, takže selhání v tomto pásmu je pochopitelné. Co jsem ještě nezmínil, tak je z technického hlediska do jisté míry uspokojující, že s rostoucí cenou objemy soustavně neklesají. Spíš se drží dle křivky klouzavého průměru v průběhu času tak nějak stejně. Ovšem je třeba upozornit, že když medvědi prorazí zakreslenou trendovou přímku, tak lze očekávat pokračování propadu.

Indikátory

Během poklesu ceny se křivka RSI propadla k hraniční hodnotě 30 bodů a zde i proběhl odraz up. Akorát se tedy zopakoval 30. březen. Setrvačnost je zatím pozitivní, ale nemá to moc sílu. Pokud vývoj nebude víc akcelerovat, tak se to asi sesype. Co se týče MACD indikátoru, tak z toho jde poznat, že medvědům rychle došla síla a už to pomalu vypadá na překlopení. Křivky Stoch RSI mají čerstvě po bullish crossu.

Závěr

Chce to od trendovky ráznější odraz a pak by vše mohlo mít hodně kladný budoucí vývoj. Na BNB a na spousty dalších altcoinech jde z předešlých deseti dnech vidět, že se jim nahoru prostě chce. Takže když to Bitcoin dovolí, tak by na Binance coinu mohla být během jara slušná rally. Ten trh k tomu má totiž nakročeno, momentum je zadefinované, zájem nakupovat je (alespoň BNB a jiné alty). Stačí jenom, aby se udržely příznivé podmínky na kryptotrhu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře