11.02.20 Technická analýza BSV/USD – Po dlouhé konsolidaci další pozitivní vývoj?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Uběhl skoro měsíc od poslední analýzy na náš „oblíbený“ pump & dump coin BSV. Ústřední otázkou posledního příspěvku bylo, zda to byla zase jenom jednorázová záležitost, či to bude mít pokračování. No a musím říct, že ono to opravdu mělo pokračování a to pořádné, neboť cena BSV se vyšplhala až do cenového levelu 460 USD. Byla to strašná pumpa a tak si říkám, že si to možná někdo vypumpoval sám.

Ať už je pozadí jakékoliv, tak BSV markantně posílilo a jeho cena se dostala tam, kde byl Bitcoin Cash před tím forkem, ze kterého vzešlo BSV a BAB. Po zběsilém úprku muselo logicky následovat vystřízlivění a právě tuto price action si rozebereme a zároveň se pokusíme nastínit, jak by mohl vypadat další průběh.

Aktuální situace na 4H TF BSV/USD

BSV

Korekce byla rychlá a dosti masivní. Během asi pěti dní se kurz BSV propadl skoro o 50%, což je opravdu podivná price action. Tohle je zkrátka jeden z dalších důvodů, proč se mincím (jako je BSV) vyhnout velkým obloukem. No, propad se zastavil na cenové úrovni 245 USD a to i s odrazem. Cenový vývoj následně připomínal oscilaci v rámci zakresleného trianglu, ze kterého v samotném závěru cena pumpla na severní stranu. Aktuální cena je tedy 357 USD a zatím to vypadá, že se brzy bude pokračovat up. Samozřejmě za předpokladu, že se stávající momentum udrží.

Jinak je ale další vývoj tohoto trhu jedna velká neznámá. Vzhledem k tomu, že Elliottovy vlny nepoužívám, tak nemáme v grafu moc faktorů, které by nám pomáhaly. Historická price action je hrozně důležitá a vzhledem k tomu, že vlastně neexistuje, tak neznáme klíčové hladiny. Do jisté míry můžeme akorát počítat s psychologickými hladinami, ale to ne vždy funguje.

Indikátory

V tomto nám ale můžou pomoci právě indikátory technické analýzy. Při konsolidaci v rámci trianglu se křivka RSI držela spíše ve vyšších hladinách, což znamená, že si býci dokázali udržet iniciativu a pak to už jen stačilo poslat nahoru. Trh se tím také dostatečně pročistil a vytvořil se nám prostor pro další show. Z MACD je patrná ta volatilita, kdy po bullish crossu následuje velké zesílení pozitivní setrvačnosti. Co se týče Stoch RSI, tak to produkuje docela relevantní nákupní signály. Dalo by se i říci, že tento indikátor je v tak volatilním trhu nejvíce nápomocný.

Závěr

Já si myslím, že Bitcoin Satoshi Vision nás ničím novým nepřekvapí. Buď se to prostě jenom plácá, dumpuje, či šíleně pumpuje. Problém je v tom, že po technické stránce se dost špatně odhaduje vstup do trhu a i následný výstup z něj. Z toho důvodu považuji BSV za čistě gamble coin a pokud bych do toho měl nastoupit, tak určitě bez páky.

Osobně jsem přesvědčený o tom, že má celý tento trh někdo velký pod palcem a když bude chtít, tak to klidně pošle na 1 000 USD. Vždyť stačí tak málo a retail to pak dopumpuje a zároveň vykoupí prodeje toho chytráka, co to celé začal a pak jim to na vrcholu vše odprodá. A takhle to může opakovat pořád dokola, ale reálná hodnota coinu je i tak v podstatě nulová.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře