100 milionu transakcí za půl roku a 50 aplikací – toto jsou výsledky TRONu

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Justin Sun, zakladatel TRONU ve čtvrtek řekl, že síť podporuje více než 50 decentralizovaných aplikací (dApps) a je na dobré cestě k dosažení 80 dApps v krátkodobém horizontu.

Vyjádření Justina navazuje na významný milník ze začátku tohoto měsíce, což je 100 milionů transakcí za 173 dní, v přepočtu průměrně 578 034 denně.

 TRON DApps a jajich využití

Martin Köppelmann, zakladatel platformy Gnosis.ph předpovídající pohyby trhu, uvedl, že důležitou statistikou pro měření rychlosti růstu platformy je využití dApps a jejich počet. Úžasné dle něj bude, pokud začnou platformy mezi sebou interagovat a budou tak čerpat benefity z toho, že jsou na stejné síti.

Stejně jako Ethereum, je i TRON smart kontraktový protokol a jeho hodnota vychází z jeho ekosystému dApps (mnohočetných aplikací na blockchainu TRON) a aktivních uživatelů.

Podle platformy DappRadar, mají tři nejdůležitější dApps TRONu v průměru 2 300 uživatelů, přičemž TRONbet zaznamenává 2500 aktivních uživatelů a 2 miliony transakcí za den.

dappradarDappRadar

Naproti tomu tři nejdůležitější dAPP na Ethereum mají v průměru 700 uživatelů. Jsou mezi nimi IDEX, ForkDelta a My Crypto Heroes, TRON je na tom co se počtu uživatel týče určitě lépe (minimálně v první trojce).

EOS, druhý nejhodnotnější protokol podporující smart kontrakty má nejvyšší počet uživatelů dApp. PRA CandyBox EOS Knights a EOSBet mají v průměru téměř 5 000 uživatelů, což je více dApp uživatelů než má Tron a Ethereum dohromady.

TRON koupil BitTorrent a přeskočil Ethereum

Lze usoudit, že akvizice BitTorrentu určitě pomohla v některých ohledech i aplikacím TRONu, co je ale velmi zajímavé, TRON přeskočil síť Ethereum, pokud jde o denní počet uživatelů a dApps.

Závěr

Jak je vidět, TRON vystartoval raketově, ovšem dokáže si svůj růst udržet, pokud se budeme bavit o aplikacích a uživatelích? Možná to bude ještě zajímavý boj, soupeřit bude tedy Ethereum, Tron a EOS, komu fandíte vy?

Zdroj: ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Těžká otázka, komu z těchto tří projektů fandit. Každý má něco. EOS je ultrarychlá platforma, ale na druhou stranu má jen pár uzlů pro potvrzování transakcí, což může teoreticky snížit bezpečnost samotného blockchainu EOS oproti Tronu a Ethereu. TRON je z podstaty hluboce decentralizovaný, ikdyž v uzlech geograficky naprosto dominují USA, avšak při hluboké decentralizaci oplývá obdivuhodnou rychlostí zpracování transakcí. Ethereum je naprosto a rovnoměrněji decentralizované, je pomalé a dalo by se říci technicky už dnes “zastaralé” nebo překonané, ale má veliké vize a potenciál do budoucnosti, plno vývojářů, tokeny s likviditou a široké povědomí. Palce bych držel všem a nejvíce snad Ethereu. Už jen proto, že přeji štěstí také všem dobrým projektům, které nezakládaly mainnet a zůstali Ethereu věrné.

Václav

Tak fandit můžeš bez obav všem třem. Všechny projekty co jsi uvedl mají něco do sebe. Pokud by jsi se zeptal přímo do čeho investovat? Svého favorita jsem mezi těmi třemi našel. Jeho další postup na přední pozice je, už jen otázkou času.

spot_img