10.12.19 Technická analýza BTC/USD – Bakkt slíbil, že se za pomoci Bitcoinu stane mostem mezi kryptoměnou a Wall Street

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bitcoin se momentálně propadá k hranici podpory na 7 000 USD, ale ani tato hranice nemusí být konečná. Bakkt spustil lavinu propadů a Bitcoin zareagoval propadem o 700 USD.

Technická analýza BTC/USD

Cena Bitcoinu klesla v úterý poté, co čelila dalšímu silnému odmítnutí z oblasti psychického odporu. Bitcoin zavedl nové vnitrodenní minimum poblíž 7 274 dolarů, což je o 5,11 procenta nižší než týdenní maximum 7 552,92 USD. Tato oblast od pátku už čtyřikrát odmítla vzestupné pokusy Bitcoinu. Při vysokém prodejním tlaku cena nemá jinou možnost, než konsolidovat nebo znovu otestovat nižší úrovně. 

K poklesu došlo poté, co Bakkt oznámil uvolnění svých měsíčních opcí a hotovostních futures na bitcoiny. Ukázalo se, že obchodníci zcela usměrňují katalyzátory pohybující se na trhu, zejména ty, které připisují přijetí bitcoinů v institucionálním měřítku. Bakkt slíbil, že se stane mostem mezi kryptoměnou a Wall Street. Rostoucí prodejní tlak by mohl vést k tomu, že by cena vyzkoušela podporu kanálu na 7 245 USD.

Zdá se tedy, že medvědi mohou ve střednědobém horizontu pohnout s Bitcoinem směrem k oblasti 6 000 – 6 500 USD, čímž se krátkým obchodníkům vytvoří dostatek příležitostí ke slušným ziskům.

Závěr

Od nynějška cena zavedla dočasnou podporu poblíž 7 272 USD. Současně se úroveň 7 500 USD chová jako odpor. Rozsah je slušně rozšířen tak, aby umisťoval otevřené malé vnitrodenní pozice. Například dlouhý výstup směrem k 7 500 USD resistenci by mohl přinést slušné výnosy. Krátká pozice by se mohla otevřít směrem k 7 272 USD, vypadá to celkem dobře. Současně však mohou obchodníci zvážit dlouhou pozici vůči rezistenci kanálu k 7 500 USD.

Cena se právě propadla a směřuje k 7 000 USD supportu. V tuto chvíli může být signálem k otevření dlouhého obchodu překvapivý skok v objemu. Riziko spočívá o možném propadu kvůli vánočním svátkům.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře