10.02.21 Technická analýza EOS/USD – Zdravý trh

5
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Když člověk v těchto chvílích sleduje vývoj jednotlivých altcoinů, zjistí, že ty trhy jsou šíleně přepálené i na měsíčních časových rámcích a a pravidelně se tvoří medvědí divergence. Řečené nám značí, že riziko roste, což není radno podceňovat. Gamblerům je to samozřejmě ukradené a budou na párty až do konce. Problém je v tom, že až párty skončí, nebudou mít komu prodat.

Logicky, když chtějí všechny davy v jednu a tu samou chvíli prodat, kupující prostě nejsou. Proto mi přijde rozumné hledat alty, které jsou ještě v rozumném stavu a po technické stránce se v grafu rýsuje potenciální příležitost. Takových altcoinů je jenom pár a jedním z nich je EOS, kde se čerstvě podařil solidní breakout. A pokud se nic na trhu nepokazí, mohla by z toho být dobrá příležitost. Minimálně je zde riziko mnohem menší, což je v této době asi vůbec nejdůležitější faktor.

Aktuální situace na 1D TF EOS/USD

Na EOS se jednak zakulacuje dno, ze kterého by časem mohla být pěkná konvexní struktura trhu, a jednak jsme definitivně prorazili z klesající struktury. K prvnímu pokusu už došlo v listopadu, ale ten skončil neúspěchem. Coin byl totiž dost slabý a breakoutu nebyl schopen využít, což se právě nyní začíná měnit.

U S/R levelu 3,91 USD jsme měli až tři zamítnutí, takže je logické, že jsme si na základě toho zakreslili stranové obchodní pásmo. V případě breakoutu je to potom velmi silný signál, protože jsme prolomili velmi silnou rezistenci. No, a včera k řečenému prolomení došlo a vcelku bez debat byla akce úspěšná. EOS překonalo S/R level 3,91 USD, čímž se z velké míry otevřela brána pro další cenový postup.

Objemy jsou docela solidní, takže zmíněný pohyb lze i brát vážně. V těchto chvílích cena atakuje S/R level 4,4 USD, kde byl však prodejní tlak natolik silný, aby proběhl slabší odraz. Je tedy možné, že dojde k menšímu throwbacku k 3,91 USD, kde by se úroveň potvrdila jako support. A když to byla předtím dost dlouho silná rezistence, mohl by z hranice být naopak i silný support.

Leč, pokud bude mít trh dost sílu, je klidně možné během dneška předpokládat průraz rezistence, což by expanzi asi ještě více zakcelerovalo. Vše popsané má však podmínku v podobě alespoň cenové stability Bitcoinu. V případě sesypání trhu s BTC nám to samozřejmě s sebou vezme i vše ostatní.

Avšak EOS není tak přepálený, tudíž by případný drop nemusel být až tak extrémní. Ono je potřeba si uvědomit, že úroveň rizika má též svoji hodnotu. Pokud to tedy s investicemi a obchodováním myslíte vážně a nechcete gamblit, musíte rizikovost prostředí vždy brát v úvahu.

Indikátory

Denní RSI je na cca 79 bodech, což je dost, ale v kontextu celého trh use nejedná o extrém. Leč to značí, že právě menší throwback je dost reálný. Naprosto nejdůležitější je, že vyšší časové rámce jako je 3D, 1W a 1M jsou naprosto v pohodě. Respektive je tam tolik prostoru, že EOS může soustavně několik týdnů posilovat. Samozřejmě za předpokladu, že na trzích nedojde ke kolapsu. Co se týče MACD, momentum up solidně sílí, což je bezesporu bullish.

Závěrem

Mince EOS je v kontextu potenciální příležitost pro všechny, kteří nechtějí gamblit. Ti, co rádi gamblí, jdou třeba raději do BNB, které za pouhý týden stouplo na ceně o 200 %, díky čemuž je v grafu šílená vertikála. U těchto pump se prakticky nedá pozice manažovat, protože s obdobnou volatilitou nelze ani nastavit rozumný stop loss.

Řečené však neplatí u EOS, kde si lze rozumné vstupy a stop loss bez problému nastavit – to si už ovšem musíte udělat sami na svoje vlastní triko. Nejpodstatnější ovšem pro nás je, že mince není vůbec přepálená a riziko je díky tomu mnohem menší než na jiných altech.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

24 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: