10.01.21 Technická analýza ETH/USD – Už velmi blízko u all time high

4.4
(7)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Asi nikoho nepřekvapí, když povím, že poslední dva týdny byly pro Ethereum ohromným obdobím. Tento coin totiž od poslední analýzy posílil skoro o 100 %, čímž se dostal do cenových relací, které jsme měli naposledy v závěru minulého bull runu. Asi se mnoho z vás nyní ptá, zda je reálné, aby Ethereum od ATH udělalo dalších 100 % jako se povedlo Bitcoinu.

Na tohle je docela těžké nyní odpovědět, protože v současném hypu vypadá každý bullish scénář jako uskutečnitelný. Je potřeba se ovšem držet nohama na zemi a zase všechno nepřehánět. Když je trh strašlivě přepálený, je asi racionálnější to brát tak, že jsme mnohem blíže k potenciálnímu vrchol, než že by Ethereum posílilo o dalších 100 b.p.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Jakmile retail začne věřit, že je vše hrozně jednoduché a stačí jen nakoupit, v tu chvíli byste se měli hrozně bát. Velké institucionální domy nevstupují na trh, abychom my vydělali. Jsme pro ně pouze kanonenfutter, které brzo vypláchnou. A vzhledem k tomu, že už pumpí i některé shitcoiny, bude to krvavá lázeň. Úplně nejvíc mě děsí, že dle Google trends je vyhledávání výrazu „Bitcoin“ na úrovni přelomu listopadu/prosince 2017. That’s bad.

Aktuální situace na 1W TF ETH/USD

Ethereum v těchto chvílích oprávněně připomíná už Bitcoin, technicky vzato je trh s ETH skoro stejně přepumpovaný jako právě BTC. Navíc i tohle je bezesporu parabolická expanze a ty z logiky věci nikdy dlouho nevydrží a padají těžce na hubu. Tím nechci nikoho strašit, dumpy po parabolách bývají strašlivé a většinu trhu to vypláchne.

V každém případě bych chtěl stručně čerstvé price action shrnout. Jakmile došlo k průrazu S/R levelu 630 USD, tak se vše jaksi zdramatizovalo. Respektive trh nabral hrozivou dynamiku a jedna rezistence za druhou byla prolomena, což není nic zvláštního. Všimněte si, že dle Volume profile tu nejsou žádné likvidní clustery.

Proto je pak mnohem jednodušší ty levely prorazit, když máte velkou nákupní sílu. Jinak jsou na tom obdobně low cap coiny (tzv. shitcoiny), kdy většina z nich je ještě relativně blízko dna. I ony mohou během pouhých pár týdnů jít na all time high stejně jako Ethereum. Nejtěžší je se prostě dostat z těch akumulačních struktur, kdy na tomto konkrétním trhu se jedná o cenovou relaci 87 USD – 320 USD.

Jakmile se průraz z akumulační zóny potvrdí, netrvá dlouho a cena musí začít extrémně pumpovat. Průrazy ze dna trhu shortuje vážně pouze retail, takže prodejci nemají velkou sílu a velcí hráči je okamžitě zlikvidují. Co se tedy ještě týče zmiňované paraboly v grafu, jestli praskne, můžeme otestovat i těch 630 USD. Ethereum takové propady zná z předešlého bull runu, není důvod, aby nyní platilo něco jiného.

Indikátory

Týdenní RSI přesahuje 93 bodů, což je logicky extrém a jedná se o úroveň, kde začínaly dost hluboké propady. Proto je potřeba býti opatrný a nepropadat FOMO. Jinak podobně jako u BTC, i zde je na indikátoru jakýsi ultimátní support. Tím je úroveň cca 56 bodů. Bylo by fajn řečený level otestovat. MACD stačí pouze okomentovat tak, že momentum skokově roste a pro křivky platí to samé.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

K 4H grafu toho nemám moc, co říct. Zaznačil jsem pouze pro vás lokální úrovně, které je potřeba sledovat, když se k nim kurz přiblíží. Asi nemusím říkat, že jejích průlom je špatně, čímž by se zvýšilo riziko, že se trh s ETH krapet zřítí. Nicméně bych řekl, že z makro pohledu má Ethereum šanci ještě to ATH otestovat. Záleží ovšem, co se stane na BTC.

Jinak, co se týče objemů, ty jsou nezpochybnitelně mohutné. Někdo si dal bezesporu záležet, aby cenu pořádně pushnul přes všechny rezistenční levely.

Indikátory

Co se týče RSI, tak si nejsem úplně jistý, zda proběhlo uplatnění medvědí divergencí. Ty propady jsou tak hrozně krátké a slabé, že člověk pak neví. V každém případě nyní RSI křivka útočí na hraničních 70 bodů a jestli se průlom podaří, asi začne zase strmý růst.

Závěrem

Nemůžeme s jistotou určit, jak vysoko ještě Ethereum posílí. Avšak můžeme s jistotou konstatovat, že je trh nesmírně přepumpovaný, což každý musí brát v potaz. To je dneska k Ethereu asi vše, pouze chci ještě avizovat dnešní video analýzu na Bitcoin. Vydám ji ovšem o něco dříve, protože se na trhu něco děje a možná uvidíme už dnes větší pohyb.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře