1,2 mil. USD za tweet Elona Muska?

3.2
(6)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Všechny trendy krypto prostoru – nepostradatelné tokeny, institucionální přijetí Bitcoinu, bizarnost Dogecoinu – našly domov u generálního ředitele Tesly Elona Muska.

Muskův NFT

Musk nyní vytvořil NFT – nepostradatelný token tím, že zpřístupnil svůj tweet na Centu, který tokenizuje příspěvky na Twitteru a vytváří aukce pro lidi, aby mohli přihazovat. Vítězná nabídka si poté může nárokovat vlastnictví nad tímto příspěvkem, jakmile se data zaznamenají na Ethereum. Nejvyšší nabídka na Muskův tweet, kterou podala generální ředitelka společnosti Bridge Oracle Sina Estavi, je v současné době 625,64 ETH, což je kolem 1 121 000 USD.

Cent je letos oblíbeným fenoménem v prostoru NFT. CEO Twitteru a Square Jack Dorsey vydal NFT svého vůbec prvního tweetu prostřednictvím aplikace počátkem tohoto měsíce, přičemž výtěžek z prodeje má být převeden na Bitcoin a odeslán do Give Directly Africa Response. Sina Estavi nyní vede s nabídkou na 1630,58 ETH; Dorsey ukončí aukci 21. března.

Aby Muskova aukce skončila, musel by přijmout nabídku. K ceně se ale zatím nevyjádřil a ani nesdělil, zda bude výtěžek věnován na charitativní účely. Tvůrci písně jsou také neznámí.

Humorná povaha NFT nebude pro Muskovy fanoušky žádným překvapením. Stal se známým v online světě pro své zveřejňování memů, souvisejících s bitcoiny a dogecoiny. Teprve včera vyšlo najevo, že jeho funkce v Tesle se změnila na „Technoking of Tesla“. Finanční ředitel společnosti bude mezitím označován jako „Master of Coin“.

Je možné, že se Musk o NFT dozvěděl prostřednictvím své přítelkyně, která je nejlépe známá pro produkci pop music pod svým uměleckým jménem Grimes. Minulý měsíc vydala svou první sbírku NFT na Nifty Gateway. Prodej jí vydělal 6 milionů dolarů. [1]

Horečka kolem non-fungible tokenů

V září minulého roku se prodal první NFT token v podobě uměleckého díla. Od té doby se s nezaměnitelnými tokeny roztrhl pytel. Proč jsou tak vzácné? Na rozdíl od digitálních mediálních souborů, které lze kopírovat, umožňují NFT tvůrcům obsahu vytvářet jedinečná díla, která se nyní stávají vzácnými sběratelskými předměty. Znamená to, že žádné dva NFT nejsou stejné. Obvykle jsou vydávány na standardu Ethereum ERC-721, což dává možnost ověření pravosti.

Samotné NFT tokeny nejsou umělecká díla, pouze obsahují soubor. Ten může být ve formě jpeg nebo mp4 v metadatech, představujících autenticitu tokenu. Token a soubor společně vytváří kryptografické umění a hodnotu.

Závěr

Ačkoli není jasné, jak aukce dopadne, bude velmi zajímavé vývoj kolem nejnovějšího trendu kryptosvěta sledovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: