09.11.21 Technická analýza BTC/USD – nové historické maximum, bude další postup?

4.8
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) zase dokázal postoupit do vyšší cenové hladiny, díky čemuž trh dosáhl nového historického maxima. A to se odehrálo s přehledem, protože přišla dynamika, která poměrně dlouhou dobu na trhu chyběla. Může se zdát, že je definitivně vyhráno, ale dokud Bitcoin nebude soustavně postupovat vpřed, na růžích ustláno není.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin tedy prorazil ze zakreslené struktury směrem nahoru. Svíce ze včerejšího dne má impulsní podobu. Vše je doprovázeno objemovým spikem. Díky tomu se podařilo s přehledem překonat dosavadní all time high. Zároveň jsme překonali horní hranici zakresleného stranového obchodního pásma. Kurz momentálně konsoliduje na jeho horní hranici.

BTC

Zatím vše vypadá dobře. Poslední odraz o S/R levelu kolem 61 000 USD postupně sílil na dynamice, takže bych si dovolil tvrdit, že trh postupu směrem nahoru může věřit. Pro Bitcoin je ovšem nutné velmi brzy postupovat zase nahoru, aby to neskončilo jako v březnu/dubnu. Já nejsem moc zastánce fraktálových podobností, ale je pravda, že cenový vývoj z posledních pár týdnů, je okem totožný s přelomem března a dubna.

Osobně to zatím beru jen jako takovou zajímavost, ze které bych nic vážného nevyvozoval. V každém případě je pořád reálné, že trh bude chtít retestovat těch 61 000 – 64 000 USD. I kdyby Bitcoin postoupil nad 70 000 USD, ta pravděpodobnost throwbacku tu stále bude.

Indikátory

Hodnoty denního RSI jsou vskutku blízko od hraničních 70 bodů. Pro trh je samozřejmě nanejvýš důležité, aby došlo k průlomu a setrvání nad hraniční úrovní. Negativním signálem je, že máme na RSI medvědí divergenci. Je dost velká, ale pochybuji o její relevantnosti, dokud se hodnoty nedostanou právě nad těch 70 bodů. Na MACD došlo k bullish crossu, ale i zde máme divergenci.

Závěrem

Zatím je to stále dosti střídmé, ale situace se může hodně rychle změnit na něco mnohem iniciativnějšího. Zatím nic každopádně nenasvědčuje, že by se mělo jednat o jakousi býčí past. Dokud Bitcoin postupuje, zima asi zůstane zelená. Upozorňuji ale, že nic není jisté a mnohé se může pokazit. Hlavně by bylo dosti bláhové předpokládat, že bull run bude pokračovat do nekonečna.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kubik

Podle 4H grafu by se melo ethereum posunout na 5t,je to otazka par dni,je mozne ale ze pojede ale pres 4,7t nebo primo nahoru

kubik

Podobně bitcoin,měl by jít na 70t ale možná s oklikou přes 65t

Rob

Proč by nemohl pokračovat do nekonečna?

kubik

Teoreticky mohl.

kubik

Teoreticky mohl.Ale to se asi nedožijeme.

Hal

Bude pokracovat donekonecna,samozrejme s vacsimi,mensimi korekciami:)

VlastaKop

Pokud budou stále tisknout peníze, pokud se bude zvětšovat adopce BTC, tak ten může růst teoreticky furt, protože je ho omezené množství. Korekce budou to je jasný, někdy přečkat dva, či čtyři roky, kdy se moc neděje je pro silné nátury, ale vždy se Bitcoin vzpamatoval a předvedl divy. Na začátku koupil někdo pizzu za 10 tisíc bitcoinů, no a dnes to jsou miliardy dolarů.

VlastaKop

Tak když Jarda začíná být býčí, tak nás možná čeká korekce 🙂

VlastaKop

Poznámka: Zatím nic každopádně nenasvědčuje, že by se mělo jednat o jakousi býčí past.
To záleží, kde jste nastupovali, pokud se vám podařilo chytit pohyb od 57k, aniž by vás vymleli, tak mnoho traderů si vybralo okolo 67k raději zisky. Pokud někdo doufal v breakout strategii po proražení ATH, tak to je zatím a vážkách a může se jednat o býčí past, protože objemy zatím nejsou nadprůměrné, a trh nejde výš. Tudíž bude důležité, kde dnes zavřeme.

Jakub98

Jestli pod 67, tak je to jasné..

VlastaKop

Může to skončit víceméně doji svíčkou, každopádně v tuto chvíli je prozatím zřejmě, že se rychlý úprk ceny nahoru nekonal, a naopak se to vylilo, tudíž krásně se zobchodovalo pásmo s největší likviditou u ATH. Trh se vrací zpět k bodu kontroly, a buď se bude čekat na nějakou zprávu, možná schválení či odmítnutí ETF, a pak teprve uvidíme razantnější pohyb.

Jan

Mi teda $8000 za necelých 48 hodin připadá jako dost velký úprk ceny nahoru.

Jakub98
Hodnocení článku :
     

Zcela souhlasím s tím, že se price action podobá průrazům ATH když už BTC ztrácel sílu na přelomu března/dubna. Objemový spike oproti posledním dnům tam sice malý je, ale v celkovém kontextu byly ty objemy dost průměrné.

VlastaKop

Zatím to tak vypadá, ale bude záležet zda bude chtít nějaký velký hráč prodat, protože zatím vůbec nejsou dokončené formace. Takže budeme chytřejší asi až později. Klidně to může chytit ještě saze. Medvědi by nastupovaly, kdyby se ceně chtělo nejdříve dostat pod 59k, a to nyní nevypadá, že by to chtěli tak hluboce pustit. Pocitově mám z trhu zatím jiný pocit, že potenciál nahoru stále je, že to není taková zoufalost jako nastala duben-květen, i když v březnu byla situace ještě hoodně býčí.

Vojtech

Zaznamenali jste ten dnešní úlet s Ltc na binance? Během minuty se tam otočilo 30k mincí a na pár vteřin ltc vyrazil na nějakých 380$ za kus😀

VlastaKop

Tak to by chtělo vysvětlit, zda to je jen nějaká hra, kdy si vybrali, že LTC už zrovna dlouho nepumpil, nebo je zatím nějaký fundament jako v případě Walmartu 🙂

Vojtech

No právě – vzhledem k tomu, že se to celé semlelo v 1 nebo 2 minutách to spíš vypadá na jeden masivní nákup 1 entitou. S tím wallmartem to tehdy byla akce cca na hodinu, než tomu začla docházet pára a ukázalo se, že to bude nejspíš fake.

E15

LTC si prostě nezaslouží být kapitalizací na polovině každého jednoho psího hovínka, tak se jen vrací, kam patří :-))). Ovšem že si zrovna na Binance někdo nepohlídal likviditu je divné…

Vojtech

Souhlas, já ostatně stále věřím, že čas ltc ještě přijde! Přeci jen je to de facto btc čtvrťák😀

Reklama: