09.05.20 Technická analýza LTC: Litecoin v boji o kapitalizaci rychle před konkurencí ztrácí

4
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

V dnešní analýze se podíváme na graf Litecoinu a zhodnotíme, jak se mu daří v roce 2020. Litecoin nepatří v tomto roce mezi coiny, které předvádějí velké divadlo, tak se podíváme, co je nutné změnit. 

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na LTC/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: 09.05. 20 [Přehled trhu+BTC] Den H za 3 dny. 10 000 USD před víkendem

[LTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: 18,6 %

Litecoinu se v roce 2020 nedostává tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. Je to jiné než v roce 2019. Samozřejmě že jedním z důvodů je, že v roce 2019 prošel halvingem a první půl rok se nepsalo o ničem jiném, než pouze o Litecoinu. Jeho výsledky v roce 2020, ve srovnání s Ethereem, který v tomto roce právě naopak předvádí pěkné divadlo, jsou dost slabé. Rok 2020 jsme otevírali cenou 40,7 USD. Momentálně se pohybujeme v bullish kanále na hodnotách 48,29 USD. High roku 2020 jsme zaznamenali na 85,59 USD, což představovalo zhodnocení 107 %.

Po propadu trhu, který byl vyvolán panikou ohledně COVID-19, jsme viděli letošní low na neuvěřitelné hodnotě 23,13 USD. Po tomto masivním propadu se trh i Litecoin odrazil prudce nahoru a většina coinů vytváří bullish kanál. Situace, kdy se Bitcoin téměř vrací na svůj top 10 500 USD (v pátek 10 067 USD), na Litecoinu ani zdaleka nevidíme. Analytikům přijde Litecoin v tomto roce prostě slabý a investoři to vidí zřejmě podobně. LTC prostě nutně potřebuje nějaký fundament nebo pozitivní impuls, který investory přesvědčí, aby do něj začali ve větším množství investovat.

Litecoin musí udržet bullish kanál

Momentálně se pohybujeme v bullish kanálu a investoři budou držet svůj long do té doby, dokud nebude support line prolomena. Momentální support line je na hodnotách 45,9 USD. Pokud chtějí investoři udržet bullish kanál, musí se již pomalu odrazit směrem nahoru. Spekuluje se nad tím, že se to tak může stát po BTC halvingu, jelikož jeho dominance za posední týdny náramně stoupla až k 68 %. Samozřejmě je logické, že investoři teď hlavně sledovali a obchodovali Bitcoin, a to nejen pro halving, ale i pro jeho psychologickou hodnotu 10 000 USD. Jakmile Bitcoin projde halvingem, začnou investoři sledovat už i něco jiného a tady musí Litecoin výrazně přidat. Jeho momentální zhodnocení 18 procent je žalostně málo oproti 45% zhodnocení na Bitcoinu a více než 60% na Ethereu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře