08.11.19 Technická analýza BTC/USD – Konec nudy, konečně se to pohnulo

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
Rene C.
Pokud se Vám moje analýza líbí, tak mě můžete kontaktovat prostřednictvím Twitteru. Můžete se také přidat do mé soukromé skupiny na telegramu a využít tak pravidelné, každodenní update Bitcoinu a altcoinů. Vstup do mé soukromé skupiny je zpoplatněný 25 XRP/ měsíčně, za tento poplatek dostanete skoro 90 analýz za měsíc.

Tak konečně se Bitcoin odpoutal z konsolidačního pásma, které udržoval od pondělí pod rezistencí 9 533 USD. Na současné situaci je podstatná jedna věc a to, úspěšně provedený pullback rezistence 9 533 USD. Je to potvrzující signál předchozích signálů o budoucích pohybech pod 7 000 USD.

Pád pod 9 000 USD

To, že cena spadla pod 9 000 USD, není zase tak velké překvapení. V jedné nejmenované skupině jsem napsal, že další pohyb rozhodne o následujícím vývoji trhu. Vše vychází z toho, že rychlý růst vytvořil WRB-GAP a ten bude dříve či později zaplněn, otázkou zůstává kdy. Pokud nevíte co je WRB-GAP , tak se jedná o skrytý GAP, kterému se občas říká Hidden GAP nebo také 1-2-3 GAP.

V době konsolidace pod 9 533 USD jsem napsal toto:

1) pokud dojde nejdříve k vyplnění gapu a teprve potom se trh rozhodne vystoupat nad rezistenci 9 533 USD, tak to by mohlo předznamenat pozdější retest úrovně 11 685 USD
2) jestliže bude trh tento gap ignorovat a vydá se k úrovni resistance hned, tak to bude spíše nahrávat k brzkému vyčerpání. V takovém případě by pohyb UP dosáhl pravděpodobně jen k úrovni 10 760 USD a následně by se měl vrátit pod 7 000 USD.

Střednědobý trend……………uptrend
Dlouhodobý trend……………..uptrend

Zatím to vypadá, že trh si vybral první variantu, tedy postupné zaplnění GAPu. Je tady však překážka v podobě klouzavého průměru SMA100 v úrovni 8 693 USD. A také nemůžeme ignorovat daily swing v úrovni 8 586 USD, který rovněž může dnešní propad zastavit. Klouzavý průměr SMA 100 je dynamický support a už byl trhem otestován.

 

Bohužel v současné chvíli nelze predikovat, jestli trh bude tento support SMA100 respektovat. Jelikož jsou tyto dvě úrovně (SMA100+ swing) platné pro daily TF tak potřebujeme pro konečný verdikt vidět daily close. Jestliže bude ještě dnes otestovaný také swing 8 586 USD a trh by se v závěru dne stačil „zatáhnout“ nad SMA100, tak by se dal očekávat obrat. V takovém případě by se měl trh vrátit minimálně k rezistenci 9 533 USD. Nicméně díky dnešní poklesu by mohl trh nabrat nové objednávky v úrovních 8 600 USD a to by mohlo pomoci při překonání rezistence 9 533 USD.

Na co se tedy dnes primárně soustředit?

Především na konec dne, jestliže by cena zavírala nad klouzavým průměrem SMA100, tak by se nabízel konec dnešní korekce. Problém je v tom, že se rychle blíží konec týdne a pokud se cena nevrátí do konce týdne nad úroveň 9 533 USD, tak to bude potvrzený pullback. V takovém případě se žádný obrat konat nemusí, cena bude dál oslabovat a v konečném důsledku úplně popře růstovou svíci z minulého měsíce.

Závěr

V dlouhodobém horizontu stále očekávám pokles k úrovni šestiměsíčního supportu 6 400 USD, zde by mohl trh naleznout dno. Mnoho lidí očekává tento rok útok na ATH v úrovni 19 666 USD, ale já si to nemyslím. Já očekávám tento pohyb až koncem prvního kvartálu roku 2020, to znamená na přelomu měsíců duben-květen.


Co číst dále?

Fidelity Bitcoin Custody je nyní přístupné všem kvalifikovaným investorům


Disclaimer: Tato analýza neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika a rozhodnutí nesete vy. Zde pouze vidíte, jak uvažuji nad trhem já. Váš pohled se nemusí shodovat s tím, jak na trh nahlížím já!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře