08.11.19 Technická analýza BTC/USD – Konec nudy, konečně se to pohnulo

2
bitcoin, BTC

Tak konečně se Bitcoin odpoutal z konsolidačního pásma, které udržoval od pondělí pod rezistencí 9 533 USD. Na současné situaci je podstatná jedna věc a to, úspěšně provedený pullback rezistence 9 533 USD. Je to potvrzující signál předchozích signálů o budoucích pohybech pod 7 000 USD.

Pád pod 9 000 USD

To, že cena spadla pod 9 000 USD, není zase tak velké překvapení. V jedné nejmenované skupině jsem napsal, že další pohyb rozhodne o následujícím vývoji trhu. Vše vychází z toho, že rychlý růst vytvořil WRB-GAP a ten bude dříve či později zaplněn, otázkou zůstává kdy. Pokud nevíte co je WRB-GAP , tak se jedná o skrytý GAP, kterému se občas říká Hidden GAP nebo také 1-2-3 GAP.

V době konsolidace pod 9 533 USD jsem napsal toto:

1) pokud dojde nejdříve k vyplnění gapu a teprve potom se trh rozhodne vystoupat nad rezistenci 9 533 USD, tak to by mohlo předznamenat pozdější retest úrovně 11 685 USD
2) jestliže bude trh tento gap ignorovat a vydá se k úrovni resistance hned, tak to bude spíše nahrávat k brzkému vyčerpání. V takovém případě by pohyb UP dosáhl pravděpodobně jen k úrovni 10 760 USD a následně by se měl vrátit pod 7 000 USD.

Střednědobý trend……………uptrend
Dlouhodobý trend……………..uptrend

Zatím to vypadá, že trh si vybral první variantu, tedy postupné zaplnění GAPu. Je tady však překážka v podobě klouzavého průměru SMA100 v úrovni 8 693 USD. A také nemůžeme ignorovat daily swing v úrovni 8 586 USD, který rovněž může dnešní propad zastavit. Klouzavý průměr SMA 100 je dynamický support a už byl trhem otestován.

 

Bohužel v současné chvíli nelze predikovat, jestli trh bude tento support SMA100 respektovat. Jelikož jsou tyto dvě úrovně (SMA100+ swing) platné pro daily TF tak potřebujeme pro konečný verdikt vidět daily close. Jestliže bude ještě dnes otestovaný také swing 8 586 USD a trh by se v závěru dne stačil „zatáhnout“ nad SMA100, tak by se dal očekávat obrat. V takovém případě by se měl trh vrátit minimálně k rezistenci 9 533 USD. Nicméně díky dnešní poklesu by mohl trh nabrat nové objednávky v úrovních 8 600 USD a to by mohlo pomoci při překonání rezistence 9 533 USD.

Na co se tedy dnes primárně soustředit?

Především na konec dne, jestliže by cena zavírala nad klouzavým průměrem SMA100, tak by se nabízel konec dnešní korekce. Problém je v tom, že se rychle blíží konec týdne a pokud se cena nevrátí do konce týdne nad úroveň 9 533 USD, tak to bude potvrzený pullback. V takovém případě se žádný obrat konat nemusí, cena bude dál oslabovat a v konečném důsledku úplně popře růstovou svíci z minulého měsíce.

Závěr

V dlouhodobém horizontu stále očekávám pokles k úrovni šestiměsíčního supportu 6 400 USD, zde by mohl trh naleznout dno. Mnoho lidí očekává tento rok útok na ATH v úrovni 19 666 USD, ale já si to nemyslím. Já očekávám tento pohyb až koncem prvního kvartálu roku 2020, to znamená na přelomu měsíců duben-květen.


Co číst dále?

Fidelity Bitcoin Custody je nyní přístupné všem kvalifikovaným investorům


Disclaimer: Tato analýza neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika a rozhodnutí nesete vy. Zde pouze vidíte, jak uvažuji nad trhem já. Váš pohled se nemusí shodovat s tím, jak na trh nahlížím já!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Petrnever say Never Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
never say Never
Host
never say Never

bylo by fajn vyletet na 11 a pka predvanocni vyprodej by zpusobil zamitnuti rezistence a vyplach na 6,5 🙂 a pak by to uz mohlo rozjet nejaky betsi run,prekonat 12 a utocit na ath kolem halvingu 🙂

Petr
Host
Petr

sasci dementni