08.10.19 Technická analýza NEO/USD Našel NEO konečné dno a je možné z tohoto trhu očekávat +600% ?

1
neo

NEO se opět dostal k hodnotám ze začátku roku 2019 a vrátil se tak na startovní čáru. Dalo by se říct že celý vývoj v tomto roce byl zcela odstraněn. Nicméně bych tento vývoj nepovažoval za zcela zbytečný, protože trh vytvořil dlouhodobý swing v úrovni 16.65 USD . Jestliže současný návrat k supportu, který je v úrovni 6.80 USD, je konečný, tak se nám zde může vytvořit formace dvojité dno (double bottom). A právě vytvořený swing v úrovni by se tak stal úrovní neckline. Celkově by se tak mohl vytvořit dlouhodobý UPtrend který by zatlačil cenu k úrovni 50 USD (zatím).

Střednědobý trend……………………..downtrend
Dlouhodobý trend………………………downtrend

Zatím je celkový sentiment trhu spíše bearish, nicméně se nejedná o silný trend. Dalo by se říct, že všechno je připravené a nic nebrání nastartování dlouhodobého růstu. Současná cena sice může ještě chvilku klesat k úrovni 5.60 USD, ale to považuji spíše za kosmetickou úpravu. Je zde samozřejmě riziko propadnutí pod současné low v úrovni 5.33 USD, ale to se mi zatím zdá spíše nepravděpodobné.

S klidem si koupím NEO za dnešní ceny, protože i tak se jedná o skvělou nákupní hodnotu. Když vezmu v úvahu, že nový pohyb severním směrem bude cílit na hodnotu 50 USD, tak je jedno jestli koupím na jistotu za 7 USD, nebo možná za 5.60 USD. Přeci jen očekávám zisk 570%, tak už je celkem jedno, jestli ušetřím 1USD na jednom NEO.

Výhled

Vzhledem k tomu, že cena konsoliduje, tak se nedá s určitostí říct, jestli se medvědi nepokusí prorazit současné low, to nelze nikdy vyloučit. Nicméně, jestliže se zde zastavil silný propad z roku 2018, tak se dá očekávat, že support by mohl případný tlak prodejců vydržet. Samozřejmě potřebujeme podporu Bitcoinu, nicméně i tady se dá předpokládat, že za pár týdnů začne do ceny promlouvat budoucí halving. To by mělo rozpohybovat celý market a proto si myslím, že postupně nakupovat NEO na dnešních cenách není krok špatným směrem.

Aktuálně cena konsoliduje v pásmu 7.16-7.62 USD okolo klíčové monthly úrovně 7.38 US. V momentě kdy cena opustí toto konsolidační pásmo, tak dá obchodníkům signál, jakým směrem by měl probíhat další vývoj. Zatím neočekávám, že by cena začala posilovat v následujících dnech, ale spíše bude pokračovat pohybem do strany. Nicméně, čím déle bude trh konsolidovat v této zóně, tím více objednávek bude obsahovat a pak ten start může být skutečně velmi razantní.

Závěr

Předcházející týden zavíral velmi nerozhodně a současný týden tlačí cenu UP. Je zde vidět jistá nerozhodnost na obou stranách, ale tento týden se ke kormidlu postavili kupci. Očekávám že celý měsíc se budeme pohybovat v konsolidačním pásmu. Teprve v průběhu listopadu by mohl přijít náznak jakým směrem se bude ubírat konec roku. Já ovšem předpokládám postupný obrat, protože vše nasvědčuje tomu, že současné dno je konečné.


 

Co číst dále?

Coinbase Pro více než zdvojnásobila poplatky pro drobné ryby


Disclaimer: Tato analýza neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika a rozhodnutí nesete vy. Zde pouze vidíte, jak uvažuji nad trhem já. Váš pohled se nemusí shodovat s tím, jak na trh nahlížím já!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Josef jex Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Josef jex
Host
Josef jex

Příští TA udělejte prosím na Ox.