07.10.19 Technická analýza BCH/USD – Další propad ceny na dosah ruky

0
trading, obchodování, TA

Bitcoin Cash celý týden přešlapuje na místě, stejně jako Bitcoin samotný. Na obou stranách panuje silná nedůvěra investorů protože nikdo neví, kam se pohne Bitcoin. Ten by mohl v případě pádu strhnout celý market do červených čísel a proto nechce nikdo riskovat zbytečnou ztrátu.

Střednědobý trend………………..downtrend
Dlouhodobý trend…………………downtrend

Celkově se nemůžeme divit obavám investorů, protože Bitcoin Cash je v silném downtrendu a dominance BCH silně pokulhává. Kapitalizace v době psaní analýzy dosahuje objemu 4 017 476 101 USD, volume 1 06,2 470 125 USD a dominance dosahuje pouze 1,84 %. Lépe je na tom třeba ETH, s dominancí 8,70% nebo XRP kde dominance dosahuje 4.98%.

Bitcoin Cash momentálně balancuje nad propastí a vypadá to, že příští pohyb bude down. Následující propad by mohl zavřít institucionální GAP v úrovni 175 USD. Dá se tak očekávat oslabení ceny zhruba o -20%. Dobrá zpráva je, že tento propad by mohl být z těch posledních v této korekci. Na samotném Bitcoinu je podobný nedokončený GAP v úrovni 7 350 USD. Takže pokles Bitcoinu by dával logiku i vůči poslednímu poklesu na BCH. Poté by mohl nastat pohyb severním směrem, ale díky silnému downtrendu bych byl zatím opatrný v nereálných očekáváních.

Reálně se může Bitcoin Cash vrátit k úrovni 300 USD, to je samozřejmě poměrně pěkný posun UP. Nicméně takový rychlý obrat nemusí vydržet a trh se může rychle vyčerpat. Proto by bylo lepší variantou, kdyby cena v oblasti okolo 175 USD začala několik týdnů konsolidovat.

Tak tedy pokud chceme nakoupit BCH jako investici, tak bych tento nákup směřoval k úrovni 175-150 USD. Může se stát, že cena nedokáže překonat resistanci v úrovni 300 USD což by mohlo vyvolat korekci zpět do oblasti 175 USD. To by mohl být začátek nějaké konsolidace mezi úrovněmi 150-300 USD. Nicméně dlouhodobá konsolidace v širokém pásmu 150 USD je super k množení kapitálu přirozenou cestou.


Co číst dále?

Coinbase Pro více než zdvojnásobila poplatky pro drobné ryby


Disclaimer: Tato analýza neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika a rozhodnutí nesete vy. Zde pouze vidíte, jak uvažuji nad trhem já. Váš pohled se nemusí shodovat s tím, jak na trh nahlížím já!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na