07.02.22 Technická analýza BTC/USD – průraz 42 000 USD, konsolidace a další růst?

5
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) ukončil předešlý týden a ukončil ho v dobrém světle. Jednak má týdenní svíce kladnou podobou a jednak máme close nad důležitou S/R úrovní. Bylo to však docela těsné a pořád hrozilo, že zase nastane otočka dolů. Bitcoin ale nemá úplně vyhráno, protože těch rezistencí má před sebou pořád mnoho.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak už bylo řečeno dříve, předposlední zavřená svíce má solidní podobu a dalo se díky tomu uvažovat nad tím, že máme tržní dno. Poslední zavřená svíce je ještě mnohem více býčí, protože je defakto impulsní, bez horního knotu a dokonce máme týdenní close nad S/R levelem 42 000 USD.

BTC

Čili poslední dva obchodní týdny byly docela úspěšným obdobím. Hlavně je vcelku zajímavé, že trh dokázal těch 42 000 USD prorazit v podstatě na první pokus. Stačilo pouze pod hladinou zkonsolidovat a nakupujícím se to vyplatilo.

Bitcoin tudíž ukázal nemalou sílu, což je pro mne osobně hodně překvapující. Tentokrát je ten vývoj zcela odlišný od toho, co jsme sledovali v létě minulého roku. Skoro se zdá, že bitcoin dlouhou konsolidaci v blízkosti 30 000 USD vůbec nepotřeboval. Navíc se 42 000 USD podařilo překonat dost snadno.

Je to celé divné, protože kluci s velkým kapitálem neměli zrovna příležitost na tržním dně akumulovat. Právě v tom létě bylo znát, že k akumulaci dochází. I díky tomu mohlo dojít k růstu, který bitcoin dostal až na téměř 70 000 USD.

V každém případě čeká býky další velká překážka. Ta začíná na 47 000 USD. Je zde střed clusteru objemového profilu a navíc jsou blízko oba důležité klouzavé průměry 20týdenní a 50týdenní. Čili ta konfluence je zde docela robustní.

Indikátory

Na RSI se trh dostal zpátky nad 42 bodů. První takový větší úspěch na tomto indikátoru. Pořád se ovšem držíme ve spodní polovině hodnot.

Závěrem

Uvidíme, jak dlouho tento růst vydrží. Já mám prostě hrozný problém s tím, že jsme kolem toho tržního minima nijak nezkonsolidovali. Velcí obchodníci neměli jednoduše příležitost na tom dně akumulovat. A potom není moc důvod to příliš dlouho hnát nahoru. Pokud se ovšem nic dramaticky nezmění, těch 47 000 USD dost možná otestujeme.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“Hlavně je vcelku zajímavé, že trh dokázal těch 42 000 USD prorazit v podstatě na první pokus.
Bitcoin tudíž ukázal nemalou sílu, což je pro mne osobně hodně překvapující.”
Vidím to úplně stejně. Takže nevěřím 😀 Uvidíme, jestli bude “skluzavka”, nebo se povede 48čku aspoň škrábnout…

Vejfuk

Jsem na altech vykrvacel tak, ze me tyhle pohyby kolem 30-40K na BTC nechavaj chladnym. Neprodal jsem, ale podvedomne jsem veskere investovane penize “odepsal”. Takze muzu bejt uz jen mile prekvapen. Zacnu vnimat, pokud se to vyskrabe tak nad 60K a alty zas ozijou

bkf1

Ano, taky se musím “pochlubit” těmito blbostmi 😀 Je to prostě poučení do budoucna, tak je potřeba to brát…

Fantom

Ono dost záleží na tom jaké alty a na jakých hladinách se nakupuje. Já třeba právě teď začínám odprodávat XMR se ziskem. Nákupy pod 170 busd (první) v malých odstupech po malých částkách až po dno 135 usd. Odprodávám stejným způsobem ode dneška, ale odstupy jsou menší-žádný zázračný růst nečekám. I ten nejnižší prodej – dnes od 177,4 busd je vyšší než můj lednový nejvyšší nákup. Takže za mě alty dobrý 🙂 Uvidím kam se to vyhrabe a co dovolí BTC. Když se to zadrhne na BUSD a BTC bude stagnovat, tak XMR odprodám do BTC. Stejně čekám další propad a pak uvidím co bude padat rychleji. Očekávám že XMR a tak někde pod 140 busd bych mohl začít zase zvolna dokupovat. Chce to mít svoji strategii a té se držet.

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
bkf1

XMR aneb v podstatě jediný oblíbený jardův altcoin… 😀 Tak jasné, že jde o hladiny a když někdo prostě nakoupil blbě, tak si počká. Taky mám pár takových, kde je to v pohodě, ale pak tu mám třeba takový FIL a tam je to totálka 😀 Každopádně ano, dostáváme se opět k té strategii a jak je důležité se jí držet. Chyby prostě člověka naučí (pokud ty chyby chce vidět).

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Fantom

Jenže XMR u Jardy to bylo jenom kvůli té hrozně dlouhé konsolidaci na dně, jinak by si ho asi ani nevybral. Pak se k němu několikrát vrátil, asi aby měl srovnání. Jak psal v té první TA z několika, tak předtím se XMR snad vůbec nikdy nevěnoval. Co vím, tak se často věnuje BNB, ETH a LTC, občas XRP. FIL je už asi o ničem, těžko tam hledat fundament. Pamatuju si jak byl dříve propagován a někteří známí lidé v cryptu mu dělali reklamu. Bůhví jestli takhle jednou nedopadne SOL nebo AVAX. Někdy je lepší se zaměřit třeba jenom na 1-2 páry a ty obchodovat. A u těch chyb, tam je to to hlavní. Uznat že to byla chyba a zkusit se z ní poučit.

Vojtech

Já jsem zase prosvihnul příležitost nakoupit – a měl jsem a stále mám pár altů v hledáčku. A je to škoda, všechny hezky pumply. Za poslední 2 týdny tedy pouze jeden swing trade na btc – nákup na cca 34100 a prodej na 39700. Njn, holt jsem se posral, stejně jako minulý rok v květnu. Ale co, takových prosvihlych šanci už bylo.

bkf1

Příležitosti určitě ještě budou, “stačí” trpělivost 🙂

Fantom

Jak píše bkf1 příležitostí bude spousta. Zanedlouho poletíme dolů, pak se zase všichni (většina) bude bát nakupovat 😀 Téměř největší blbost v tradingu je myslet si že mi ujíždí vlak a na poslední chvílí naskakovat, jediná ještě větší blbost je pak ve strachu prodávat na úplném dně. Přestože to téměř všichni ví, většina lidí takhle dopadne. Holt psychologie … . 😀

bkf1

Všichni to víme, jsou to doslova základy investování (aneb “prodávej nahoře, nakupuj dole”), důkazů, že to tak funguje je miliarda, ale stejně drtivou většinou vítězí ta psychologie 🙂 A ne jen u nás, malých investorů, pořád mám v živé paměti ta trapná odůvodnění Rusnoka, proč naše země nakoupila zlato za historicky nejvyšší ceny, když to pak samozřejmě po prudkém nárůstu hned výrazně droplo…

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Fantom

U toho zlata mám ale pocit že nebylo klasicky do trezoru, ale že z něj chtěli
vyrobit investiční mince k nějakému výročí. Zase bych mu to tak nezazlíval, alespoň reaguje na inflaci tak jak má. A jestli to zlato nakoupil za EUR, kterých má ČNB ještě z doby intervencí obrovskou hromadu, tak to zase nemusí tolik vadit. Zlato svoji cenu dlouhodobě neztratí a z EUR budou bezcenné papírky (záznamy v databázích) o tom jsem již bohužel naprosto přesvědčen – vedení ECB mne jen neustále utvrzuje v tomto názoru. Možná že ČNB ani nemá možnost se nějak rozumně EUR zbavit, aby po ní nešli eurodravci. Za ty EUR by měli v ČNB něco nakoupit dokud mají ještě hodnotu, určitě lepší zlato než EUR.

bkf1

No mě hlavně vadil ten jeho koment, kdy řekl vyloženě cosi jako “jen hlupák nenakupuje, když to jde nahoru”… na to jsem čuměl jak péro z gauče… FOMO blábol bych od takového člověka prostě nečekal…

Fantom

Aha tak tohle jsem tedy vůbec nezaregistroval. Ale jak jsem psal už předtím, hlavně se zbavit EUR a koupit za ně cokoliv užitečného. Sice to úplně nepospíchá, EUR bude ještě nějakou dobu umírat, ale ať jich v rozvaze ČNB zůstane co nejméně. Klidně ať je vymění třeba i za USD.

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Blob

Nevím no, něco mi prostě nesedí. BTC mělo krásné momentum minulý rok touto dobou. Bohužel 65k byla stopka. Reversal v červenci 2021 byl taky hezký, ale volume už prostě ubývalo – i tak jsme se dostali na ATH (s aktuálně double toppem). Osobně si myslím, že celé makro je teď risk-off prostředí a s aktuálními podmínkami si neumím představit, že se dostaneme zase nahoru a přes tolik resistence. Byly dvě možnosti, kdy makro bylo ještě pro risk on a teď se nám když S&P 500 a nebo Nasdaq tankuje tak my budeme mít v kryptu uptrend. Nevím no, rád bych se mýlil ale na obloze je víc zamračeno než slunečno…Každý by se měl podle toho přizpůsobit protože je škoda držet bagy cestou do “goblin townu”. Já to zažil 2018 a není to zrovna období na který bych rád vzpomínal – a díky tomu mi v podstatě ujelo i dno okolo 3k..takže průples z obou stran..

Fantom

Docela souhlasím, makro prostředí je špatné a na rok 2018 mám podobné vzpomínky. Podle mě je ale ještě důležitější, jestli se podaří nastartovat další FOMO že by lidé mohutně naskakovali. To bychom mohli udělat i nové ATH a i těch 100k by mohlo připadat v úvahu, jenomže to na nové FOMO nevypadá a cena se sune nahoru těžkopádně a za malých objemů. Pád přijde brzy, něvěřím že prorazíme pásmo 44-45k.

AjRep

tak 44 už jsme hitnuli

Fantom

Jj, vypadá to docela dobře, aspoň se mi teď daří odprodávat XMR. Když tam BTC jestě chvíli vydrží, tak alty půjdou pěkně nahoru, to se hodí, nějakých 190+ usd/xmr by bylo fajn. Až poletíme dolů tak zase budu nakupovat. Třeba Jardovi vyjde těch 47k, je to možné, ale sesypat se to může kdykoliv. Dobrá past by byla prolomit těch 47k kdy už TA naznačí potvrzení obratu trendu z medvědího do býčího a potom sestřelit trh. Docela by mi to zapadalo do těch posledních událostí.

Petr 2

Tj to co nas odlišuje od ostatních, nás minulé roky poučily že u krypta není nic nemožné, což se neslučuje moc s myšlením dnešních drobných a zdejších obchodniku kteří navíc všechny přesvědčují že je to jiná doba. Ale za mně vím co krypto umí a budu se držet své strategie i když oststnim připadá divná.
Ano a naprostý souhlas období kolem 2018 bylo hektické a bylo třeba být moc trpělivý ….

Fantom

Jiná doba – host vyhazuje vrchního 😀 To se říká vždy. U každé bubliny, když už někdo konečně poukazuje na to, že cena roste až příliš rychle do paraboly, tak odpověď je vždy stejná – ALE TEĎ JE TO JINÉ ! 😀 Ale nakonec je to vždy stejné 😀

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Přesně tak, ta konsolidace chybí.

Ale všichni čekali na 30k 28k atd a podle jednoho ze servru těch 200mil vyplych shortu udělalo své, druha věc od ATH tady nemáme uznanou významnou korekci. Třeba 50%up. Což s hodnotami poklesu neni ani 27%.
Je třeba byt trpělivý, dobré nákupy ještě přijdou . A neroztřepat se panikařit že ujel vlak a naskakovat za jízdy.

Vejfuk

comment image Sledovat to na minutovce je lepsi, jak kdejakej serial 🙂

Tomas

Sledovat minutovku S&P500 o víkendu je ještě vyšší level 😎

Robert

No je to dost těžké, Bitcoin nemá (dosud si nevytvořil) žádný fundament, takže se může propadnout zpět na nulu. Je to na rozdíl od akcií takové házení si korunou.

Petr 2

Nula určitě né …

Fantom

Technická nula. Pokud by měl stát 10-100 usd, tak je to v porovnání s dnešními cenami faktická nula. Ani u největších shitcoinů nikdy čistá 0 nebude, protože vždy se najde někdo kdo bude věřit že se ještě dá něco vydělat. A paradoxně to je pravda, když bude cokoliv stát 0,000000000xx něco USD tak klidně ještě může občast “vyskočit” a gambler něco vydělat = dead cat bounce. Alespoň do té doby než dojde k delistování. To ale v případě BTC rozhodně není na pořadu dne.

AjRep

Jestli si někdo o bitcoinu myslí, že se může propadnout na nulu, neměl by se k jeho obchodování vůbec přiblížit.

Fantom

Opravdovému traderovi to je jedno. Ten obchoduje paterny a používá stoploss. I když obchoduje třeba akcie a ne BTC, tak sám dobře ví, že jsou třeba totálně nadhodnocené a je mu to jedno. Počítá s určitým pohybem na trhu a podle něho se zařídí. Pamatuji si na nějakého tradera na YT jak vysvětloval nějakou svoji strategii na shitcoinu myslím že to byl SALT. V komentech ho ostatní upozorňovali, že TA je jedna věc a fundament jiná. Že SALT je totální shit, centralizovaný, bez využití, fake atd. A on jim v klidu odpověděl, že ho to vůbec nezajímá, že nerozumí kryptu a nedokáže posoudit jak na tom technicky ten coin je. On ho ale už dlouho sleduje a má ohadnuté, jak se chová, jak na určitých úrovních vždy konsoliduje, pak pumpne a nakonec ještě víc dumpne a takhle se to opakuje. A že s tím přesně počítá a má na to strategii a když to nevyjde tak vystoupí stoplossem s předem stanovenou ztrátou kterou je ochoten akceptovat. Tehdy jsem to vůbec nechápal, nyní to chápu velice dobře a respektuji to. Tohle jsou tradeři/spekulanti a mají na to systém, který většinou statisticky dobře funguje. Tím chci říct že je mnoho lidí kteří obchodují BTC a přitom stejně očekávají že nakonec skončí na technické nule. Jen dodám že takový trader/spekulant já nejsem a traduji jen aktiva kterým věřím.

Miloš
Hodnocení článku :
     

No jo taky stále čekám na 30 a tam chci nakoupit,ale co když je teď ten moment kdy se bitcoin oddělí od akcií a poletí nahoru, zatím co akcie půjdou do strany nebo dokonce dolů,to by byl moment začátku možného super up trendu:o)

Fantom

Tak budeš holt čekat akorát o něco déle. O 30k bych se vůbec nebál, nakonec to bude ještě vysoká cena 🙂

Libor

Pri Bitcoine sú divné veci normálne. Mne divnejší ale pripadal rýchly prepad zo 43k na 33k než rýchly návrat z 33k na 43k. Konsolidácie a veľkí hráči pri krypte fungujú inak ako pri akciovom trhu. Krypto trh viac pripomína neregulovaný Forex…takže, nič divné sa vlastne nedeje

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: