06.07.22 [Přehled trhu a BTC] Hlavním důvodem, proč je BTC stále pod 20 000 $

3.3
(6)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Téměř všechny obchodní objemy bitcoinu se skládají z transakcí nad 50,000 USD. Institucionální zájem o bitcoiny klesl. Navzdory nesmírné volatilitě trhu v roce 2022 vykazoval institucionální zájem o Bitcoin jen malé známky hledáni. 

Celosvětová krypto tržní kapitalizace je 904 milionů $, což představuje růst o 0,94 % za poslední den. Celkový objem kryptoměnového trhu za posledních 24 hodin je 60 miliardy USD, což představuje růst o 19 %. Celkový objem v DeFi je v současné době 5,23 miliardy USD, což je 8,7 % celkového 24hodinového objemu kryptotrhu.

Cena Bitcoinu je v současné době 19 400 USD dle KMC.

Dominance Bitcoinu je v současné době 42,6 %, což je růst o 0,31 % během dne.

Nejlepší růst z top 100 kapitalizace včera zaznamenaly:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

BTC/USD Technická analýza

Bitcoin sa momentálně pohybuje na 19 400 USD a v rámci grafu sledujeme pomalý útlm rastu. Na grafu vidíme zónu podpory na 17 000 a 13 500 USD. V rámci odporu tak 20 500 USD představuje hodnotu vyšších vysokých cyklů. Vyšší minima cyklů jsou na 19 400 USD. V rámci obchodovania jsou víkendy neustále o prepadoch a tak očekávám vyšší minima cyklů nad 18 500 USD.

Hlavním důvodem, proč je BTC stále pod 20 000 $

Strach a nejistota jsou dva klíčové hnací síly současného trhu. Kvůli nedostatku signálů a rizikovosti na krypto a finančních trzích velcí investoři nebo instituce nevlévají na trh žádnou likviditu, která je nezbytná pro výkyvy, jaké jsme viděli v únoru nahor.

Podle metrik bitcoinů na burzách obchodníci aktivně vybírají finanční prostředky z centralizovaných burz a drží je v soukromých peněženkách. Velká míra odlivu naznačuje, že likvidita na kryptotrhu pomalu klesá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro

A to je dobře pro bitcoin …

spot_img