04.06. [Přehled trhu a BTC] Signalizuje kurz Bitcoinu volný pád na 27 000 USD?

4.1
(10)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Na Bitcoinu je šance, že bychom mohli vidět vytvoření vzoru vlajky (flag). Jedná se o technický pattern známy jako Bearish Pennant pattern.

Globální tržní kapitalizace je 1,74 bilionu USD, což znamená nárůst o 1,52 % za poslední den.
Celkový objem kryptotrhu za posledních 24 hodin je 111,95 miliard dolarů, což znamená pokles o 1,32 %. Celkový objem v DeFi je v současnosti 9,63 miliard dolarů, což je 8,61 % z celkového 24hodinového objemu kryptoměn. Objem všech stabilních mincí je nyní 90,29 miliard dolarů.

Cena Bitcoinu je momentálně 38 598,79 dolarů.

Bitcoinová dominance je v současnosti 41,59 %, což představuje nárůst o 0,04 % za den.

Nejlepší růst z top 100 kapitalizace včera zaznamenaly:

Největší propad včera z top 100 kapitalizace zaznamenaly:

Všechny údaje jsou uváděny z webu coinmarketcap.com

BTC/USD Technická analýza

Bitcoin je v době psaní tohoto článku relativně v zóně klidu 38 500 USD. A pak je tu šance, abychom viděli vytvoření vzoru vlajky. Jedná se o technický pattern známy jako Bearish Pennant pattern. Bitcoin může obnovit klesající trend, pokud neprolomí vyšší cykly highs trianglu.

Vlajkové vzory, které se objevují na grafech, se ve své struktuře podobají vlajkám, ale jsou charakterizovány konvergujícími trendovými liniemi při konsolidaci aktiv. Upozorňujeme, že konsolidace by měla trvat od jednoho týdne do tří týdnů.

Objem v každém bodě vlajky je kritický. Všimněte si, že volume musí být na začátku enormní, ale postupně zeslabuje. Obchodníci proto musí hledat rostoucí objem, protože cena se blíží vzestupné trendové hranici a hrozí propad.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

20 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tom
Hodnocení článku :
     

Něco na tom bude. Já osobně bych 27k a třeba i méně bral všemi dvaceti. 😉 Ať ovce prodávají a prodělají třeba i trencle nebo tanga, já sice budu chvilku ve ztrátě, ale s tím jsem také počítal. Kryptu věřím, dávám mu 10 let, ať ukáže svůj silný potenciál. Díky kryptu vím, že mám velice odolnou psychiku, protože peníze jsou u mně až na posledním místě. Nejsem podnikatel, jsem zaměstnanec, který raději místo utrácení za hlouposti, investuje do toho co jiným je trnem v oku. Trh se musí opět pročistit od slabých kusů, protože do krypta “poručíme větru, dešti” nepatří, stejně tak Musk. To také asi ovce seskáčou ze skal, když bača Musk řekne, že pod skálou je lepší pastva.:-D Nebýt těchto ovcí, tak už dávno to je 100k, nevadí, já si počkám. Všechno je o penězích i úsměvná politika proti kryptu, mají strach a ví z čeho, fandím tomu. Jedu si to stejně jako BTC a nic mně nezajímá, protože s holou prcinou jsem se narodil a taky s holou prcinou umřu, ale chci ještě procestovat svět a platit kryptem a jdu tvrdě za svým myšlením, protože z toho důvodu jsem do krypta šel, chci s tím platit. Když už některé banky blokují transakce do krypta, tak to už je fakt k úsměvu a do očí bijící, vždyť si chrání jen svá koryta. 😀 Bude ještě sranda a vyhraje stejně krypto, které je ještě v pubertě. 😀 Perne to do těch peněženka Musk neMusk a vydržte ten příliv negativních zpráv a nechte se nikým a ničím ovlivnit nebo zase velryby levně nakoupí. 😉

Fantom

Právě díky těm ovcím jsme se dostali na 65k. Jinak by cena byla max cca 22k. Až budou ovce vyskakovat, tak nebudeme na 27k ale na 7k. 27k je ale super target pro tento nebo příští měsíc kdy nakoupit a prodat na cca 29k (a alty budou ještě zajímavější) před dalším ponorem. Nové dno najdeme až letos na podzim nebo příští rok na jaře. Březen 2022 může být úplně klidně 5-6k. Jinak ale věřím že krypto uspěje, ale BTC to asi nebude.

Magister peditum

A zase ta pohádka o lepší technologii a zastaralém BTC… 😀

Fantom

Někdy se pohádky stávají skutečností. Navíc je to holý fakt. BTC byl první a všichni ho znají, tuhle výhodu ale nebude mít napořád. Altavista, Netscape, Myspace.

E15

BTC byl nejen první, ale byl a je i nejméně “vychcaný”. A “míra vychcanosti” je pro většinu lidí naprosto zásadní veličina, ať si věrozvěsti dalších a dalších a dalších Piece-of-Shitcoinů říkají, co chtějí. Peníze nejsou firma, takže to srovnání prostě nesedí.

Poslední editace 11 měsíců před přes E15
Fantom

Tak tohle je fakt. Bitcoinu ale hrozí centralizace v těžbě a pokud by byla pravda o vstupu institucí tak i v držbě. Deflační charakter bude bránit použití jako běžné měny a po několika dalších půlení odměn může být problém s motivací těžařů. Cena by musela neustále růst a k tomu je potřeba i rostoucí poptávka. BTC byl navržen tak aby se při klesající těžbě doháněla motivace těžařů odměnami za poplatky, k tomu ale nedochází a asi ani docházet nebude. Když srovnám BTC a XMR jako platební prostředek tak je ve všem lepší XMR. Je privátní, ASIC resistentní, má inflaci cca 2% – tail emission – motivace těžařů, Nevím jak je to s centralizací těžby/držby ale má hodně fanoušků tak by to nemuselo být horší než u BTC.

kunděj

5-6k to uz je hodne odvazny… I kdyby byl vrchol tech 64k tak obvykla 80% korekce by znamenala cenu cca 13k USD.

Fantom

Extrémní chamtivost na vrcholu křivky a extrémní strach na spodku. Těch 5-6k je stále cca dvojnásobek loňského minima. Vyklesávat můžeme klidně několik měsíců. Březen 2018 i 2020 byly extrémně slabé proč ne i březen 2022?

Mamlas

Takovou jistotu bych chtěl mít… Propad pod 16k se mi pravděpodobný nezdá. Začal jsem dokupovat na 30k. Zkušenost mě naučila, že je lepší dokoupit, než čekat. Když btc stoupne na 60k je vám jedno, jestli jste měli nákupku 3 nebo 4k. Proč by mělo být dno na jaře, když tam někdy by měl být vrchol? Kdo si myslí že něco ze současných kryptomen nahradí Bitcoin, tak asi nechápe co Bitcoin je. To teď říkaj všichni nováčci kolem mě. Vrací se rok 17….

Tom
Hodnocení článku :
     

Myslel jsem z dlouhodobého pohledu, neberu krypto jako ruletu. Ovce na 65k a ovce do této fáze, ovce už nepumpují, protože jsou ve ztrátě a mají strach. Já nakupoval těsně před vrcholem, cca březen, duben, btc, ada, yfi, eos, eth, ltc, uni, link, zec a dal jsem do toho přes 300k a jsem v klidu a furt příležitostně dokupuji a nerozhodí mně dneska mínus 55k, včera jsem byl – 21k, protože to beru dlouhodobě, klidně 10 let, já osobně si počkám bez stresu a s úsměvem na tváři té politice. I covid je politika, ale nikdo nepočítal jaký to bude mít pozitivní dopad na krypto, takže teď masáže, tak je krypto nebezpečné. To je jako chodit po očkování s respirátorem den co den. 😀

Fantom

Přeju psychickou odolnost a trpělivost až budeš -200k. Za současné situace je nejlepší vstup jen do BTC a to postupný při poklesu ceny. Alty budou padat rychleji a dají se dokupovat za BTC 🙂

Tom

Díky, může se stát, ale považuji se za dost vyrovnaného člověka a investovaným penězům jsem řekl ihned pápá, protože v ničem nemáš jistotu. Na daních jsem zaplatil daleko více a nebudu vidět ani korunu, takže je raději narvu do krypta jako vzdor politice a když budu v zisku a budu tím platit, tak budu rád a když na nule, tak mně úsměv nevymizi. Čtu si názory, články, ale mně to nezlomí, protože tomu věřím a fandím. Díky kryptu jsem teď jiný, nejsem ovce, stačí že musím mít na čumáku respirátor, abych nenakazil toho naočkovaného taky s respirátorem. 😉 Ať padne, já nakoupím, každý si může dělat co chce.

Miroslav

Presne psychicka odolnost je dulezita, jak pise fantom.

Tom

A já napsal něco jiného? Neprodám ani u pár centů a neprodám ani u 100k. Prostě tomu věřím, kdyby z toho byla velká nula.

Mamlas

Kupovat na vrcholu, all in a ještě shitcoiny, je možná statečný, ale taky trochu hloupý. Když už dělám kravinu, tak si nechat větší část peněz na dokup.

Tom

S dokupem jsem také počítal a právě čekám na vhodný čas, což je nejtěžší odhadnout to dno. Možná to bude 27k, ale také 21k, každopádně chci teď dobře koupit. 😉

evžen
Hodnocení článku :
     

Situace je nepřehledná a nejistota na trhu veliká. Držím se svého pohledu ten je nasledujici: Jsme stále v bull marketu nyní se dělá 4 a pak půjdeme do 5 a tím dokončíme vlnu 3 nad ath. Jedinou otázkou pro mě je jestli ta 4 už je hotová nebo se ještě musi dokončit po 30000. Takže jsem v penězích a na trhu 50 na 50.

ppetr1

Když sem na 55 prodával, kazdej se mi tu smál. A jeste vic se kazd smal kdZ jsem rikal ze cekam na 20… A hele rychleji než sem myslel

Petr 2

Co to meleš zase za hovna , rekl jsi že držís dlouhodobě do duchodu !!! a že budeš prodávat ba 500k , a mně si se smál.

Sm jsi se zlatu a dalsim věcem ktere jasne ukazovaly na konec

pan.karel

To neni original ppetr1..

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: