04.03.22 Analýza BTC/USD – testujeme 42 000 USD, vydrží konečně?

5
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) tedy nakonec definitivně zarotoval k S/R levelu 42 000 USD, což bylo víceméně očekávané. Minimálně by to nikoho nemělo překvapovat, což jsem vysvětloval na včerejším streamu. Čili pořád platí, že musíme 42 000 USD udržet. V opačném případě nás čeká pád minimálně k 37 000 USD. To budu osobně ale vnímat jako velký problém, protože týdenní close nebude poté vůbec příznivé.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak bylo tedy řečeno v úvodu, bitcoin zcela selhal na tom stejném místě jako kolem poloviny února. Rotace chvíli trvala, ale nakonec jsme se dostali k našemu supportu, který se nachází kolem 42 000 USD. A nyní nezbývá nic jiného, než prostě čekat, zda obrana bude úspěšná.

BTC

Pokud S/R level 42 000 USD padne, další zastávka nejspíš bude až kolem 37 000 USD. Nicméně to já budu vnímat jako obrovský problém, protože týdenní svíce by pak zavřela v hodně nevýhodné podobě. Prostě by to byl naprostý medvěd. Proto je pro bitcoin nyní nanejvýš důležité těch 42 000 USD udržet.

Jestli ne, zase markantně vzrostou šance na otestování těch 30 000 USD. Což je úroveň, na kterou mnozí netrpělivě čekají. Jak jsem ale včera říkal, já bych řekl, že je snaha vytvořit v rozmezí 33 000 – 46 000 USD obratovou strukturu v podobě trojúhelníku. To osobně kvituji a myslím si, že by z toho mohlo být něco většího.

Závěrem

Bitcoin má jedinečnou příležitost předvést zase sílu. Býci ale musí ubránit úrovně kolem 42 000 USD. Bez toho to prostě nepůjde. Ono i záleží na vývoji na akciovém trhu. Pokud půjde dolů, bitcoin to bohužel smete s sebou. Leč akciový trh má za sebou už dost ztrát a proto si myslím, že i tam už by mělo dojít k nějakému oživení. Mnoho týdnů se jde víceméně jen dolů.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Hodnocení článku :
     

Kolem 9:30 byl dip pod 41k takže mám pocit že k 40k nebo níž se ještě vrátíme… je tady i další FUD kvůli situaci na Ukrajině (možná kvůli té jaderné elektrárně) takže to taky ovlivňuje cenu… BTC bude bullish až se nějak situace na UA víc uklidní, což nějakou dobu ještě potrvá

bkf1
Hodnocení článku :
     

No a naopak zlato si v poklidu postupuje nahoru…

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Cac index -7% , dax -4,5 jatka …

Libor

Treba shortovať DAX, a longovať Shanghai …

spot_img