04.01.20 Fundamentální analýza: Ripple velryba přesunula 200 mil USD. Kam sahá trpělivost investorů?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Litecoin díky PayPalu vzrostl o více než 10 % • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Hot news] PayPal nabídne kryptoplatby od roku 2021

Podle několika nově zveřejněných zpráv PayPal ve středu oznámil svůj vstup na trh kryptoměn. Zákazníci PayPal budou moci pomocí...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Bitcoin roste už 17 dní v řadě a zaznamenal 750 USD (+13,65%) nárůst své hodnoty od 6 měsíčního dna. Ripple přidal na hodnotě 9% k současné ceně, ale jeho pohyb nevypadá ani zdaleka bullish.

Přesun 192 milionů dolarů v XRP

Fintech firma Ripple se sídlem v San Franciscu začala nový rok dalším sporným uvolněním tokenů. Dalších 192 milionů XRP bylo převedeno z peněženky Ripple Escrow na neznámou Ripple peněženku. 

Výzkumná firma Weiss Ratings nedávno komentovala bizarní politiku uvolňování tokenů („tokenomiku“) XRP.

„Rok 2020 Ripple začíná dalším uvolněním tokenů XRP v hodnotě 192 milionů USD v rámci plánovaného motivačního programu. Tyto neustálé uvolnění, které Ripple dělá, nepomáhají ceně XRP“

V srpnu generální ředitel Ripple Brad Garlinghouse řekl, že tržby XRP se chystají pomocí tokenomiky zvýšit aktiva, nikoliv XRP investice investorů.

V praxi, a to vycházíme z roku 2019, to znamenalo každoměsíční uvolňování XRP v hodnotě přibližně 200 milionů USD pro OTC. Toto uvolňování mělo za následek snižování hodnoty XRP (samozřejmě cenu ovlivňují i ​​jiná marko či mikro data). Vidíme kontrast např. vůči Bitcoinu, kde proběhne Halving a počet bitcoinů v oběhu se po halvingu sníží o polovinu z 12,5 na 6,25 BTC za blok. V případě XRP se jedná o navýšení tokenů v oběhu a touto rovnicí dostáváme zmenšení vzácnosti XRP a samozřejmě nižší cenu za jeden token. Na rozdíl od Bitcoinu, kde počet tokenů klesne, vzácnost se zvýší a cena logicky naroste z dlouhodobého hlediska (historicky se tak stalo pokaždé, když proběhl Halving).

Konflikt zájmů

Důvod, proč je stále do oběhu méně uvolněných Bitcoin je i ten aby cena rostla. Ripple svými činy ve střednědobém horizontu úmyslně snižuje hodnotu za jeden token XRP. Podle některých vyjádření z roku 2019 je nejeden investor toho názoru, že společnosti Ripple nejde ani tak o blaho investorů, kterým se navyšuje kapitál růstem za jeden token XRP, ale spíše o blaho společnosti Ripple, prostřednictvím zhodnocování aktiv navyšováním majetku. Dostáváme se tak do kontrastu zájmu společnosti vs. zisk investora.

Pokud se podíváme nyní na graf, vidíme, že při téměř 14% nárůstu Bitcoinu Ripple následoval jen téměř z 10%. Pokud se nic v politice XRP nezmění, můžeme očekávat stejný průběh vývoje ceny, a to téměř celý rok do strany i v roce 2020. Z pohledu fundamentální analýzy není důvod na růst XRP tokenu ba naopak prognózy jsou více do strany ba dokonce i na nové low hodnoty jako tomu bylo v roce 2019 kdy jsme propadli na ceně nižší než tomu bylo v bear marketu 2018.

Závěr

Nelze popřít skutečnost, že XRP je jedním z nejhorších kryptoaktiv co se výkonu týká, s nízkým stropem v roce 2019. Od stejného období minulého roku klesl XRP o 50% z 0,375 USD na současnou úroveň kolem 0,187 USD.

Tržní kapitalizace klesla na 8 miliard dolarů, což je daleko od epických 150 miliard dolarů, které byly investovány do tokenu během krypto bublin tentokrát před dvěma lety. Kam až tedy sahá trpělivost investorů nejspíše brzy uvidíme. A co vy, investovali jste do XRP? A jak si vaše investice stojí? 

Co číst dále?

JAKÉ KRYPTOMĚNY MAJÍ V ROCE 2020 NEJVĚTŠÍ POTENCIÁL K RŮSTU?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře