02.02.21 [Přehled trhu a BTC] Bitcoin zaútoči na 40 000 USD

2.7
(7)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Není tomu ani týden a Bitcoin (BTC) se znovu dostává z 32 000 USD na téměř 40 000 USD. Vidíme poprvé v bearish triagli několik vyšších lows a vyšších highs kurzu které znamená nástup prvních větších bullish investorů.

Celosvětová krypto tržní kapitalizace je 1,77 bilionů $, což představuje růst o 1,1 % za poslední den. Celkový objem kryptoměnového trhu za posledních 24 hodin je 66 miliardy USD, což představuje propad o 1 %. Celkový objem v DeFi je v současné době 10,5 miliardy USD, což je 15 % celkového 24hodinového objemu kryptotrhu.

Cena bitcoinu je v současné době 38 550 USD dle KMC.

Dominance bitcoinu je v současné době 41,25 %, což je pokles o 0,43 % během dne.

Technická analýza BTC/USD

Bitcoin? 38 500 USD je současný kurz BTCUSD. Pozitivních věcí je na grafu více, ale stále se musí toho hodně stát, aby se definitivně řeklo, že BTC ukončil bearish cyklus. Tak popořadě. Na grafu vidíme kaskádový patter 4 cyklů.

btc

Momentální odraz ode dna na 33 000 USD se vytáhl na 38 000 USD do ostrého odrazu (připomínaje osré V) jsou 2 možnosti na poslední lows takový ostrý odpich, nebo postupná stagnace a postupný růst nahoru. V rámci grafu vidíme ale spoustu překážek směrem nahoru a vůbec k tomu, aby se ukončil kaskádový bearish patter. Musel přijít takový odraz který by prolomil 40 000 USD bez menšího zaváhaní.

Cestka bitcoinu k 40 000 USD

Stále tak může přijít propad k 5 cyklu bearish kaskád, ale je to 1 útok k tomu celý pattern kaskád zrušit. Výše highs jsou na 44 000 USD ale nateď by bylo pozitivní pro ukončení i dosažení 40 000 USD kde byla předchozí silná podpora nyní bude slabší odpor. Celý pattern by pak vypadal tak, že 4 cyklus kaskád je 3 fáze bearish pennant patternu a tedy 3 fáze úniku poslední hodnoty.

BTC by se tak vyškrábal nad 40 000 USD pár dny konsolidace až týdny a postupný růst směrem k tomu aby prolomily resistance line celého trianglu a ukončily definitivní bearish, následný růst na odpor 50 000 překonání odporu během pár týdnů a růst k 60 000 USD.

Jak vidíme spoustu hodnot směrem nahoru by se muselo prolomit na bullish a určitě by to nebyla otázka 1 měsíce. Pozitivní je teď tento silný odpor jen nesmí spadnout pak k 33 000 USD znovu ale udržet menší týdenní lows trebars nad 35 – 36 000 USD, klíčová bude také 40 000 USD. Stále platí, že pokud se BTC dostane pod předchozí měsíční lows ako bylo v létě bude to 1 krát za poslední 2 roky a Bitcoin by tak mohl začít 1-2 roky bearish období.

Přidejte se na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomas

Je to vůbec psané česky? Wtf?

Ahoj

Takze jako vzdycky nikdo nic nevi, a kdyz se nekdo nahodou trefi, tak se tim roky vychlouba, ze “ja vam to rikal, ja to predpovidal, meli jste me poslouchat” :DDD

Skoky
Hodnocení článku :
     

Dobrý den, musím říct, že jste opět nezklamal. Ten překlad, zřejmě Google translator, se nedá číst. To je fakt strašný.

Vojtech

Svatá prostato…🙄

Ingrid

Myslim,ze autor teto TA predpoklada urcity IQ level od ctenaru teto rubriky. Jmeno autora je uvedeno v zahlavi, tedy ti co na to nestaci, mohou bez zbytecne frustrace vyckat nasledujici prispevek s kterym si uz pravdepodobne poradi.

Skoky

Pokud je pro Vás článek v pořádku, tak je to skvělá zpráva pro autora😉. Zřejmě jedete na stejné vlně. Výborně Ingrid👍. No a co autor předpokládá to opravdu netuším, ale souhlasím, že jméno autora je v záhlaví. Takže si na to dám pozor, a otevřu jeho(jestli jsou teda vůbec jeho) další TA, jenom když budu mít špatnou náladu. Protože o frustraci nemůže být vůbec řeč. Je to zábava.

petr

Proboha. Proč někdo ty články neopraví do korektní češtiny? Pověsíte na web tak 4 věci denně a všechny bez korekce. Ďes.

Ghost

O tom, že si to po sobě autor nepřečetl svědčí hned začátek nadpisu: 02.02.21 Ale má recht. Já bych si takovou věc po sobě taky nebyl schopný přečíst.

Dariusz Matuszyński

Děkujeme za zpětnou vazbu, tuto situaci již s autorem řešíme.

spot_img