[ZPRÁVY Z TRHU] Analýza Litecoinu naznačuje velký potenciál • Nastartovalo růst trhu AMD?

0
(0)

Rok 2019 je zatím pro kryptoměny přívětivý. Bitcoin víceméně stagnuje, ale některé coiny využívají tohoto ticha a jdou nahoru. Jasným příkladem je třeba Ethereum (+ 20 %), TRON (+ 20 %) nebo Litecoin (+ 20 %). O posledním jmenovaném coinu si dnes napíšeme více.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží pouze k vytvoření denního přehledu vývoje trhu a představení různých scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Jednotlivé díly si budou protiřečit. Pro profesionální rady založené na technické analýze navštivte prosím web Trading11.com.

Litecoin a obrácená formace H&S

Na grafu LTC/USD se nám pomalu vykresluje formace Head and Shoulders. V případě Bitcoinu je na grafu také tato formace, avšak je stále méně pravděpodobné, že se reálně potvrdí. Bitcoin v poslední době nevykazuje velmi velkou volatilitu a má problém dostat se přes rezistenci v intervalu 4000–4400 $.

Litecoin však vypadá o něco lépe. Od začátku tohoto roku se mu podařilo zvýšit svou hodnotu o 20 %. Více než 10 % růstu se přitom událo dnes.

1D LTC/USD - Bitfinex
1D LTC/USD – Bitfinex

K potvrzení formace však zatím ještě máme daleko. Bylo by třeba, aby nyní Litecoin překonal rezistenci 42 $ (neckline). Tím se mu otevře cesta a měl by stoupnout o 1. výšku formace. Pokud by to nastartovalo další růst, mohli bychom vyrůst i na 70–80 $.

Samozřejmě pouze za předpokladu, že se Bitcoin nerozhodne padat. Litecoin je na BTC navázán a reaguje na jeho pohyby. Při nakupování tedy nezapomínejte na stoploss. Počítejte přitom s vyšší volatilitou této kryptoměny.

Analýzu LTC/USD na Trading11 najdete tu.

Má AMD prsty v dnešním růstu krypto-sektoru?

Společnost AMD, podobně jako její konkurenti, se v roce 2018 popálila na kryptoměnách. Očekávané prodeje grafických karet minerům se nakonec nekonaly. AMD se tento problém zčásti podařilo odstranit představením kvalitních CPU, ale vývoj grafických karet se rozhodne zpomalil.

Společnost ovšem s decentralizovanými technologiemi rozhodně nekončí. Nedávno oznámila partnerství s ConsesSys – firmou, která se zaměřuje na vývoj blockchain technologií pro korporátní svět a vlády.

Firma ConsenSys byla založena v roce 2015 a dnes má již více než 1100 zaměstnanců. V budoucnu o ní ještě určitě uslyšíme. Pravděpodobně i v Kryptomagazínu. Akcie AMD po tomto oznámení vzrostly o 10 % ze 17 na současných 19 $. I trh s kryptoměnami mezitím shodou okolností roste.

Více informací o celé spolupráci najdete v tomto článku.

Další příklad korelace mezi kryptoměnami a akciemi?

Asi není dobrý nápad předpokládat, že jev způsobil druhý, ale korelaci mezi kryptoměnami a dalšími finančními trhy jsme už několikrát pozorovali. Kryptoměny jsou od roku 2017 nedílnou součástí světa a je logické, že na něj dříve či později začnou reagovat.

Od nového roku rostou i americké akciové indexy. Kryptoměny také stoupají. Na druhé straně existují i ​​odpůrci kteří tvrdí, že žádná korelace neexistuje. Více se dočtete v tomto článku:

Existuje korelace mezi akciovými trhy a kryptoměnami?

Zdroje:
Trading11.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img