[Zprávy] Winklevoss stablecoin je významnější než Bitcoin ETF • Austrálie – počet držitelů kryptoměn prudce stoupl a další novinky

0
winklevoss-twins-crypto

Winklevoss stablecoin je významnější než Bitcoin ETF • Austrálie – počet držitelů kryptoměn prudce stoupl • Singularity-X oficiálním providerem kryptodat pro Reuters • SEC podniká kroky proti dvěma kryptospolečnostem• 9 z 10 altcoinů obsahuje 80 % ukradeného kódu • Laureáti Nobelovy ceny pomohou kryptoprůmyslu

Winklevoss stablecoin je významnější než Bitcoin ETF

Americká kryptoburza burza Gemini vydala stablecoin, který by mohl ovlivnit trh více než Bitcoin ETF. Z prohlášení spoluzakladatele Gemini Tylera Winklevosse:

„Gemini dolar (GUSD) spojuje bonitu a cenovou stabilitu amerického dolaru s blockchain technologií pod dohledem regulačních orgánů USA, jmenovitě  se jedná o Státní oddělení finančních služeb v New Yorku (NYDFS).“

Od roku 2017, kdy byl spuštěn Tether (USDT), vyvolávala legitimita stablecoinů velmi kontroverzní diskusi. Winklevoss zdůraznil, že společnost Gemini je jasný licencovaný emitent GUSD. GUSD je přísně navázán na americký dolar a je kontrolován nezávislými auditory. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Austrálie – počet držitelů kryptoměn prudce stoupl

Nový srpnový průzkum uvádí, že počet Australanů, kteří v současné době drží kryptoměny, se od ledna (kdy byla provedena stejná studie) téměř ztrojnásobil. Skoro 26 % respondentů se svěřilo, že je používají jako spoření na důchod a více než 33 procent uvedlo, že plánují používat digitální měny k zaplacení daní. Studie také zjistila, že 80% respondentů by uvítalo možnost používat kryptoměny na denní bázi.

Studie také ukázala, že kolem 65 % těch, kteří se zdrželi nákupu kryptoměn, se tak rozhodlo z důvodu, že pro ně bylo těžké kryptoměny pochopit. Asi 20 % uvedlo, že je to podvod. Stejné procento prostě říká, že to byla bublina. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Singularity-X je oficiálním providerem kryptodat pro Reuters

Burza digitálních aktiv Singularity-X (SINX) se stala dodavatelem živých dat z kryptotrhu pro obchodní platformu Reuters Eikon. Obchodní platformu Eikon využívají po celém světě velké instituce, hedgeové fondy, banky, velcí obchodníci a penzijní fondy. Singularity-X dodává platformě aktuální, tzv. live ceny BTC, LTC, ETH, ETC a NEO. Obchodníci mají přehled nejen o aktuálních cenách, ale také o Open, High, Low a Last trade.

„Těší nás, že jsme se tak zařadili k burzám, které patří mezi lídry na trhu a profesionální veřejnost má, i díky nám, přehled o tom, co se na trhu s kryptoměnami právě děje“

nechali se slyšet představitelé Singularity-X. Ke spuštění živých dat došlo po několika týdnech intenzivního testování. Každý uživatel platformy Eikon si dnes může stáhnout data z burzy Singularity-X. Nechybí grafy ani informace o historických cenách. Singularity-X do budoucna nevylučuje možnost propojit uživatele Eiko s účtem na burze. V praxi by to znamenalo, že by instituce a velcí hráči nakupovali digitální aktiva ze Singulairty-X přes terminál Eikon v prostředí, které znají, a přes obchodní platformu, na kterou jsou již zvyklí.

Singularity-X je burza digitálních aktiv nové generace. Společnost byla založena v roce 2018 se sídlem v EU a nabízí jednotlivcům a institucím možnost obchodovat s digitálními aktivy jako je Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Ethereum Classic, Bitcoin Cash, NEO a DASH.

SEC podniká kroky proti dvěma kryptospolečnostem

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) v úterý oznámila, že podnikla kroky proti dvěma kryptospolečnostem.

První z nich, firma Crypto Asset Management LP (CAM) z Kalifornie, se zaměřuje především na správu investičních kryptoměnových portfolií a souvisejících aktiv. SEC obvinila společnost Crypto Asset Management LP (CAM) z toho, že fungovala jako neregistrovaná investiční společnost.

SEC se též vyhradila i proti druhé kryptofirmě – Tokenlot LLC, založené v Michiganu a označované jako „ICO Superstore“.

Toto je první akce SEC namířená proti neregistrovaným makléřům a prodejcům kryptoměn poté, co v roce 2017 varovala, že ti, kteří nabízejí a prodávají digitální cenné papíry, musí dodržovat federální zákony o cenných papírech. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

9 z 10 altcoinů obsahuje až 80 % ukradeného kódu

Výzkumníci z univerzity Xi’an Jiaotong v provincii Shaanxi v severozápadní Číně spolu se zástupci společnosti Netta Lab zveřejnili, že více než 80 % kódu, který je základem pro přinejmenším 4 z 5 altcoinů, je plagiát. Ve zprávě se říká, že prozkoumali 488 virtuálních měn, které používají open source kód. Zakladatelka společnosti Netta Lab Xie Shaoyun říká, že kryptoprůmyslu v současnosti chybí skutečný průlom v inovacích:

„Měli bychom se vrátit k podstatě. Skutečně vyřešit praktické problémy, vyvinout nástroje, které mohou lidé využívat a které jim usnadní práci a přinesou pohodlí. Budovat reálnou hodnotu a použitelnost, přicházet se skutečnými produkty a podporovat rozvoj celého kryptoprůmyslu.“

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Laureáti Nobelovy ceny pomohou kryptoprůmyslu

Společnost Cryptic Labs, komerční výzkumná firma, oznámila rozšíření svého ekonomického poradního výboru o dva laureáty Nobelovy ceny. Tým tak posílí Dr. Eric Maskin z Harvardské univerzity a sir Christopher A. Pissarides z London School of Economics.

Pissarides řekl, že blockchain sice zaznamenal vzrušující vývoj na finančních trzích, ale stále o něm víme málo, abychom mohli s čistým svědomím doporučit přechod velkoobchodních transakčních záznamů do blockchainu.

Maskin poznamenal, že blockchain technologie je potenciálně důležitá pro moderní ekonomiku. Jeho zájem se nesoustřeďuje na technickou, ale na ekonomickou hodnotu, kterou může tato technologie přinést. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na