[Zprávy] Vlastník NYSE: „Bitcoin se může stát první světovou měnou“ • Bitcoin musí dosáhnout 213 000 dolarů, aby překonal dolar a dalšie novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Vlastník NYSE říká: „Bitcoin se může stát první světovou měnou • Bitcoin musí dosáhnout 213 000 dolarů, aby překonal dolar • Holandská centrální banka nezakazuje kryptoměny • CTO Trezoru útočí na „nehacknutelnou“ peněženku BitFi • Canaan Creative představuje první televizi, která těží Bitcoin

Vlastník NYSE tvrdí: „Bitcoin se může stát první světovou měnou

Jak uvedla společnost Intercontinental Exchange (ICE) – vlastník Newyorské burzy cenných papírů – vytváří novou společnost nazvanou Bakkt, která se snaží překonat propast mezi Wall Street, Main Street a Bitcoinem, vlajkovou lodí kryptoměn. Záměrem je vytvořit integrovanou platformu (Bakkt), která umožní spotřebitelům, obchodníkům a institucionálním klientům nakupovat, prodávat, ukládat a utrácet digitální aktiva na „bezproblémové globální síti“. Zakladatel, předseda představenstva a CEO společnosti ICE, Jeffrey Sprecher, je přesvědčený, že by se Bitcoin mohl stát měnou pro globální platby. Sprecher uvedl:

„Bitcoin by výrazně zjednodušil pohyb globálních peněz. Má potenciál stát se první celosvětovou měnou.“

Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/  (v EN)

Bitcoin musí dosáhnout 213 000 dolarů, aby překonal dolar

Bez ohledu na momentální korekci Bitcoinu nejvíce oddaní krypto věřící tvrdí, že Satoshiho peer-to-peer digitální měna může jednoho dne nahradit dolar. Podle UBS, největší švýcarské bankové instituce na světě, toto proroctví nebude tak brzy naplněno. Ve své výzkumné zprávě UBS uvádí, že Bitcoin je příliš nestálý a technologicky omezený na to, aby se stal standardizovanou měnou. UBS však nevylučuje možnost, že světu bude dominovat Bitcoin. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Holandská centrální banka nezakazuje kryptoměny

Petra Hielkema, výkonná ředitelka holandské centrální banky, uvedla, že přestože kryptoměny nejsou skutečnými penězmi, banka nemá v úmyslu je zakázat. Řekla, že kvůli volatilitě kryptoměn a množství spotřebitelských rizik kryptoměny nemůžou být považovány za peníze:

„Pokud chcete s něčím zacházet jako s penězmi, musíte to být schopni utratit, ušetřit a počítat s tím. Takže kryptoměny nepovažujeme za peníze jako takové.“

Více se dočtete zde: https://cointelegraph.com/ (v EN)

CTO Trezoru útočí na „nehacknutelnou“ peněženku BitFi

BitFi, údajně nedobytná peněženka Johna McAfeeho, byla těžce kritizovaná CTO HW krypto peněženky Trezor, CEO Pavlem Rusnakem poté, co McAfee vyhrožoval, že napadne HW řešení, které vynalezla česká společnost se svými patenty. Diskuze okolo BitFi zintenzivnila, jakmile několik vývojářů potvrdilo, že získali root přístup k zařízení BitFi, které společnost nabídla jako nehacknutelný software a hardware. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Canaan Creative představuje první televizi, která těží Bitcoin

Druhý největší výrobce Bitcoin mining hardwaru oznámil nový produkt zaměřený na zavedení těžby Bitcoinu do domácností. Společnost Canaan Creative doufá, že podpoří větší decentralizaci v síti Bitcoin se spuštěním televizního přijímače s těžebnými schopnostmi. Oznámený televizor se nazýva AvalonMiner Inside. Disponuje průměrným hashrate 2,8 biliónů/s. Abychom to dali do souvislostí, současný nejsilnější kus těžebního hardwaru od společnosti Canaan Creative má hashrate 11 biliónů/s. Více se dočtete zde: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: